Kõik sihtkohad

TÜRGI

Hinnad alates: 206€

Üldinfo

Üldinfo

Oleme rõõmsad tervitama Teid iidsel ja külalislahkel Türgi maal!

Türgi – tõeline turistide paradiis, rikas minevik ja puhtaimad rannad, eksootiline kultuur, maailma-ja loodusimed, erilaadne köök ja idamaine lahkus! Vaatamata sellele, kas võtate Türgist kaasa vaimustuse ajaloost, imepärased vaibad, amuletid kaetusest või lihtsalt päevituse ning puhanud hinge, sooviksite siia ikka uuesti ja uuesti tagasi pöörduda!

Tänapäeva Türgi.
Pealinn: Ankara
Keel: türgi (ametlik), haritud ringides on laialdaselt levinud inglise- ja saksa keel.
Religioon: 90% – moslemid (sunniitide baasil), 10% – kristlasi.
Aeg: 1 tund moskva ajast maas.
Elekter: võrgupinge 220 V.
Rahvusvaheline telefonikood: 90.
Tänapäeva Türgi võtab enda alla umbes 780 000 km2, elanike arvuga 72 milj. inimest, kellest 85% moodustavad türklased, 12% kurdid, muud islamirahvused nagu armeenlased, juudi on vähemuses. Suurem osa elanikkonnast on islam-sunniidi usku. Osa elanikkonnast on judaismi ja kristlaste usku. Türgi piirneb Kreeka, Bulgaaria, Gruusia, Armeenia, Iraani, Iraagi ja Süüriaga. Ökonoomika põhiosisteks on põllumajandustööstus, autoehitus, naftatöötlus, ehitus, turism. Kogu riigi territoorium asub Vahemere subtroopilise kliimavööndi piiril ja uhutud nelja merega: Musta-, Marmori-, Egeuse- ja Vahemerega. Riigi maastikupilt on mitmekülgne: oaasistega kõrbed, mäed, stepid, looklevad jõed, viljakad maad ja kaljuline rannikuala teeb Türgi külastamise meeldivaks.

Türgi ajalugu.
Väikse Aasia ajalugu algab 8 aastasajandist e.m.a.
Anatoliat nimetatakse õigustatult tsivilisatsiooni hälliks, sest sellele maal on sündinud nendest suursugusemad.
Pronksi leiutamisega saab Anatoolia Hettide suure impeeriumi tekkimise tunnistajaks, kes juhtis peaaegu aastatuhat seda maad.
Peale Trooja sõja lõppu, umbes 1200 aastatel. e.m.a. algab kreeka linn-riikide periood. Tugevnenud pärslaste riik allutas lühikese aja jooksul kogu Anatoolia ning ainult Aleksandr Suur vabastas selle maa pärslaste hegemooniast. Peale suure väepealiku surma, 323.a. e.m.a. saabub rasprei ja üldise languse periood, kuni 2 aastatuhandel e.m.a. tekkib selle maa uus peremees – Rooma impeerium. Suur Rooma impeerium, mis laguneb ida- ja lääneks, paneb teise peale Hettide uue suure tsivilisatsiooni alguse, tuntav kui Bütsantsi impeerium, kes eksisteeris 1100 aastat. 11 sajandil e.m.a. hakkavad Bütsantsi ida lähistel tekkima esimesed türgi hõimud, kes olid oma sünnimaadelt mongolite poolt väljaaetud. Islami vastu võtnud türklased ehitavad esimese paikse riigi Anatoolias – Seldžukski Sultanaadi. Kaotanud 1243. aastal mongolitele lahingu, lahkuvad seldžukid maailma areenilt, ning tekkinud -vaakum- saab peatselt täidetud tugevama riigiga ja kolmanda suure – Osmani impeeriumiga. Peale rea ebaõnnestunud vene-türgi sõda, finantskrahhi ja tugevat euroopa riikide pressingut, üle 6 sajandi eksisteerinud Osmani riik, osutub kaasatõmmatuks Esimesse Maailmasõtta, mis saab talle ka viimaseks. Saanud 1923.a. iseseisvaks, alustab rahvas ja armee kindral Mustafa Kemal Atatürgi juhtimisel ehitama kaasaegset, demokraatlik õiguslikku riiki, võetakse vastu uus põhikiri, kaotatakse sultanaat ja halifaat, kuulutatakse laitsism, naised saavad aga valimisõiguse.
.
Tööajad:
Pangad avatud argipäevadel alates 9.00 – 12.00 ja 13.30 – 17.00. Tavaliselt on kauplused avatud kella 9.00 – 18.00. Peaaegu kõik kauplused on pühapäeviti kinni. Reeglina töötavad kauplused kuurortides hilisõhtuni ja puhkepäevadeta.
Kohalik valuuta:
Türgi rahaühikuks on türgi liir (TL). Käibel pangatähed väärtusega 5, 10, 20, 50,100 liiri. Valuutavahetust võib teostada pankades, vahetuspunktides, hotellides. Tavaliselt (kuid mitte alati) võetakse tasumiseks krediitkaardid. Türgi rahvusliku valuuta kurss langeb pidevalt. Antud kataloogi koostamise momendil (5. märts 2005.a.) on liiri kurss USA dollari suhtes 1,35 liir 1 dollar.

