Üldinfo

Üldinfo
Tai on üks populaarsemaid ja külastatavamaid kuurorteid Maailamas – 20 aastat tagasi reisimine Taisse ei olnud nii populaarne kui tänapäeval. Ajad on kindlasti muutunud. Erinevad Tai kuurortid pakuvad külalistele palju erinevaid majutusvõimalusi: luksuslikest 5* hotellidest Bangkokis kuni bungalow majakesteni saartel, näiteks Koh Samuil või Koh Sametil, majutusvariante on tõesti palju. Imeilus loodus, sõbralikud kohalikud, suurepärane kliima – Tai pakub nii palju rõõmu igale külastajale. Ühest korrast kindlasti ei piisa, et kõik ära vaadata ja avastada. Inimesed, kes on Tais käinud, kindlasti leiavad aja ning võimaluse tulla tagasi ja avastada rohkem uusi ja põnevaid kohti.

Soovime olla Teile abiks Tai reisi planeerimisel. Kindlasti saame anda parimat nõu ning soovitusi Tai kohta.
Järgmistelt lehtedelt leiate põnevat ning reisiks vajalikku informatsiooni.

Avastage eksootiline Tai koos meiega!

BANGKOK
Tere tulemast Tai Kuningriigi pealinna – Bangkoki. Bangkok – “Inglite linn”. Linnas elas 2008. aastal ametlikult 9,1 mljnt elanikku, kuigi tegelik arv võis ulatuda 12 miljonini. Bangkok – kultuurne fenomeen, shoppingu paradiis ja turistidele ehtne pärl. Bangkok on üks kontrastseimatest linnadest kogu Aasiast. Kiiresti arenev, pulseeriv ja naeratav, miljoni elanikuga linn. Tule ja leia see, mida Sa oled otsinud: ajaloolilised templid, maailma kuulsate kettide hotellid, kohalikud turud, suurepärased shoppingu võimalused ja ööelu – see on ainult väike osa sellest, millega Bangkok võib üllatada. Tule ja naudi maitseelamusi viie tärni restoranis või kruiisil Chao Phraya jõel, need elamused jäävad Sulle kauaks meelde. Kui aga soovid suure linna elu nautida kõrgemalt, palun, Sind ootavad erinevad katusebaarid, mis asuvad hotellide katustel, näiteks korrustel 30 või 65. Sellistest kohtadest avaneb meeletult ilus vaade kogu linna peale. Oled oodatud sinna õhtusel ajal, siis kui päike hakkab vaikselt loojuma, siis kui suurlinna tormiline elu jääb allapoole, kui linna tuled hakkavad vaikselt valgustama erikujulisi hooneid – lihtsalt ole ja naudi seda hetke.

ÜHISTRANSPORT BANGKOKIS
Suures linnas peab kindlasti arvestama liiklusega – ummikud! Ütle liiklusummikutele “head aega” ja vali liikumiseks BTS Skytrain rongi. Rong, mille sõiduteed on ehitatud maast mitme meetri kõrgusele, on levinud sõiduvahend kohalike elanike seas, nii ka turistidel.

Ütle “head aega” liiklusummikutele tänu linna modernsele, mugavale ja kiirele rongisüsteemile, mille võrgustik on lai ning rongide sõidugraafikud on tihedad. Juhul kui soovid kasutada veetranspordi, on saadaval jõetaksod.
Ükskõik milline Bangkoki visiit sul ka poleks, kas ärireis või puhkusereis, Bangkok pakub alati avastamisrõõmu ning erinevaid võimalusi, erinevatele suurlinna külalistele.

BTS rongiliinid on läbimõeldud nii, et igaüks leiaks enda jaoks kõige mugavama ja kiireima viisi sõita vajalikku sihtkohta. BTS rongide maksumus sõltub sellest mitu peatust sa soovid sõita, loomulikult mida kaugemale sa suundud, seda rohkem maksab pilet.

BTS rongiliine on kaks. Esimene, Silom Line, jookseb läänest (west) lõuna poole, National Stadiumi, mis asub Siam shoppingu piirkonnas, Wongwian Yai poole.

Teine liin on Sukhumvit Line, liin jookseb põhjast ida poole, Mo Chit’ist Bearing’I poole.
Mõlemad BTS liinid saavad kokku Siam peatuses, kus on võimalik ronge vahetada.
Rongid liiguvad teatud ajavahemike tagant ja iga 3-6 minuti järel saabub uus rong. Rongid liiguvad alates 06:30 hommikust kuni südaööni. BTS hinnakirjad algavad 15 THB’st (Thai Baht) ühe sõidetud peatuse kohta.
Palume arvestada sellega, et tipptunnil rongid võivad olla väga täis. Juhul kui teil on  minek kontserdile või broneeritud lauaga restorani, soovime lahkuda hotellist varakult. Tipptundid on ajavahemikul 07:00-09:00 ja 16:00-19:00

SUVARNABHUMI INTERNATIONAL AIRPORT
Rahvusvaheline lennujaam, Suvarnabhumi International Airport, asub orienteeruvalt 36km kaugusel Bangkoki kesklinnast. Suvarnabhumi lennujaam on kaasaegne ja modernne õhuvärav, mis teenindab igapäev tuhandeid lennukeid ja on oma disaini ning mugavuste poolest kõrgelt hinnatud. Bangkoki lennujaama territoorium on umbes 32 km².

Lennujaamast mööda jooksevad kiirmaanteed 34 ja 7. Samuti on olemas oma rongiliini, millega saab kiirelt ning mugavalt kesklinna ainult 15 minutiga. Bangkoki infrastruktuur on hästi arenenud ning mõeldes suurlinna elanike arvu peale, ilma selleta kuidagi hakkama ei saaks. Juhul, kui sa reisid transiitreisijana ja Bangkok on ajutine peatus, Suvarnabhumi lennujaam on ideaalne koht selleks, et oma peatuse ajal ennast mugavalt tunda. Kui sinu järgmine lend väljub alles mitme tunni pärast, saad sellel aja puhata lennujaama hotellis, mis asub neljandal korrusel ja mille nimi onLouis Dayrooms. Selles hotellis ei maksta mitte veedetud ööde eest vaid arvestus käib tundide kaupa. See on suurepärane võimalus enne või pärast pikka lendu ennast välja puhata. Muideks, Suvarnabhumi lennujaama tuntakse kogu maailmas kui ühte parimatest ja ilusamatest lennujaamadest.

CHECK-IN SUVARNABHUMI LENNUJAAMAS
Lennujaama saabudes peab läbima check-ini. Kõikide lennufirmade check-ini esindused asuvad väljuvate lendude terminaalis, neljandal korrusel. Kõik check-ini lauad jagatud erinevate ridade kaupa ja määratud tähtedega, näiteks kui sa oled minemas Tai siselennule, pead sa valima read tähtedega B kuni C. Rida A on ainult Thai Airways Royal First Class ja  Royal Silk Class reisijatele. Rahvusvahelistele lendude puhul pead suunduma ridadesse D kuni W. Palume arvestada ka sellega, et enne lendu soovitame olla lennujaamas vähemalt 2,5 tundi varem, juhul kui sul on rahvusvaheline lend ja vähemalt 1,5 tundi varem kui sul on siselend.

TRANSFEER SUVARNABHUMI LENNUJAAMAS
Lennujaamas on olemas tasuta transfeerteenus. Buss sõidab lennujaama ja bussiterminali vahel. Bussiterminalist on võimalik võtta bussid linnakeskusesse.. Teenus on saadaval ööpäevaringselt ning selle eest raha ei küsita.

LENNUJAAMA PIIRIPUNKTI LÄBIMINE, VIISA KONTROLL
Bangkoki saabudes tuleb suunduda viisakontrolli. Kui sinu visa on tehtud varem, ole valmis võtma järjekorda ja pane valmis kõik vajalikud dokumendid, et kontroll läheks kiirelt ning sujuvalt. Kui aga soovid visa taotleda kohapeal (see on lubatud ainult EV passidele ja kui sinu viibimise aeg Tais ei ole kauem kui 15 päeva) siis palun suundu “visa on arrival” lauda. Seal ulatatakse sulle ankeet, mis tuleb ära täita ning seejärel täidetud dokumentidega suunatakse sind passikontrolli, kus vormistatakse ka ajutine viisa. Pärast seda kui kõik vajalikud dokumendid on vormistatud ja kõik kontrollpunktid läbitud, tuleb saabuvate lendude tabloolt otsida, milline pagasilint teenib sinu lendu. Tuleks jääda rahulikuks, tavaliselt selleks ajaks kui kontrollpunktid on läbitud on ka kogu pagas jõudnu lindile ja on reisijatele kättesaadav. Soovime juhtida teie tähelepanu ka sellele, et olenevalt saabuvate lendude arvust, võivad tekkida lennujaamas päris pikad järjekorrad seljuhul soovitame varuda kannatust.

TAKSO, MUGAVALT JA KIIRELT KOHALE
Pagas käes,  on võimalus edasi suunduda terminali esimesele korrusele kust võid leida taksopeatuse. Seal olles tuleks lihtsalt võtta järjekorda ja kui on käes sinu kord, tuleks administraatorile edastada info oma lõpppunkti kohta.
Administrator väljastab sulle dokumendi ja taksojuht suunab sind autosse. Taksode hinnad on fikseeritud kuid peab arvestama sellega, et taksojuhile peab maksma lisaks (teenustasu), mis on orienteeruvalt 50 THB. Lennujaama taksoteenus on saadaval ööpäevaringselt.

Rahvaarv: 65 444 371 inimest

Pindala: 514 000 km²

Pealinn: Bangkok

Üldinfo: Taimaa on tuhande templi ja tuhande naeratuse maa, vabade ja uhkete inimeste maa. Kujult meenutab Tai kuningriik elevandi pead, mille nägu on pööratud Birma poole, kõrvad Laose ja Kambodja poole, aga lont jääb Andamani mere ja Siiamai lahe vahele kuni Malaisia piirini. Kas pole selle võluva maa kirjeldus võluvalt poeetiline? Jumalad on andnud Taimaale kõik – see on lõpmatult mitmekesine kõrgete mägede, puhaste jõgede, läbimatute vihmametsade, eksootiliste loomade ja taimedega maa. Orhideede ja siniste salapäraste sirendavate safiiride maa, kus templite maaliliste katuste nõeljad tornid tungivad põhjatusse sinisesse taevasse, aga päike on imeline ja erakordselt ere. Teid ootab ees kohtumine ebatavalise kuningriigi, igavese suve ja sooja ookeaniga, kus võib unustada kõik oma mured. Sõitke siia ja te tunnete, et olete oodatud.

Geograafia: Tai kuningriik asub Lõuna-Aasia südames. Põhjas on mäed ja metsad, Kesk-Tais suured riisipõllud, lõunas troopilised saared ja liivarannad. Ulatub põhjast lõunasse 1585 km ja idast läände 821 km. Rannajoone pikkus 1900 km. Piirneb põhjast ja läänest piki Salweeni jõge Myanmariga, põhjast ja idast piki Mekongi jõge Laosega, kagust Kambodžaga ning lõunast Kra maakitsuse kaudu Malaisiaga. Riigis on 76 provintsi, millest 6 piirnevad India ookeaniga, 18 aga Vaikse ookeaniga ning ülejäänud jäävad sisemaale. Phuket ja Krabi jäävad India ookeani äärde, enamus Taimaast, s.h. Pattaya, Rayong, Samui saar, Hua- Hin ja Cha-Am Vaikse ookeani Lõuna-Hiina mere äärde. Sõna thai tähendab tai keeles vaba. Sama sõna tähistab ka tai rahvast, mistõttu osa elanikest, eriti suur hiina vähemus, kasutab endiselt nime Siiam.

Riigikord: Konstitutsiooniline monarhia. Valitsev kuningas on Rama IX.

Usk: 94% budism, 4% islam, 1% muud usundid.

Keel: Räägitakse tai keelt, mis kuulub hiina-tiibeti keelkonda. Inglise ja mõnda muud euroopa keelt räägitakse enamus hotellides, kauplustes ja restoranides.

Kliima: Tais on troopiline kliima. Tailased ise naljatavad, et Tais on 2 aastaaega: kuum ja veelgi kuumem. Tegelikkuses aasta jaotatakse kolmeks: kuum ja kuiv veebruarist maini (keskmine temperatuur 34C ja 75% niiskust), vihmaaeg koos vahelduva päikese paistega juunist oktoobrini (keskmine ööpäevane temperatuur 29C ja 87 % niiskust) ning külm hooaeg novembrist veebruarini (keskmine ööpäevane temperatuur 32C). Merevesi on aastaringselt 28 kraadi.

Loodus: Tai loodus on võimas. Võimalik on uudistada paarsada miljonit aastat vanu unikaalseid karstistruktuure või põigata võimsatesse vihmametsadesse, mis on vanemad kui Amazonase omad. Suur osa metsadest on kuulutatud rahvusparkideks ja oluliselt on piiratud ebaseaduslikku metsaraiet. Mekongi jõe kaldjoont järgivas Tai põhjaosas leidub kõige kauneimaid maastikke, kus kasvab kuni 1300 orhideeliiki, alates kuulsast Paphiopediumist ja elegantsest Miss Udorn Sunshine’nsti.
Tai rannik ja saarestikud oma palmide ja rohekassinise veega kutsuvad esile tõelise eufooria. Tai lõunaosa, mis ulatub kitsa ribana Malaisiani, annab võimaluse valida merede ja randade vahel. Rannikute vahele jääb viljakas maismaa riisipõldude, kookose- ja kautšukipuuistandustega.
Tai sobib väga erineva maitsega reisijatele. Põhjuseid, mille hulgast valida, on piisavalt: põhjamaalase jaoks eksootiline Aasia kultuur, iidne templiarhitektuur, budism, suursugused kuninglikud paleed, lopsakas troopiline loodus, garanteeritult soe ilm, liivarannad ja rahvusvahelised kuurordid, metropol Bangkok, ööelu, soodne hinnatase. Bangkok ja rannakuurordid pakuvad hea kombinatsiooni kultuuriväärtustest, suurlinnamelust ja lõõgastavast rannapuhkusest. Ilm on pidevalt soe ning merevesi stabiilne, loodus eksootiline ja lopsakas. Hinnad on taskukohased ja ostuvõimalused mitmekesised, alates turgudest kuni kõrgtasemeliste kaubamajadeni.
Kohalik köök on väga rikkalik ja pakub tohutul hulgal eksootilisi maitseelamusi vägagi soodsa hinnaga. Eriti soovitame värskeid mereande, mille valik on äärmiselt mitmekesine ning mida te Eestist mõistliku hinna eest kunagi ei leia. Tais on mitmekülgne valik vabaaja veetmise võimalusi 24 tunniks ööpäevas – seda nii sportlike puhkuse eelistajatele kui lõbutsemishimulistele. Võimalik on valida kultuuri ja ajalugu tutvustavaid ekskursioone, nautida troopilist merd erinevatel laevasõitudel, teha retki dzhunglisse ja sõita elevandi seljas, mängida golfi või tennist, lõbutseda diskoteekides ja muusikabaarides.