Transport:
Soovitame kasutada marsruuttaksosid, Türgis nimetatakse neid “dolmuš’ideks”. Dolmušid kurseerivad hotellide piiril, samuti kõikidel üldtuntud marsruutidel. Reisihinnad on enam kui mõõdukad, liiklusintervallid küllaltki tihedad. Peaaegu iga hotelli juures on taksopeatus ning selle võib telefoni teel välja kutsuda.

Telefon:
Hotellist võib välja helistada koodi või telefonautomaadi kaardi alusel, see on märgatavalt odavam. Telefonikaardi võib soetada RTT kontoritest (kollasel foonil must kiri) või linna kauplustest ja hotellidest.

Ostud:
Türgi on ostjatele tõeline ostuparadiis. Sellist rikkalikku kaubavalikut ja nii harva võimalust teha kasulikku ostu ei leia Te kusagil peale Türgit. Kuulsad türgi turud tõmbavad magnetina ligi ostjaid kogu maailmast. Soovitame soetada villaseid- või siidist türgi vaipu. Need on hämmastavalt vastupidavad. Neid võib põlvest-põlve edasi anda. Imepärasteks kingitusteks on türgi linased laudlinad, pearätikud ja muud tikitud käsitöötooted. Rõivastehinnad on samuti mõõdukad. Kogu maailmas on hinnas sametiselt pehme türgi nahk, rõivad ja aksessuaarid, mis on põhiosa ekspordist. Suurepäraseks odavaks (kuigi raskevõitu) kingituseks võiksid olla iseäralikud tooted oonüksist. Türgi on kuulus hõbeda- ja kulla ehete poolest, nad on jõukohased hinna poolest ning nende disain rahuldab isegi nõudlikuma maitsega inimest. Viimasel kohal on ostu nimekirjas oivalised türgi veinid ning Türgist kaasaostetud viin “raki” soojendab Teid kauges Eestis.

Ekskursioonid

Ekskursioonid

PAMUKALLE

Rohkem kui kaks aastatuhandet on arvukad termaalallikad voolanud lumivalgel kriitplatool ning tekitanud pehmel pinnasel looduse ime – terrassid, basseinid ja stalaktiidid, mis on saanud nime „puuvillast loss“ (vaste türgikeelsele sõnale pamukkale). Mööda teerada jõutakse Kleopatra basseinini, kus kapriisne kuninganna kunagi tervistavaid vanne võttis (basseinis ujumine kuulub hinna sisse). Tänapäeval saavad kõik külastajad ise proovida 35-kraadise mineraalvee mõju nahale, mis muutub pehmeks ja siidiseks, kaovad reumaatilised ja lihasvalud. Külastatakse antiikset Hierapolise linna ning teatri varemeid. Tee peal väisatakse ka paari ostukeskust, kus müüakse kohalikke tekstiili- ja kivimitooteid. Hinna sisse kuulub lõuna- ja õhtusöök.
Soovi korral on võimalik valida ka kahepäevane Pamukkale ekskursioon.

TAHTALI MÄGI

Türgi Vahemereranniku kuurortpiirkondade ühe kõrgeima mäetipu Tahtalı külastamine. 10-15 minuti jooksul sõidetakse gondliga 2365 meetri kõrgusele mäetippu, mida talvel ja ka veel kevadel katab lumi. Imelised vaated erinevatele Kemeri piirkonna kuurortidele, Antalyale; selge ilma korral veelgi kaugemale.

PIKNIK JA KALASTAMINE ULUPINARIS (Kemer)

Väljasõit mägedesse piknikule ja kalastama. See ekskursioon pakub teile maalilist mägede maastikku, lõkke lõhna, isuäratavat lõunasööki värskes õhus. Te saate suurepäraselt rahuldada oma kalastamise kirge. Kalastajatele antakse kogu vajalik kalastamisvarustus.

SUKELDUMINE

Hea võimalus tutvuda türkiissinise Vahemere veealuse maailmaga. Varasem sukeldumise kogemus ei ole vajalik. Litsenseeritud instruktorid viivad läbi korraliku instruktaaži ja antakse kogu sukeldumisvarustus.   NB! Sukeldumine võimalik alates 10-ndast eluaastast.

ALANYA LINNAEKSKURSIOON

Unesco kultuuripärandite nimekirja kuuluv Alanya vanalinn asub poolsaarel, kus Osmanite majad on koondatud kindluse ümber, mida omakorda ümbritseb müür. Ammustel aegadel oli siin piraatide kindlus, mille hävitas Rooma väejuht Pompeius. Markus Antonius kinkis linna ja kindluse Egiptuse kuninganna Kleopatrale. 13. sajandil muutis üks seldžuki sultanitest Alaeddin Key Cubat Korakesioni oma talveresidentsiks. Seldžukkide kolmeteistkümnendast sajandist pärit kindlus on siiani üks linna suurejoonelisematest ehitistest. Ekskursiooni käigus külastate ajaloolist kindlust (Kale) ja poolsaart, kust avanevad võrratud panoraamvaated kogu Alanya linnale, ümbritsevatele Tauruse mägedele, Kleopatra ja Keykubati randadele, all sadamas asuvale Punasele Tornile (Kızılkule). Päeva jooksul on teil võimalus külastada juveeli-, naha- ja tekstiilikauplusi. Programmis sisaldub ka lõuna.