Köök: Head toitu leidub Tais kõikjal. Suurem osa tailastest sööb kogu päeva. Tai toit on äärmiselt erinev tavapärasest, aga see eest väga maitsev. Toit on kohati väga tuline, millele annab vürtsi punane tšilli pipar, aga ka sellega on võimalik harjuda. Tellimisel öeldud mai phet , mis tähendab mitte terav, annab tulemuseks valiku mahedamaid maitseid, mille hulgast võib leida kookospiima magususe, küüslaugu, värske sidrunirohu, muskaatpähkli kirbuse või kala soolasuse.
Mereäärsetes piirkondades on võimalik maiustada tõeliselt maitsvate mereandidega. Krevetid, krabid, kalmaarid, kaheksajalad ja igat sorti kalad ning neist valmistatud erinevad road viivad keele alla. Hinnatase toidul on umbes poole odavam kui Eestis. Erandiks on kuurortpiirkonnad, kus hinnatase võib olla ka Tallinna tasemel. Toidumüüjad palistavad tänavaid kõikjal. Kohalikud turud kihavad kuivatatud liha, pähkleid, puuvilju ja maiustusi pakkuvatest kauplustest. Traditsiooniliselt süüakse suppi kogu toidukorra jooksul. Alustada võiks siiski mahedamast, et siis edaspidi jõuda seasisikonnast keedetud supi või tšillini.

Vaatamisväärsused

Vaatamisväärsused

XIII-XV sajanditel tekkis riigi lääneosas imetlusväärne Sukhotai linn – Tai riigi esimene pealinn. Tänapäeval on see hiiglaslik arheoloogiline park, kus on palju muistsete templite varemeid ja ilusaid lootostega kaetud tiike (nt.Vat Fra Si Rattana). Riigi põhjaosas, suuruselt teises linnas Chiang Mai, on üle 300 templi, neist kuulsaim on Wat Phrathat Doi Suthep.

Ayutthaya – Siiami (XIV-XVIII saj.) ilusaim pealinn – asub Bangkokist 100 km põhjapool. 18. saj. keskel hävitasid selle birmalased, nii et alles jäid peamiselt templid. Need varemed aga on niivõrd peened ja suursugused, et Ayutthaya lisati UNESCO Maailmapärandi nimistusse.

Bangkok asutati XVIII saj. kaluriasula alale. Linnas on umbes 300 templit, mis kuuluvad Tai arhitektuuri küpsusaega. Külastamist väärivad Suur kuningaloss – 60 ha-l asuv ehitiste kompleks, Chitralada palee – muistne monarhi residents, Wat Pho Tempel jne.

Tais on ligikaudu 50 rahvusparki ja kaitseala, mis hõlmavad üle 25 000 km². Kõige huvitavamad, ligipääsetavamad neist on järgnevad:

Khao Yai rahvuspark (200 km Bngkokist kirde poole) kõrgusel 800-1351 m merepinnast. Selles matkaradade ja ilusate koskede rohkes kohas elavad tiigrid, karud; kasvavad haruldased puud ja lilled.

Doi Inthanoni rahvuspark Chiang Mai provintsis on kujunenud Tai kõrgeima tipu (2565m) ümber. Pargi kõrgemas osas on metsad ja metsorhideed, allpool on mitu kaunist koske ning mägilaste asulad.

Ko Samet saar Rayongi provintsis on osa merealasest rahvuspargist. See on kitsas 6km pikkune saar ilusate randadega. Korallrifid ja läbipaistev vesi on ideaalsed sukeldumiseks ja kalastamiseks.

Erwani rahvuspark asub Kanchanaburi provintsis. Mägises ja metsarohkes pargis on seitsmekorruseline Erwani kosk, mis on ilusaim looduslik astmeline veekosk Tais.

Khao Sam Roi Yot rahvuspark Prachuap Khiri Khan provintsis meelitab ligi rohkeid turiste hiiglaslike paekivikaljude, soode, koobaste, randade ning linnuliikide ja metsloomade mitmekesisusega.

Kärestike ja lindude park Ban Khu Khut Songhla provintsis asub samanimelise järve territooriumil. Selle 520 km² alal elab üle 140 linnuliigi!

Phang Nga rahvuspark Phang Nga provintsis oli James Bond’i filmide võtteplatsiks. Pargi territooriumil on „saared“ rohelisest paekivist, millesse on tekkinud rohkesti koopaid ja grotte. Suurt huvi võivad pakkuda ka seinamaalingud ja vaiadel moslemitest kalurite asula.

Tarutao Merekaitseala Satuni provintsis paikneb 31 km lõunarannikust, Tai ja Malaisia merepiiri lähedal. Ta hõlmab 1400 km² ja koosneb 51. saarest. Veed nende saarte ümber on Lõuna-Aasias sukeldumiseks parimad.

Samui saar ja mere rahvuspark Ang Thong asub Surat Thani provintsis. Tema eripäraks on rohked saared hõbedase liiva ja korallriffidega.

Samui

Samui
Samui (Kookosesaar) on riigi idarannikust 80 km kaugusel ja Bangkokist 560 km kaugusel asuv suuruselt kolmas Taimaa saar. Saare üldpindala on 247 km², pikkus 25 km ja laius 21  km. Idast läände läbib saart maaliline mäeahelik. Saare põhilise maastiku moodustavad lopsaka metsaga kaetud künkad. Saare rannik, see on rannad, vaiksed abajad ja lahed. Tasandikel laiuvad lopsakad kookospalmisalud, mis lisaks oma ilule on saarerahva peamine tuluallikas.

Samui saare koospähklid on kõrgelt hinnatud, neid loetakse maailma parimateks. Metsik troopiline taimestik ja kookosesalud vahelduvad smaragdroheliste riisipõldudega. Saare kõige populaarsemad rannad on Chaveng ja Samui, mis on ka saare ööelu keskused.
Siin on hulgaliselt baare, omapäraseid restorane ja diskoteeke nii bambuskatuste kui ka lihtsalt lahtise taeva all, suveniirilette ja kauplusi.
Samui saare peamisteks vaatamisväärsusteks on kaks harukordselt ilusat koske, Hin Lad ja Namuang.

Funi saarel, mida Samuiga seob tamm, asub suur templikompleks Wan Hin Ngu. Hulgaliselt turiste sõidab siia kokku, et näha künka kohal kõrguvat tohutut 12. meetri kõrgust Istuva Budha kuju. Samuil pakutakse turistidele ka kaasakiskuvaid vaatemänge nagu meeldejäävalt naljakad ahvide showd, maotaltsutajate etteasted, kukevõitlus ja ja härjavõitlus. Kindlasti jäävad eredalt meelde ka elevandisõit ja liblikate aed, kus lopsakas troopilises roheluses lendleb ligi sada liiki neid kaunivärvilisi hapraid olendeid. Veealuse maailma huvilised oskavad kindlasti vääriliselt hinnata akvaariumi, milles on esindatud Siiami lahe kirev elustik. Veealuse ilu hindajaid rabavad korallrifide imelised vormid, mille poolest siinne meri nii rikas on.

Samui sobib suurepäraselt igasuguse veespordiga tegelemiseks. Siin on loodud kõik tingimused allveeujumiseks ja jahiks, purjelauaga sõitmiseks ja paralennuks, tennise-, võrk- ja jalgpallimänguks. Teie teenistuses on ka traditsiooniline tai massaaž, ainulaadsed ravimtaimesaunad ja muud protseduurid, mis annavad võimaluse end uuesti sündinuna tunda.
Igaüks, kes siin olnud, mäletab veel kaua siinseid maalilisi kaljusid, helesiniseid laguune ja ebatavaliselt ilusaid randu.
Samui on muinasjutusaar, see on teoks saanud unistus.

Pranburi

Pranburi

Pranburi – see on väike linn 3 tunni autosõidu kaugusel Bangkokist, Hua Hin läheduses.
Pranburi linnas  juba kolm aastat valmistatakse paberit … ananassidest.
Siin saab külastada ühte kõige huvitavamat Tai rahvusparkki – Sam Roi Yot National Park,
mis asub 63 km kaugusel Hua Hin’ist ja selle pindala on 98 km2. Pargis saab näha mägesid,
Mangroov metsi (Manglipuu) ja omapäraseid randu.
Novembrist veebruarini siia lendavad kohale rändlinnud erinevatest põhjamaadest, kes talvel leiavad siin endale peavarju.

Phi Phi

Phi Phi

Phi Phi, need on kaks maalilist Taimaa saart, kogu maailmas tuntud kui filmi „Beach” võttepaigad.
Puutumatud valged liivarannad, türkiissinised laguunid ja suurejoonelised kaljumürakad pälvivad juba aastaid suure hulga turistide tähelepanu.
Kaksiksaarte Phi Phi ja Phi Phi Laem rannikuvett peetakse juba ammusest ajast tänu vapustavalt ilusale merepõhjale ja kristallpuhtale veele parimateks sukeldumiskohtadeks kogu Kagu-Aasias. Saarte lähistel võib snorgeldada või akvalangiga sukelduda, et tunda rõõmu kuni 30 m nähtavusega kristallpuhtast veest.
Üks Phi Phi saarte kohalikest vaatamisväärsustest on viikingite koobas, mis asub kõrgel Phi Phi Laem kaljudes ja on saanud koduks tuhandete pääsukeste kolooniale. Pikkade teivastega varustatud kohalikud ronivad peadpööritavalt kõrgele, et sealt pääsupesi korjata.
Phi Phi saari külastavatele turistidele on mõeldud terve hulk odavaid hotelle ja bangalosid, restorane, diskoteeke, ka paar ostu- ja SPA-keskust. Hinnad on siin üsna sõbralikud, mis kahtlemata rõõmustab ostuhuvilisi.
Kaljuronijaid ahvatlevad hingevärinaid tekitavalt kõrged rippuvad lubjakivikaljud. Päevitajad leiavad siit omaette olemiseks tühje rannaribasid ja sukeldujad hulgaliselt veealuseid koopaid. Üks paljudest ekskursioonidest tehakse poolel teel Krabi saare juurde jäävatele saartele. Mitmed neist on looduskaitsealad ja haruldaselt ilusad oma puutumatu looduse ja eksootiliste randadega. Kookospalmisalud ja liivarannad, lopsaka taimestikuga kaetud kaljud, erksavärvilised lilled ja palav päike jääb igale selle troopilise paradiisi külastajale kauaks meelde.
Phi Phi saar on justkui loodud sellele, kes unistab puhkusest omaette, looduses, kütkestavalt sillerdava mere kaldal.

Cha-Am

Cha-Am

Cha-Am on uus kiirelt arenev merekuurort, mis asub Siiami lahe läänekaldal kolme sõidutunni kaugusel Bangkokist ja 25 km kaugusel Hua Hin`st. Erinevalt Pattayast, mis asub lahe vastaskaldal, puudub siin suurlinnadele omane rabelemine, mistõttu sobib see koht suurepäraselt perepuhkuseks.
Valge liivaga rannad on siin veninud paljude kilomeetrite pikkuseks. Cha-Am võlubki eelkõige neid, kes hindavad looduse vaikset ilu ja rahulikku puhkust. Suurepärane rannajoon, korallrifid, palmisaludega ümbritsetud peene liivaga rannad – need Cha-Ami vaated jäävad igaühele, kes siin viibinud, kauaks meelde. Õhutemperatuur on siin keskmiselt 27°C.
Parim aeg saarel puhkamiseks on jahedam periood detsembrist märtsini, kui saarel on mõõdukalt palav ja alati paistab päike.
Aktiivse puhkuse austajad jäävad kindlasti rahule matkadega katamaraanidel, purjepaatidel ja skuutritel, võib ratsutada, sõita elevandil, mängida tennist, golfi, surfata ja teha palju muud. Kuurordis on väga populaarsed ka mitmesugused ekskursioonid.
Võib minna tutvuma 65 km kaugusel Cha-Am`st asuva Aytthaya perioodi vanima linna Phetha Buri`ga, külastada Budha koopaid  Suwanarami templit või Phra Nakhon Chiri paleed.
Väga nõutud on ka päevane ekskursioon Bangkokki, kus külastatakse kuulsaid templeid. Kindlasti tasub külastada Sam Roy Yot rahvusparki, kus saab sõita kohaliku tai paadiga. Looduspargi maastikud on erakordselt maalised ega väsi oma puutumatu loodusega üllatamast.
Puhkus Cha-Am`l jääb kindlasti mällu nii meeldiva ja värvikana, et soovite siia neitsilikku paika veelkord tagasi tulla.

Hua Hin

Hua Hin

Hua Hin on kuurort, mis võlub juba esimest silmapilgust. Tohutud palmisaludega ääristatud rikkumata rannad, pehme valge liiv, kristallpuhas meri – kõige ehedam, kogu maailmast turiste kokku meelitav eksootika. Hua Hin`i võib julgelt nimetada Taimaa vanimaks kuurordiks. Selle asutas eelmise sajandi 20.aastatel kuningas Rama VII ja sellest sai  hiljem kuningapere ametlik suveresidents.
Kuurort asub Siiami lahe läänerannikul, kõigest 200 km kaugusel Bangkokist, mis tegigi sellest tuntud puhkekoha. Hua Hin`i peamiseks vaatamisväärsuseks on teenitult Kolmesaja Kõrgustiku rahvuspark, mis rabab oma rikkaliku loomastiku, lubjakivikaljude vormirikkuse ja maaliliste puhmastikega ning rõõmustab silma puutumatu loodusega.
Kui põnevatest retkedest ja meres lobistamisest küllalt, võib meeldivalt puhata ühes paljudest restoranidest või tai söögikohtadest, nautides mereande ja juues pokaali head veini. Hotellides on meelelahutusprogrammid neile, kellel meeldib ööelu.
Hua Hin`l on suurepärane võimalus nautida looduse õndsat rahu ja vaikust.