ISTANBUL (LENNUKIGA)

Pakume Teile põneva ekskursiooni suurlinna Istanbuli, mida läbi aegade on nimetatud Byzantioniks või Konstantinoopoliks. Istanbul on üks kõige ilusamatest linnadest maailmas. Ainuke linn, mis asub kahel kontinendil – nii Euroopas kui ka Aasias. Teil on võimalus tutvuda linna paljude ajalooliste objektidega: tuntud Hagia Sophia kirik, Sinine Mošee, Topkapı ja Dolmabahce palee, Galata ja Neitsi tornid ning teha jahisõit mööda Bosporuse lahte. Hinnas on lennupiletid, sissepääsud ja hommiku-, lõuna- ning õhtusöök.

Selles suures linnas, mis on kaks korda nime muutnud (Bütsantsist sai Konstantinoopol ja sellest omakorda Istanbul) elab praegu umbes 12 miljonit inimest. Selle siluett oma saledate minarettide, kõrgete kuplite ning sildadega on imetletav Kuldsarve lahe ja Bosporuse väina mõlemalt kaldalt. Just Istanbulis kohtuvad ida ja lääs. Istanbul on Türgi värav, see on metropol, mis on olnud nii Ida-Rooma, Lääne-Rooma kui ka Osmanite impeeriumi pealinnaks. Nagu ka mujal Türgis, on Istanbuliski segunenud erinevad kultuurid. Linna poolitab 30 km pikkune Bosporuse väin („Härgade koolmekoht“, nagu seletab seda nime mütoloogia), mis ühendab Musta ja Marmara merd. Vabal ajal organiseeritakse soovijatele jahisõit mööda Bosporust. Istanbulis tutvume järgmiste vaatamisväärsustega: Püha Sofia katedraal (üks suurimaid ristiusu kirikuid maailmas, unikaalne bütsantsi arhitektuurimälestis kuuendast sajandist), Hipodroom (Rooma järel suuruselt teine, üks olulisemaid paiku nii Rooma, Bütsantsi kui Osmanite impeeriumi ajal, millest praeguseks on saanud vabaõhumuuseum), Sultan Ahmedi mošee (üks maailma suurimaid mošeesid, mida tänu suurepärasele sinisele kahhelviimistlusele tuntakse ka Sinise mošeena), Topkapi sultanite palee, mis on olnud sajandeid Osmanite impeeriumi keskuseks.

TÜRGI RAHVUSLIK ÕHTU

Hea võimalus teha tutvust türgi rahvusliku muusika ja tantsudega. Pidu algab türgipäraseid roogi sisaldava õhtusöögiga. Seejärel asute jälgima professionaalsete esinejate meelelahutuslikku programmi, mis sisaldab türgi erinevate piirkondade rahvatantse, kõhutantsu ja temperamentseid kaukaasia tantse. Antakse võimalus ka pealtvaatajatel enda tantsuoskust proovile panna. Programmis on võimalikud ka mitmed üllatused. Terve õhtu jooksul on hinnas ka karastusjoogid, kohv/ tee ja kohalik alkohoolne valik.

ÖINE JAHISÕIT JA DISKO

Neil, kes armastavad aktiivset ööelu, on võimalus külastada jahi pardal asuvat diskoteeki.

RAFTING

Teravate elamuste armastajatele pakutakse sõite täispuhutavate kanuudega kristallselgetel jõgedel, Köprülu rahvuspargis. Enese proovilepanekuks ei ole vaja eelnevat kogemust ega ettevalmistust. Enne jõele minekut viiakse läbi põhjalik instruktaaž ja selgitus. Instruktorid on professionaalid, kellel on Rahvusvahelise Raftinguassotsiatsiooni jõenõustaja sertifikaat. Firma, kes organiseerib raftingu, annab turistidele vajaliku varustuse: kostüümid, kiivrid ja päästevestid. Lastele osavõtt alates 6-ndast eluaastast.

VEEPARK JA DELFINAARIUM

Teil avaneb võimalus lõbutseda nagu laps. Erinevad atraktsioonid ei jäta ükskõikseks ei täiskasvanuid ega lapsi. Liumäed ja basseinid, kohvikud ja baarid, ning muidugi päike – kõik need ootavad teid veepargis. Saate nautida delfiinide ja merilõvide showprogrammi, soovi korral lisatasu eest ujuda nendega basseinis.

ATV SAFARI

Sõit ATV-dega pakub palju neile, kes armastavad seiklusrikast puhkust ning peavad lugu looduse ilust. ATV-l võite läbida igasuguseid maastikke ja teid, laskudes mööda mägiteede tolmuseid viraaže, saate võidelda gravitatsioonijõuga. Meie instruktori juhtimisel võite osaleda sellel tuuril kas üksi või kahekesi. Lastele osavõtt alates 12-ndast eluaastast.

TÜRGI SAUN, HAMMAM

Hamam on türgi kultuuri ja traditsioonide lahutamatu osa, mida on kindlasti vaja isiklikult kogeda. Hamami soovitame teil kindlasti külastada puhkuse alguses, et pesta maha väsimus ja vananenud naharakud ning olla valmis lõõgastavaks puhkuseks. Saunaprotseduuride hulka kuulub kehakoorimine, vahumassaaž ja õlimassaaž ning näomask. Kõigepealt lebate soojadel marmorplaatidel, lõdvestute, siis valab saunamees Teid üle sooja veega, et avada poorid. Teid pestakse seebivahuga, et eemaldada surnud naharakud. Võimalik on tellida endale ka nn VIP-saun (lisamassaažid). Peale türgi sauna on teie nahk siidjas ja pehme ning ka päevitus saab olema ühtlasem ja püsib kauem.

SAFARI

Kui armastate mägesid ja loodust ning soovite näha, kuidas kohalikud mägikülades elavad ja millega tegelevad, siis džiibisafari on just sobilik väljasõit. Päeva jooksul tehakse mitmeid peatusi, külastatakse ka mošeed. Võimalus supelda karastavas mägijões. Maitsev lõuna looduses – soovitame mägijõeforelli. Ekskursioon on sobilik ja pakub elamust ka väikestele lastele.

LÕBUSÕIT JAHIGA

Pakume teile Antalya rannikute imetlemist teiselt poolt – mere poolt. Hinnas lõunasöök ja joogid.
Lõbusõidul algusega Alanyast saab näha sealset Kleopatra randa, piraatide koopaid ja armunute koobast.
Lõbusõidul jahiga piki Kemeri rannikut on võimalus külastada Phaselise antiiklinna, mis mõnede andmete järgi oli Aleksander Suure talveresidents.

DEMRE – MYRA – KEKOVA

Pakume teile ühte kõige huvitavamat ajaloolist ekskursiooni. Külastate 5. saj. e.m.a. asutatud iidset Myra linna. Mälestusmärgina Myra hiilgavast minevikust on säilinud kaljuhauad ja amfiteater. Külastate ka püha Nikolause kirikut Demres, kus hiljem jõuluvanana tuntuks saanud mees oli piiskopiks, tegeles heategevusega ning suri märtrisurma kristlaste tagakiusamise perioodil. Kirikus on tema haud, mis juba varasest keskajast peale on olnud palverännakute sihtpunktiks. Päeva teine pool möödub jahisõidul, mis viib Teid Kekova saare juurde, mille ümbruses on ühe järjekordse maavärina tagajärjel uppunud Kreeka linnade varemeid. Jahiga sõites näete läbipaistva vee pinnal Lüükia sarkofaage. Hinnas sisaldub ka lõuna.

PAMUKKALE JA HIERAPOLIS

Ainulaadne paik meie planeedil, kus võite näha looduse poolt loodud kaskaade, kust voolavad alla mineraaliderohked veed, mis moodustavad üksteisest lubjakivibarjääridega eraldatud tiike. Tuhandeid aastaid maa alt välja voolav vesi on aurustudes moodustanud imelised travertiinid, mis eemalt vaadates mõjuvad lumivalge liustikuna. Nende allikate vee raviomadused on tuntud iidsetest aegadest. Roomlaste valitsusajal oli siin kuurort (antiikne linn Hierapolis), mida korduvalt külastasid Rooma imperaatorid. Pamukkale tähendab türgi keeles „puuvillakindlus“. Denizli rajoon, kust läbi sõidetakse, on kuulus käsitsi kootud vaipade ja tekstiilitööstuse, veinide ja oonüksi poolest, mille töökodasid on võimalik ka külastada.

Viisad

Viisad

Alates 12. juulist 2008.a. on Eesti kodanikel võimalik reisida Türki viisavabalt. Eesti kodanikud saavad viibida seal maksimaalselt kuni 90 päeva 6 kuu jooksul.

Alates 16. aprillist 2011.a. on Vene kodanikel võimalik reisida Türki viisavabalt, lubatud kohalviibimise periood on 30 päeva järjest.

EESTI HALL VäLISMAALASE PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS
Viisa vajalik.

Alates 11.04.14 pole enam võimalik taotleda viisat piiril.
Alates 11.04.14 võetakse kasutusele E-viisa.
Kui reisi eesmärk on lühiajaline turism või äri- peab Eesti hall välismaalase pass taotlema E-viisat.
E-viisa periood on 180 päeva alates ankeeti märgitud kuupäevast, kokku võib sellel perioodil riigis viibida 90 päeva.Viisa on mitmekordse sisenemisega.
Kui soovitakse Türgis viibida kauem kui 90 päeva- tuleb vastav luba saada kohalikust Politseiametist.
Juhul, kui tegemist on muu reisi eesmärgiga, tuleb taotlejal pöörduda Türgi Suursaatkonda Tallinnas.
Viisalõiv on 20 USD.

Türgi viisat saab vormistada Reisiparadiisi kaudu. Viisa maksumus 30 EUR.

NB! Viisa on vajalik ka neile „halli passiga“ reisijatele, kes teevad ümberistumise transiittsoonis.