Koh Chang

Koh Chang

Smaragd saar asub Siiami lahe idakaldal ja on Phuketi järel suuruselt teine Tai saar. Tai viimane paradiisisaar, nagu turistid Koh Changi nimetavad.
Tundub, et Koh Changil on olemas kõik, mida hing ihaldab – lõputud liivarannad, türkiissinised laguunid, palmisalud ja vihmametsad, mis kõik soodustavad aktiivset puhkamist, matku mägedes koskede juurde, suplemist jõgedes ja merevees.
Koh Changi parimad rannad asuvad saare läänerannikul, millest tuntumad on Sai Chao (saare pikim rand) ja Klong Prao (maalilisem ja vaiksem). Koh Changi saarel toimuvad pidevalt ekskursioonid. Ringsõitudel käiakse suurte koskede juures ja kalurikülades, sõidetakse merele asustamata saartele, sukeldutakse isegi uppunud laevade vrakkidele, sõidetakse elevandiratsa džunglis ja külastatakse budistlikke pühakodasid.
Pärast selliseid retki on hea ühes paljudest baaridest või restoranidest puhata ja ennast seal pakutavate roogadega turgutada, olgu need siis pärit euroopa või tai rahvusköögist.
Koh Changil valitseb õhkkond, mis rahustab ning harmoneerib hinge loodusega

Krabi

Krabi

Krabi on Lõuna-Tai kõige ilusam provints. See on lumivalgete randade ja roheliste palmisaludega, kristallpuhta ookeanivee ja värskendava meretuulega tuhande saare maa, nagu seda turistid armastusega nimetavad.

Krabi paikneb India Ookeani ääres Andamani mere rannikul 1000 km Bangkokist lõunas ja 140 km kaugusel Phuketist. Kuni 80ndate aastateni oli Krabi peamisteks tegevusteks kalapüük, kookose- ja kummipuude kasvatamine, kuid praeguseks on turism põllumajanduse edestanud.

Peamine rannarajoon on linnast 18 km kaugusel paiknev Ao Nang – 2 km pikkune liivarand. Siin on vaiksem ja rahulikum kui Phuketil ning vesi türkiissinises meres on sageli peegelsile, sest ookeanilainetus siinsetesse randadesse ei ulatu, kuna Phuket, Phi-Phi ja paljud väikesed saared jäävad lainete teele ette.
Rannas on palju hotelle, söögikohti, sukeldumisklubisid ning üks suurem kaubakeskus. Rannas saab rentida kajaki ja sõita sellega ranna otsas paiknevate 100 m kõrguste kaljudeni, mis on täis koopaid, neist kuulsaim nn. Printsessi koobas, kuhu kalurid viivad tänapävalgi annetusi parema kalasaagi lootuses.
Nopparat Thara on Ao Nangist lääne pool paiknev vaiksem liivarand, kus vesi on madal ja rahvast vähem, sest samas algab samanimeline rahvuspark, kuhu pole lubatud hotelle rajada. Krabi randades ei ole lamamistoole ega päevavarjusid ning päevitada saab rannarätikul või bambusmatil.

Vaatamisväärsused ja Golf

Krabi peamised vaatamisväärsused asuvad piki rannikut ja meres- lisaks mitmetele tuntud randadele on kalda läheduses arvukalt saari. Saari iseloomustavad järsud kaljud, rahulikud veed, fantastiline veealune elu, linnupesadega koopad, võrratud valge liivaga rannad ja nende vahel mõned mangroovimetsad, millesse võib kajaki või kohaliku pikasabalise paadiga sõitma minna.
Kaljudes on koopaid, millest mõned on templitena kasutusele võetud ja merekaljud on täis grotte. Kuulsaim saartest on James Bondi saar Phangnga lahes – see on väikene saar, millel pesitses mr. Scaramanga bondi-filmist “Mees kuldse relvaga”. Vaatamisväärsusi on ka kuival maal – sügaval metsas paiknevad tervistavad kuumaveeallikad, kus vesi on 35-40 kraadi ja soovi korral saab ka supelda ning enda tervist kosutada (kasulik veresoonkonnale).

Samet

Samet

Samet on ideaalne koht neile, kes on väsinud suurlinna lärmist ja tolmust, neile, kes ihkavad vaikust ja omaette olemist metsiku looduse keskel. Sameti ei jää siinsed valged rannad mitte millegi poolest alla Pattaya ja Samui randadele ja selle kaunid troopilised maastikud rõõmustavad isegi paljunäinud turisti silma.
Umbes 25 aastat tagasi loodi Sametile rahvuspark, mis andis võimaluse säilitada saare loodus puhta ja puutumatuna, mille tulemusena võib saar nüüd uhke olla oma rikkaliku floora ja fauna üle. Siin elab üle kahekümne vihmametsade linnuliigi, palju ahve, oravaid ja muid loomi.
Sametil pea-aegu puudub tormiline ööelu ja diskoteegid, sest saare elu-olu peamine mõte on loodulähedus. Puhtas merevees on meeldiv tegelda kõigi veespordialadega, seda enam, et saare rannavees on hulgaliselt korallriffe.
Kanuusõit, allveejaht ja SPA-keskused, see on vaid lühike Sametil võimalike ettevõtmiste loetelu. Turistidel on võimalik laenutada jalgrattaid ja mopeede, et mööda saare mägiteid isu täis sõita.
Need, kellele Tai iidne kultuur huvi pakub, võivad külastada budistlikku templit, mille arhitektuuris on segunenud klassikaline tai stiil erinevate ida ja lääne stiilidega, mis rõhutab veelgi selle ilu ja suursugusust.
Puhkus Sametil, see on neile, kes eksootilisi reise tõeliselt naudivad. Vapustavalt ilusad päikeseloojangud rannal ja palmilehtede sahin, värskendav briis ja pehme liiv aitavad lõõgastuda ja saavutada täieliku harmoonia looduse ja iseendaga.

Phuket

Phuket

Phuket, see on Siiami pärl. See 862km kaugusel Bangkokist asuv kuningriigi suurim saar on üks maailma puhtaima loodusega kuurorte. Maismaaga tammiga ühendatud saar asub Tai pealinnast tunnise lennusõidu kaugusel.
Phuketi saar vallutab meie meeled lumivalge rannaliiva, Andamani mere sügavsiniste vete, läbimatu džungli ja rippuvate kaljudega. Lisage neile ebamaistele võludele veel võimalus puhata saarel igal aastaajal ja te mõistate, miks Phuketi India ookeani pärliks hüütakse. Ülimalt populaarsed Phuketi ekskursioonid üllatavad isegi paljunäinud turiste.
Siin on võimalus külastada ainulaadseid hiina templeid ja kloostreid ning nautida saare pealinna iidse arhitektuuri võlu. Haaravad kanuusõidud, Rahvuspark, Akvaarium ja kustumatu mälestuse jättev Liblikate aed, lisaks eredad elevandishowd ja värviküllased festivalid – ning Phuketis puhkamisest saab lausa muinasjutt.
Phuketi tuntuimad rannad on Patong Beach, Karon Beach ja Kata Beach. 3 km pikkune Patong Beach pakub lisaks valgele liivarannale palju restorane ja kauplusi, mitmeid veespordivõimalusi ja lugematuid öiseid meelelahutusi. Miniatuurne Pattaya, kus puhkajaid liiga palju ja pidu käib hommikuni.Karon Beach – mändide ja palmidega ääristatud liivadüünidega rand on üks paremaid kohti rannapuhkuse veetmiseks. Kata Beachil leidub kõiksugust majutust, veespordi võimalusi ja poekesi ainsana puudub siin ööelu.
Rikkalik elupaikade valik on veel üks selle paradiisliku nurgakese plusspool.
Siin on kõigile kõik olemas –  looduse ja eraldatuse hindajatele on rannal asuvad bangalod, teistele aga maailmaklassi luksushotellid tohutute basseinide ja golfiväljakutega – Phuketi ei valitud 2005.aastal asjata Aasia kõige prestiižikamaks kuurordiks.
Phuketis ei pettu ka öise meelelahutuse hindajad –lisaks oma hõrkude toitude poolest kuulsatele suurepärastele restoranidele on siin hulgaliselt ööklubisid ja diskoteeke. Phuket on ka tunnustatud veespordikeskus, kus on kõik võimalused allveespordiks, lainelauasõiduks, veesuusatamiseks ja skuutritel kihutamiseks. Saarel on ka mitu allveeujumise koolituskeskust, mis viivad huvilisi merele sukelduma, et imetleda veealuste koobaste ja korallrifide muinasjutuliselt mitmekesist elu-olu. Kui soovite unustamatuid emotsioone ja kogu eluks meelde jäävat muinasjutulist puhkust, siis on Phuket oma unistuste ja soovide teoks tegemiseks ideaalne koht.
Phuketi vaatamisväärsused:
Khao Rang – vaatekoht, millelt avanevad imekaunid vaated Kata ja Karoni randadele. Phuketi liblikaaed ja putukamaailm; loomaaed; orhideeaed ja Tai küla, kus toimuvad elevantide, tai poksi ja klassikalise tantsu etteasted.
Fantasea – temaatiline kultuuripark, kus esitatakse karnevale, etendusi, vaatemänge.Thalang Rahvusmuuseum. Kaks templit, mis väärivad külastamist – Wat Phra Nang Sang, Wat Phra Thong. Khao Phra Thaeo Looduspark. Naga pärlikasvandus, kus tutvustatakse lõunamere pärlite kasvatamist.