Vajalikud dokumendid:
– E- viisa: https://www.evisa.gov.tr
NB! VIISAKINNITUS TULEB VÄLJA PRINTIDA NING REISILE KAASA VÕTTA!
– pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel
– Eesti elamisluba (originaal), kehtiv 6 kuud riiki sisenemisel
– edasi- tagasi lennupiletid
– kinnitus majutuse kohta
– piisavate rahaliste vahendite olemasolu, vähemalt 30 eurot päevas, inimese kohta
– soovitav on tervise- ja reisikindlustus
– soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel: http://www.vm.ee/et/registreerumine

Kõik reisijad, kes ei oma Eesti Vabariigi passi peavad Eestist reisides kaasa võtma oma ID kaardi. ID kaart on vajalik kaasa võtta ka juhul, kui passis on olemas elamisluba!

Reisidokumendiks kõigil kodanikel peab olema PASS (ID kaardiga ei saa Türki reisida). Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu.

Belek

Belek

Belek on üks Antalya noorimaid kuurorte, mis asub Tauruse mägede ja Vahemere randade vahel, poolel teel Antalya ja Side vahel, kõigest 30 km kaugusel lennuväljast, antiiklinnade Aspendose ja Perge lähedal.
Belek on kaasaegne hotellide piirkond, üks maailma suurimaid turismiprojekte, mis on suunatud ainult mainekate hotellide ehitamisele. Piirkonna eripäraks on suured võimsate mändide ja eukalüptidega metsad, mis mere ja lõputute kuldsete liivarandade poole alla laskuvad. Belek sobib suurepäraselt rahulikult mõõdukaks, aga samal ajal väga mugavaks, puhkuseks. Siin on kolmsada päeva aastas päikesepaisteline ilm, mõnusalt soe õhk ja vesi. Laiad liivarannad, puhas vesi ja rikkaliku elustikuga metsad teevad Belekist aastaringselt meeldiva puhkekoha. Liivane rand, ujumisbasseinid, spordiüritused, mitmesugused meelelahutused ja kõik muu, mida ainult hing mere ääres ihaldab, on selles suurepärases puhkekohas olemas.

Linnas on meeldiv atmosfäär, huvitav arhitektuur, iidse ajaloo hõng, arheoloogilised oaasid, muuseumid ja idamaa basaarid, kust leiab muinasjutulisi idamaiseid väärtasju ja vaipu – ja kõige selle üle troonib vürtside ja tee ahvatlev hõng. Siin võib lausa igal sammul imetleda ja vääriliselt hinnata kohalike käsitöömeistrite imelisi töid. Belekis on väga palju kohvikuid ja restorane, meenepoode ja supermarketeid.

Belekis ei ole 3* hotelle, on vaid 4-5* hotellid, millest enamikul on oma suur territoorium ja nad asuvad rannale kõige lähemal. On ka aastaringselt töötavaid hotelle. Peamiselt on need mainekad, originaalse arhitektuuriga, hotellimajanduse tehnoloogia viimase sõna järgi sisustatud, nooblid hotellid. Sisuliselt kõik meelelahutused nagu diskoteegid, kabareed, populaarsete türgi estraaditähtede kontserdid ja show-programmid, on koondatud hotellidesse. Paljudes hotellides on oma SPA-keskused ja veepargid.
Aktiivseks puhkuseks on siin kõik võimalused olemas, on jalgpalli-, tennise- ja korvpalliväljakud. Belek on kuulus ka oma golfiväljakute poolest. 1944. aasta lõpus avati Belekis kõigile rahvusvahelistele standarditele vastav Rahvuslik Golfiklubi. Harmooniliselt Tauruse mägede lumiste tippude ja järvede taustal männi- ja eukalüptisaludesse sulanduvas klubis on oodatud igal tBelek on üks Antalya noorimaid kuurorte, mis asub Tauruse mägede ja Vahemere randade vahel, poolel teel Antalya ja Side vahel, kõigest 30 km kaugusel lennuväljast, antiiklinnade Aspendose ja Perge lähedal.
Belek on kaasaegne hotellide piirkond, üks maailma suurimaid turismiprojekte, mis on suunatud ainult mainekate hotellide ehitamisele. Piirkonna eripäraks on suured võimsate mändide ja eukalüptidega metsad, mis mere ja lõputute kuldsete liivarandade poole alla laskuvad. Belek sobib suurepäraselt rahulikult mõõdukaks, aga samal ajal väga mugavaks, puhkuseks. Siin on kolmsada päeva aastas päikesepaisteline ilm, mõnusalt soe õhk ja vesi. Laiad liivarannad, puhas vesi ja rikkaliku elustikuga metsad teevad Belekist aastaringselt meeldiva puhkekoha. Liivane rand, ujumisbasseinid, spordiüritused, mitmesugused meelelahutused ja kõik muu, mida ainult hing mere ääres ihaldab, on selles suurepärases puhkekohas olemas.

Linnas on meeldiv atmosfäär, huvitav arhitektuur, iidse ajaloo hõng, arheoloogilised oaasid, muuseumid ja idamaa basaarid, kust leiab muinasjutulisi idamaiseid väärtasju ja vaipu – ja kõige selle üle troonib vürtside ja tee ahvatlev hõng. Siin võib lausa igal sammul imetleda ja vääriliselt hinnata kohalike käsitöömeistrite imelisi töid. Belekis on väga palju kohvikuid ja restorane, meenepoode ja supermarketeid.