Phuketi ümbruses on palju väikeseid saari ja saarekesi, mis on puutumatu rannaga ja ilusa veealuse maailmaga- need on ideaalsed sukeldujatele ja snorgeldajatele. Neist tuntuimad on Phi Phi saar (seal on filmitud kultusfilm Beach) ja nn. James Bondi saar, millel aastal 1974 on filmitud Bondi-film “The Man With The Golden Gun“.
Phang-Nga Bay (laht) on kuulus oma kuni 350 m kõrguste lubjakivist kaljude ja kaljusaarte poolest ning sinna saab minna 1-päevastele laevareisidele.
Similani saared on kõik asustamata saarekesed ning ideaalseim koht sukeldumiseks, Panyi – meremustlaste küla, Nakha saar pärlikasvatuse farmiga.

Pattaya

Pattaya
Bangkokist 147km kagus asuvat kunagist väikest kaluriküla Pattayat nimetatakse õigusega Tai Rivieraks. Pattaya on maailmakuulus kuurort, kus on ideaalsed tingimused neile, kes päeval armastavad peesitada rannal tai kirka päikese all, aga öösel sukelduda kõige ehtsamasse kirgede pöörisesse ja saada osa eredaimatest festivalidest.

Bangkokist 147km kagus asuvat kunagist väikest kaluriküla Pattayat nimetatakse õigusega Tai Rivieraks.
Pattaya on maailmakuulus kuurort, kus on ideaalsed tingimused neile, kes päeval armastavad peesitada rannal tai kirka päikese all, aga öösel sukelduda kõige ehtsamasse kirgede pöörisesse ja saada osa eredaimatest festivalidest. Pattayasse puhkama sõites ei ole vaja karta üht – et seal igav hakkab. Siin on pööraselt palju huvitavat lastele, siin on olemas kõik vajalik spordi- ja aktiivse puhkuse huvilistele ja igas eas nendele, kes soovivad puhata rahulikult rannas peesitades.
Siin on hiilgavad võimalused veespordi harrastajatele – purjetamine, liuglemine purjelaual, veesuusatamine, ujumine, akvalangiga sukeldumine ja süvavee kalapüük.
Kaldal aga tennis, sulgpall, mootorrataste ja kartide võidusõidud, laskmine, keegel ja palju muud.
Ekskursioone igale maitsele müüakse neile, kes armastab enda jaoks avastada midagi uut.
Te võite minna mini-Siiamisse, kus on inimkonna suurejoonelisemate ehitiste maketid, iidsete kivide parki, troopikaaeda Nong Noohi, mis on Kagu-Aasia suurim pargikompleks, krokodillifarmi ja külastada templeid.
Veel üheks Pattaya kuulsuse põhjuseks on kahtlemata selle tormiline ööelu. Siin võib rahulikult mööda poode käia, sest need suletakse hilja ning on täis juveele, kuulsat tai siidi ja muid kaupu, mis oma ostjat ootavad. Sisuliselt igas Pattaya nurgakeses leidub mõni suurepärane restoran, kus võib maitsta kõike, mida hing ihaldab, alates euroopa köögi hõrgutistest kuni klassikalise hiina või tai köögini.
Hämaruse saabumisega muutub elu Pattayas karnevaliks, kõikjal kõlab muusika ja diskoteekide, go-go baaride, mitmesuguste klubide ja massaažisalongide avatud ustest kiirgab tänavatele värvilisi tulesid.
Need aga keda huvitavad värvikad muusikaetendused, lihtsalt peavad külastama maailmakuulsat transvestiitide show`d Alcazar.See fantastiline etendus ei jää muusika, tantsu ja värvikate kostüümide kooskõla ja suurepärase lavastuse poolest mitte milleski alla legendaarsele Pariisi Moulin Rouge`le.
Pattaya on suurepärane valik neile, kes janunevad meelelahutust ja keda on ära tüüdanud vaikne puhkus. Lisage siia veel ülimalt sõbralikud hinnad ja ärge unustage üht tähtsat asja – Pattayas olete oodatud iga päev, aastaringselt.

Bangkok

Bangkok

Bangkok on tõeline kontrastide linn: siin on sõbralikult läbisegi sajad budistlikud templid, pilvelõhkujad, kanaliäärsed lihtrahva puumajakesed, hingede templid ja inimeste majad, vana ja uus aeg, rikkus ja vaesus. Bangkoki rajas 1782 a. Chakri dünastia esimene monarh. Täna on see  elav kultuuri-, diplomaatia-, kaubandus- ja hariduskeskus. Linna rohkem kui 1500. ruutkilomeetri suurune maaala on koduks enam kui 7. miljonile inimesele, kes moodustavad 10% Tai elanikkonnast. Bangkokki tuntakse veel Inglite Linna nime all, see on üks põnevamaid linnu maailmas.

Maailmakuulsatest templitest õhkub püha rahu ja budistlikku tarkust, pakkudes pilkupüüdvat kontrasti kiiresti kerkivatele kõrghoonetele. Templid paistavad silma oma kirevate katuste ja kõrgetipuliste tornidega. Budistlikkke templeid on Bangkokis kokku 400. ringis. Kindlasti peaks külastama neist kuulsamaid, milleks on XVI sajandist pärinev Wat Po ehk Lamava Buddha tempel ning kuningapalee territooriumil paiknev, tuhandete tillukeste helkivate peeglikestega kaetud Wat Phra Kaeo ehk Smaragdbuddha tempel. Enam kui 80 meetrit üle veepinna kõrguva Wat Aruni templi trepilt avaneb imepärane vaade ümbrusele. Buddhat kujutatakse sageli amulettidel, mis peavad kaitsma kõige kurja eest.

Tänu paljudele läbi linna looklevatele kanalitele kutsutakse Bangkokki ka Idamaade Veneetsiaks. Traditsiooniliselt on idamaiseid hõrgutisi võimalik osta kanalitel ringi sõitvatest paatidest, mis kujutavad endast omapäraseid ujuvaid turge. Lakkamatu sagimine Chao Pharaya (kuningate) jõel jätkub ka täna. Just jõeäärsed kesklinna tänavad on luksushotellide meelisasukohaks.

Oma soodsate hindade ja mitmekülgse kaubavalikuga on Bangkok lausa suurepärane ostupaik. Populaarseim kaubaartikkel on siid, mida pakutakse nii valmisrõivastena kui ka kangana. Kohapealse siiditööstuse taaselustas ameerika arhitekt Jim Thompson, kelle kaunite aedadega ümbritsetud majamuuseumis eksponeeritakse muuhulgas majaomanikule kuulunud huvipakkuvat Aasia kunsti kollektsiooni.

Bangkoki maailmakuulus ööelu täidab peatänavad nii uudistavate turistide kui kohalikega. Oma tohutu toiduvalikuga pakub tai köök põnevaid, tõeliselt vürtsikaid maitseelamusi.

Viisad

Viisad

EESTI KODANIK (EV PASS)
Eesti kodanikud saavad viibida Tai Kuningriigis viisavabalt kuni 30 päeva. Antud reegel kehtib juhul kui Kuningkiiri saabutakse lennukiga.
Vajalikud dokumendid riiki sisenemisel:
– pass peab kehtima kuni 6 kuud alates sisenemise kuupäevast
– kinnitatud edasi- tagasi lennupiletid, võimalik et küsitakse hotelli majutuse voucher
– piisavad rahalised vahendid
– soovitame vormistada tervise- ja reisikindlustuse

VENE KODANIK, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS
Vene kodanikud saavad viibida Tai Kuningriigis viisavabalt kuni 30 päeva. Antud reegel kehtib juhul kui Kuningkiiri saabutakse lennukiga.
Vajalikud dokumendid riiki sisenemisel:
– pass peab kehtima kuni 6 kuud alates sisenemise kuupäevast ja milles on vähemalt 2 vaba lehekülge
– kinnitatud edasi- tagasi lennupiletid, võimalik et küsitakse hotelli majutuse voucher
– piisavad rahalised vahendid
– soovitame vormistada tervise- ja reisikindlustuse
Juhul kui soovitakse viibida Tais kauem kui 30 päeva, on vajalik viisa.

EESTI HALL VÄLISMAALASE PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS
Viisa vajalik.
Vajalikud dokumendid:
– Pass, mis peab kehtima veel vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu ja milles on vähemalt 2 vaba lehekülge viisa jaoks. Igal taotlejal, kaasaarvatud lapsel, peab olema tai viisa taotlemiseks oma pass
– Eesti ID-kaardi koopia või elamisluba kaardi koopia (mõlemad küljed)
– Viisa ankeet  täielikult täidetuna (täita inglise eeles)
– 2 värvilist passifotot 3,5 x 4,5 cm
– Edasi-tagasi piletite kinnitus
– Hotelli broneering
– Kinnituskiri pangast taotleja kontojäägi kohta (inglise keeles, originaal, panga templiga) või inglise keelne kinnitus kontojäägi kohta internetipangast (kinnitusel peab olema näha taotleja nimi, kontojääk, panga logo ja interneti aadress lehe servades). Kinnituskirjal või kontojäägi kinnitusel internetipangast peab olema vähemalt 500 eurot taotleja kohta või 1000 eurot pere kohta. Vabaabielus olevatel inimestel peab olema igal ühel pangaväljavõte. Kui on erinevad nimed, siis koopia koos inglise keelse tõlkega abielu-/sünnitunnistusest.

Viisa maksumus:
1x sisenemisega 55 EUR
2x sisenemisega 90 EUR
3x sisenemisega 129 EUR
Viisa vormistamise tähtaeg – 2 nädalat.

Tai Kuninglik Suursaatkond Helsingis:
Bulevardi 12 (II korrus),
00120 Helsinki/ Soome
tel:+ 358 9 61226410/ + 358 9 61226412 (viisaküsimused)
tel: +358 9 61226415 (saatkonna üldtelefon)
e-mail: info@thaiembassy.fi (viisaküsimused)
e-mail: chancery@thaiembassy.fi
Kodulehekülg: http://www.thaiembassy.org/helsinki/en/services/1937

Huvitavat

Huvitavat

BANGKOK

BANGKOK VAATEGA RESTORANID:

Vertigo at Banyan Tree Hotel, asukoht: Sathorn
Maksimum romantika, just selles restoranis. Kui sa otsid kaua kestvaid mälestusi ja soovid veeta oma kaaslasega ühe mõnusa õhtu, siis Vertigo at Banyan Tree, 61 korrusel Banyan Tree hotellis  on selleks just sobiv koht. Siit avaneb suurepärane vaade Bangkoki põlvelõhkujatele, loojuvale päikesele, aeglaselt venivatele liiklusummikutele linna tänavatel. 5 tärni katuserestoran pakub hõrgutavaid roogi, desserte ja jooke. Restorani köök on Asia ja rahvusvaheline köök. Maitse värsket vähki või telli suurepärane biifsteek, seda kõike koos kvaliteetsete veinidega ja restorani teenindusega. Restoranis pakutakse erinevaid huvitavaid kokteile, mille maitse jääb keelele kuni järgmise päevani, näiteks Moon Romanse, mida serveeritakse kuiva jääga ja roosa õiega. Vertigo restoran on väga populaarne koht turistide seas, sellepärast soovitame laua broneerida vähemalt päev enne ja tulla kohale kella 6-ks õhtul. Seal ootab sind katuse baar, nimega Moon Bar, kus sa saad nautida maitsvaid kokteile, suhelda inimestega, olla oma kaaslasega koos ning loomulikult nautida linna vaateid ja loojuvat päikest. Kui restoran avatakse, juhendatakse sind lauda. Kui teid on kaks, soovitame laua broneerimisel küsida nurgalauda, sellel laual on mõlemad kohad vaatega linna peale. Tähelepanu, restoranis on kindel dresscode, sellega täpsemalt tuvumiseks palume külastada restorani kodulehte.
Asukoht: 21/100 South Sathon Road
Sathon, Bangkok 10120, Thailand

Arun Residence Restaurant, Temples at Sunset, asukoht: Riverside
Eksiarvamus on see, et nautimaks ilusaid vaateid Bangkokis, tuleb minna kusagile kõrgemale, see ei ole alati nii. Soovitame külastada restorani Arun Residence. See restoran asub jõe ääres ning asub ühes kõige kaunimas kohas linnas. Restoranist avaneb ilus vaade Wat Arun templile, mis asub teisel pool jõge. Soovitame tulla siia varakult, selleks, et nautida oma õhtusööki ning hiljem päikeseloojangut templi konturite taga. Kui pimedus saabub linna, lülitakse templi kuldsed tuled põlema. Restorani köök on põhiliselt Tai köök. Soovitame maitsta midagi tõeliselt erilist, näiteks fritüüris praetud konnad. Restorani asukoht, teenindus ja menüü on seda külastamist väärt. Koht on väga populaarne, sellepärast soovitame reserveerida lauda varakult.
Asukoht: 36-38 Soi Pratoo Nok Yoong, Maharat Road, Rattanakosin Island, Bangkok 10200, Thailand