Belekis ei ole 3* hotelle, on vaid 4-5* hotellid, millest enamikul on oma suur territoorium ja nad asuvad rannale kõige lähemal. On ka aastaringselt töötavaid hotelle. Peamiselt on need mainekad, originaalse arhitektuuriga, hotellimajanduse tehnoloogia viimase sõna järgi sisustatud, nooblid hotellid. Sisuliselt kõik meelelahutused nagu diskoteegid, kabareed, populaarsete türgi estraaditähtede kontserdid ja show-programmid, on koondatud hotellidesse. Paljudes hotellides on oma SPA-keskused ja veepargid.
Aktiivseks puhkuseks on siin kõik võimalused olemas, on jalgpalli-, tennise- ja korvpalliväljakud. Belek on kuulus ka oma golfiväljakute poolest. 1944. aasta lõpus avati Belekis kõigile rahvusvahelistele standarditele vastav Rahvuslik Golfiklubi. Harmooniliselt Tauruse mägede lumiste tippude ja järvede taustal männi- ja eukalüptisaludesse sulanduvas klubis on oodatud igal tasemel mängijad.

Belekit peetakse ka linnuparadiisiks. Selle vahetus läheduses on 109. linnuliigi laulust rõkkav(kaasa arvatud öökull ”tuto-alba”, Beleki sümbol) Köprülü kanjoni rahvuspark. Just siin, Beleki rannas, muneb juba 95. miljonit aastat oma munad haruldane kilpkonn caretta-caretta. Beleki ümbuskonna teedel on üleval hoiatavad sildid „Ettevaatust, kilpkonnad”. Köprülü kanjon on haruldaselt hea koht mitte ainult jalgsimatkadeks, vaid ka kaljuronimiseks ja raftinguks – parvedel mööda Köprülü mägijõge laskumiseks.

Kuurordi läheduses asuvad kahe antiiklinna, Perge ja Aspendosa, varemed. Perges asub suurepärane hellenismi ajastust pärit staadion ja väravad, Aspendos aga on kuulus oma võimsa antiikajast pärit amfiteatri poolest, kus tänapäeval peetakse igal aastal ooperi- ja balletifestivali. Akustika on siin sedavõrd hea, et isegi viimastesse ridadesse kostab ära keset lava maha kukkunud mündi kõlin. Vaatamata hotellides pakutavale rikkalikule meelelahutuste valikule on puhkus siin ikkagi rahulik ja õdus, lubab unustada argipäeva sagina ning tunda rahus rõõmu haruldaselt ilusast loodusest ja puhtast tervendavast õhust.asemel mängijad.

Belekit peetakse ka linnuparadiisiks. Selle vahetus läheduses on 109. linnuliigi laulust rõkkav(kaasa arvatud öökull ”tuto-alba”, Beleki sümbol) Köprülü kanjoni rahvuspark. Just siin, Beleki rannas, muneb juba 95. miljonit aastat oma munad haruldane kilpkonn caretta-caretta. Beleki ümbuskonna teedel on üleval hoiatavad sildid „Ettevaatust, kilpkonnad”. Köprülü kanjon on haruldaselt hea koht mitte ainult jalgsimatkadeks, vaid ka kaljuronimiseks ja raftinguks – parvedel mööda Köprülü mägijõge laskumiseks.

Kuurordi läheduses asuvad kahe antiiklinna, Perge ja Aspendosa, varemed. Perges asub suurepärane hellenismi ajastust pärit staadion ja väravad, Aspendos aga on kuulus oma võimsa antiikajast pärit amfiteatri poolest, kus tänapäeval peetakse igal aastal ooperi- ja balletifestivali. Akustika on siin sedavõrd hea, et isegi viimastesse ridadesse kostab ära keset lava maha kukkunud mündi kõlin. Vaatamata hotellides pakutavale rikkalikule meelelahutuste valikule on puhkus siin ikkagi rahulik ja õdus, lubab unustada argipäeva sagina ning tunda rahus rõõmu haruldaselt ilusast loodusest ja puhtast tervendavast õhust.

Kemer

Kemer

Kemeri kuurort asub Antalyast edela pool rahvuspargi territooriumil. Kemer on tuntud oma männimetsade, mägede, maaliliste lahtede ja abajate, puhta mere ja hooldatud randade ning muidugi ka paljude kaasaegset klubide ja hotellide poolest. Kemeri kuurordikeskuse südameks on väike Kemeri linnake, mis asub Antalyast 43. km kaugusel maalilises maanurgas, järskude Tauruse mägede ja taevasinise Vahemere vahel.

Kemeri kuurordipiirkond on eriti kuulus oma mitmekülgse maastiku poolest, kus leidub tiheda taimkattega kaetud mägesid, kuni rannajooneni ulatuvaid männimetsi, mõnusaid vaikseid lahekesi, imelisi liiva-klibu randu ja siin on erakordselt sinine kristallpuhta veega meri. See on tõeline paradiis allveeujujatele, kes oskavad vetesügavuste ilu ja võlu tõeliselt hinnata. Õhtused meelelahutusprogrammid, ööklubide ja diskoteekide säravad showd ei lase kellelgi igavust tunda. Türgi köögi hõrgutisi pakuvad paljud Kemeri restoranid.
Kemeri puhkealasse kuuluvad Beldibi, Göynuk, Kemeri linn, Kiris, Camyuva ja Tekirova, igaüks neist kordumatu ja omamoodi ilus.

See kuurortlinn on ümbritsevat maastikku arvestades hoolikalt planeeritud ja on seetõttu puhkamiseks ideaalne koht. Mõlemal pool Kemerit on mitu kuurordipiirkonda. Antalyale kõige lähemal on Beldibi. Siinne puhkus on üles ehitatud mõõdukusele ja mugavusele. Igas hotellis on olemas kõik mugavused ja hulk võimalusi spordiga tegelemiseks ja lõbutsemiseks.
Teisel pool Kemerit on veel neli turismi äärelinna. Göynukis, kus on 4-5* hotellid, kasvavad mändide kõrval valdavalt apelsini ja sidrunipuud ja siit avanevad kaunid vaated mägedele. Siin on palju restorane, kauplusi, meenepoekesi ja diskoteeke, mis kõik puhkusesse meeldivat vaheldust toovad.
Kemerist 5. km kaugusel asuv uus eliitasula Kiris on täis ehitatud esmaklassilisi hotelle esimesele liinile ja natuke odavamaid teisele liinile. Ehkki need asuvad Kemerist enam-vähem ühekaugusel, on igaühel neist oma nägu. Siin on võimalik matkata jalgsi ja ratsa Tauruse mägede maalilistel männimetsaga kaetud nõlvadel või puhata linnamelust üksildaste vaiksete lahekeste ääres.
Kirisist lõuna pool on kõige noorem kuurortrajoon Camyuva, kus on palju 3-4* hotelle ja mitu head 5* hotelli. Siin saavad kuurordi külalised oma silmaga näha kohalikku külaelu ja osta kohalike käsitööliste tooteid. Ja viimane Kemeri eeslinnadest, kuulus Tekirova, asub kuulsa antiiklinna Phaselis´e vahetus läheduses. Siin asuvad eraldatuses väga head vanad klubid, millele kuuluvad tohutud hea haljastusega territooriumid ja üks ranniku ilusamaid randu.

Kemeris on pehme subtroopiline kliima, sest Tauruse mäed kaitsevad tuulte eest, merelt hoovav niiskus aga pehmendab kliimat. Tänu väga headele ilmastikutingimustele töötab enamus hotelle siin aastaringselt. Kemeri kuurort paistab silma veel selle poolest, et sisuliselt kogu selle territoorium on kaetud tiheda taimkattega. Tiheda okasmetsaga maalilised nõlvad laskuvad otse kivistele randadele(just kivise ranna tõttu ongi ka madal vesi kristalselt puhas).

Kemeri ümbruse rikkalikust ajaloopärandist annavad tunnistust III sajandil e.m.a. asutatud antiiklinnade Olümpose ja Phaselise varemed. Meie päevini on siin säilinud kivist kummaliste bareljeefidega hauakambrid, saunakompleks, mis on klassikalise rooma sauna ehe näide, iidne tamm, Adrianuse värava varemed.
Iidne Olümpos on üks peamisi Kemeri vaatamisväärsusi. Kolmandal sajandil e.m.a. jõe suudmesse rajatud Olümpos oli üks tähtsamaid iidse lüükia linnu ja Lykia linnade liidu tähtsaim linn. Tänapäeval on Olümpos rahvuspargi osa ja seaduse kaitse all, mistõttu on siin massiturismi arendamine keelatud. Üks Olümpose huvitavamaid ajaloomälestisi on jõest lääne pool asuva iidse kiriku uksed.
Antiiklinn Phaselis asub merre ulatuval neemel kõigest 12. km kaugusel Kemerist. Peale paljude vanade hoonete varemete on siin liivased rannad ja lopsakas vahemere taimestik. Phaselises sündis kuulus poeet ja oraator Theodektes. Vanadel aegadel oli linn kuulus ka oma imeilusate rooside poolest, millest saadi õrna eeterlikku õli.

Antalya

Antalya

Antalya on koht, kus meri, päike, ajalugu ja loodus moodustavad täisliku harmoonia. Kuurort on maailma turistide seas üks populaarsemaid. Puhas vesi ja kaunis rannik on Antalya visiitkaart. Selles võib ta võistelda eksootiliste saarte kalliste ja kaugete kuurortidega. Antalya kuurort asub Vahemere lääneosas. Antalya vanalinn Kaleichi asub poolkuukujulise lahe järsult merest tõusvatel 40. meetri kõrgustel kaljudel asuval platool, mida piiravad lumised Tauruse mäed.

Kuurort jaguneb Antalya linnaks ja uueks Lara kuurordirajooniks. Kõige kuulsamad liivarannad asuvad 10-15. km kaugusel kesklinnast. Need on Lara idas ja Konjalty läänes, kogupikkusega 6,5 km.

Antalyas valitseb tüüpiline vahemere kliima – suvel soe ja kuiv, talvel mõõdukalt vihmane. Päike paistab aprillist oktoobrini, kuid siin on küllaltki niiske, keskmiselt umbes 64%. Keskmine veetemperatuur on 21,5°C.

Antalya on suurepärane koht, kus suvehooaeg kestab 8-9 kuud. Loodus on Antalyat õnnistanud püsiva ilma, säravsinise mere ja suurepäraste jahisadamatega. Lõbu ja lusti jätkub siin alati. Tuhanded turistid puhkavad baarides, restoranides, ööklubides ja diskoteekides. On ka palju huvitavaid kohti allveeujumiseks. Metsaistandikud ulatuvad laia ribana lahe äärest itta ja läände. Tagapool tungib läbi uduvine Tauruse hari, ida pool kõrguvad kõrgelt merre tormavate koskedega hiigelkaljud.

Anatalyas on palju antiikmälestisi. Näiteks Kaleichi, kesklinn, mis on kümnete sajandite jooksul mitmeid tsivilisatsioone üle elanud. Nüüdseks on vanalinn taastatud ja sellest on saanud siinsete hotellide ja restoranidega turistide meelispaik. Kaleichi on säilitanud oma iidse näo. Vähe on muutunud ka IX sajandil ehitatud Yivli(tõlkes – kurrutatud) peaaegu 40. meetri kõrgune minarett. Selle juures asub Eski Camii mošee, mis oli algselt, XII sajandil, ehitatud kristlaste kirikuks ja on tänaseks restaureeritud.

Turiste mošeesse alati ei lubata, kuna see tegutseb ka praegu. Antalya vanalinnas asub kuulus karavanserai, mis juba kauem kui kaheksa sajandit väliskülalisi vastu võtab. Praegu asuvad siin meenepoed ja väike muuseum. Muude vaatamisväärsuste kõrval tuleb ära märkida ka Püha Nicolause kirikut. Kirik on kristlaste palverännaku koht, sest nimelt just selles kirikus hakkas preester Nicolaus kristlusest jutlustama. Lisaks veel peetakse seda kohta õigeusu sünnimaaks. Ehkki kirik ei tegutse, tähistatakse siin õigeusu Jõule Jumalateenistusega vene õigeusu vaimulike osavõtul.

Antalya on algpunkt ekskursioonidele, (mis viivad) selliste iidsete linnade varemete juurde nagu Pegre, Myra, Aspendos, Syllion, Phaselis ja Termessos, aga ka sellistesse ajaloolistesse paikadesse nagu Kas ja Ksanfu lääne ning Side ja Alanya ida pool. Igal aastal voolab siia kokku üha rohkem turiste, kes kõik soovivad osa saada selle paiga rikkast ajaloolisest pärandist, arvukatest erinevate tsivilisatsioonide mälestusmärkidest ja tunda neitsiliku looduse kõiki võlusid, nautida rannal peesitamist, meres supelda ja tunda mõnu kõrgetasemelisest teenindusest hotellides.

Side

Side

Side asub Vahemere kaldal Türgi lõunaosas 68. km kaugusel Antalyast. Vanad pärimused pajatavad, et linna nime võib tõlkida kui granaat – mis on viljakuse sümbol. Side juurde kuuluvad kuurordipiirkonnad Monavgat, Kumkay, Titreyengel, Sorgun ja Colakli. Liigub legend, mille kohaselt Antonius ja Kleopatra kohtusid kunagi Sides ja seetõttu on Side eriti populaarne armunud paaride seas.

Uued kauplused ja hotellid on laiali vanalinna iidsete vareme vahel. Paljude turistide arvates on see linn ideaalne koht nii pere- kui ka aktiivseks puhkuseks. Väikesed kalarestoranid, ööklubid, meelahutuskeskused, suveniiripoed ja kaubaletid võtavad kõiki kuurordi külalisi lahkesti vastu. Antiiksete sammaste vahel on endale koha leidnud ka kaasaegsed mugavustega hotellid, diskoteegid ja kohvikud.

Side mitte eriti suured, kuid siiski väga ilusad liivarannad meeldivad turistidele, kuna pakuvad võimalusi aktiivselt puhata ja lõõgastuda kuumal rannaliival.

Ümberringi ajalooliste vaatamisväärsuste küllus ja puutumatu looduse ilu. Elamine heades hotellides ja võimalus näha haruldasi ajaloolisi mälestusmärke – sellest tuleb tõesti üks tõeliselt nauditav puhkus. Sidet nimetataksegi vabaõhumuuseumiks. Antiikajast on siin säilinud palju arhitektuurimälestisi – 20 000 pealtvaatajat mahutav amfiteater, Ateena ja Apolloni tempel, jumalanna Fortuna templi varemed, imperaator Vespasianuse kuju, Nekropol ja rooma saun, kus tänapäeval asub muuseum.

Sidest kirdes kohtab rooma saunade, pühamu, kiriku, mausoleumi, teatri ja agoraa varemeid.

Side lähedal on Manavgati kosk, haruldaselt kaunis koht, kus jõgi tohutust kõrgusest merre langeb.

Hoolimata väga hästi välja arendatud infrastruktuurist ja turistide rohkusest on siinne õhkkond, nagu kunagi iidsetel aegadel, vaikne ja rahustav.

Meie kinkekaardid

Ideaalne võimalus kinkida oma sõbrale või lähedasele Reisiparadiisi kinkekaart, pakkumaks parimat puhkust.

Loe lähemalt

Ei leidunud sobivat reisi?

Klienditeenindus:

+372 56 62 88 80