Scarlett Restaurant and Wine Bar at Pullman G Hotel, asukoht: Silom
Sellel restoranil ja veini baaril on suurepärane vaade enda terrasilt, 37 korruselt, Silomile ja Sathornile. Samas on ka suurepärane vaade linnale ka restoranist seest, kus on mast laeni aknad. Söök ja jook siin võrduvad wow efektiga, mõeldes just vaatele seal restoranis. Menüüs on ustavad kooslused kahest- Michelini asutatud restoran Le Relais Louis XII Pariisis ning üle 160 veini veinikledris. Lemmikud road selles restoranis on bone marrow with shallots, böff a la tartar, mis on eelnevalt söövitatud, lambaliha ja rummis marineeritud baba kook.  Tänu sellele, et Scarlett on suutnud nii hästi siduda tavalise vienibaari väga hea restoraniga, on see suurepäraseks kohaks hiliseks õhtusöögiks, sulgedes uksed alles kell 01:00.
Asukoht: 188 Silom Road, Suriyawongse, Bangrak, Bangkok, Thailand

Rivercity Rooftop Restaurant and Bar, asukoht: Riverside
Rivercity katuserestoran on ideaalne koht neile, kes hindavad head toitu. Restoran asub viiendal korrusel Rivercity kompleksis ja siit avanevad ilus vaade Chao Phraya jõele ning Bangkoki pilvelõhkujatele. Restoranis on baar nimega Balco, kus iga külaline saab maitsta häid kokteile ning snäkke, Bar B Q Corner, kus pakutakse Tai versiooni kivisüsidel grillitud menüüst. Igasse lauda restoranis tuuakse väike grill, mille peal saad ise grillida erinevaid lihatooteid ning köögivilju, mille valiku leiad menüüst. Grillida iseendale ja oma perele, pakub klientidele palju huvi ja rõõmu ning on igati tore kogemus.
Asukoht: Rivercity shopping complex, charoenkrung 30, Talad Noi, Sumpanthawong, 10100, Bangkok, Thailand

BANGKOK KATUSEBAARID:
Tekkis vaba õhtu ja soovite veeta aega ühes mugavas ning meeldejääva asukohaga baaris? Bangkokis on sellised kohti palju.  Kuidas meeldiks maitsta kokteile mõnes katusebaaris ja suhelda inimestega, kes on sinna baari sattunud teisest maailma otsast? Sellised kohad on eriti külastatavad päikese loojangul. Igaljuhul meie soovitame külastada vähemalt ühte allpool toodud baaridest:

Vertigo and Moon Bar, asub hotellis Banyan Tree Hotel, 61 korrusel
Park Society, asub hotellis Sofitel So, 29 korrusel
Three Sixty Lounge, asub hotellis Millennium Hilton Bangkok, 32 korrusel
Sky Bar, asub hotellis Lebua at State Tower, 63 korrusel
Red Sky Bar, asub hotellis Centara Grand at CentralWorld, 55 korrusel

Kindlasti avastamist väärt Baiyoke Sky hotelli söögikohad ning baarid, näiteks:
The Roof Top Bar, 83 korrusel
Crystal Grill restoraan, 82 korrus
Bangkok Balcony restoran, 81 korrusel
Baiyoke Floating Market restoran, 75 korrusel

SHOPPING BANGKOKIS
Shopping Bangkokis pakub uusi kogemusi, palju rõõmu ja põnevust isegi kõige nõudlikumale ostlejale.  Mida iganes te ka ei otsiks, te leiate selle ühest shopping keskusest. Bangkoki shoppingu võimalused võib jagada kaheks: säravad, avarad, meeletult suured, mitmekorruselised kaubanduskeskused, kus on esindatud maailma absoluutselt kõik moebrändid ning teiseks tänavaturud, kus kohalikud elanikud pakuvad erinevaid toodeid. Bangkokis on olemas absoluutselt kõik shoppinguvariandid, et osta endale seda, mida hing ihaldab. Väga keeruline ostukeskusse minna ja sealt väljuda tühjade kätega.

Kui sulle meeldib shopping või sa oled võtnud oma päeva plaanidesse külastada mõnda ostukeskust, siis ole hea ja arvesta selle peale terve päev. Loomulikult kohe reisi alguses, tuleks mõelda suurema kohvri peale, et kõik ostetu mahuks ilusti kojutulles kaasa. Bangkoki tuntakse nagu Aasia shoppingu pealinn. Siin on nii palju ostukeskusi, kõige peenemaid boutique poode ning maailma moebrändide esindusi, samuti suuri ja väikseid kohalikke turge. Ostukohtades võib veeta vabalt terve aasta ja sellest ajast ei piisaks, et kõik need kohad läbi käia. Alguses kindlasti tekib problem ja küsimus: millest alustada? Kuidas jõuda kõige parematesse linna ostukeskustesse? Lihtne! Kõige külastatavamad ning populaarsemad linna ostukeskused on ühendatud hotellidega, niiet sa ei peaks muretsema kuidas ja kuhu minna. Mööda hotelli koridori jalutades jõuadki ostukeskusesse, veedad seal nii palju aega kui soovid ning paari minutiga on sul võimalus tagasi tulla hotelli ning nautida mõnd kokteili basseini ääres. Kui aga soovid külastada kõrvalasuvaid kohti siis võid vabalt ühest ostukeskusest teise jalutada.
Pakume teile 5 kõige paremat Bangkoki “shopping” hotelli:

BANGKOK SHOPPING HOTELLID:
Baiyoke Sky Hotel, 658 tuba
Grande Centre Point Sukhumvit, 498 tuba
Centara Grand at Central World, Siam, 505 tuba
Novotel Bangkok, Siam, 429 tuba
Mercure Bangkok, Siam, 189 tuba

Peamised ostukeskused Bangkokis asuvad Siam väljakul, BTS peatus Siam (Silom liin).

SHOPPING:

Centara Grand at CentralWorld, CentralWorld
505 toaga, 5-tärniline Centara Grand Hotell on dekoreeritud lillades ja punastes toonides , mugavatete, maast laeni akendega ning kõikide kõige hilisemate mugavustega. Hotell on CentralWorldi, ühe muljetavaldama Shopping keskuse kohal. Shopping keskuses on üle 500 poe, üle 100 restorani, kino ja isegi uisuväljak. Kui oled küllalt saanud shoppamisest, võid minna ja nautida oma olemist basseini kõrval palmide all või broneerida mõned hoolitused Cenvaree Spas. Kui ka sellest ei ole veel piisavalt,  hotellil on oma kautusebaar: Red Sky, kus saab nautida maitsvaid kokteile lisaks suurepärasele vaatele.

Grande Centre Point Sukhumvit at Terminal 21, Terminal 21
Keskuste seas kõige noorem on Terminal 21, Bangkoki innovatiivne  shoppamise kogemus , kus iga korrus on mingi sihtkoha või linna teemaline. Seal on suur valik unikaalseid butiike- mõlemad, iseseisvaid Tai ja rahvusvahelisi brände. Londoni teemaline korrus on fokusseeritud meesteriietele, Tokyo korrus keskendub naisteriietele ning Istanbul on pilgeni täis aksessuaare. Grand Centri hotellis on 498 tuba, kõigis väikene köginurk, ideaalne neile kes on reisimas terve perega või kes on siia tulnud kauemaks ajaks. Disain on minimalistlikult shikk, suurepäraste vaadetega Sukhumviti maanteele. Hotellis on olemas tenniseväljaks, jõusaal, golfivõimalused ja bassein. Lisaks otseühendusele Terminal 21 shopping keskusega, Grand Centre on ühenduses BTS’iga.

Pathumwan Princess Hotel at MBK, MBK Shopping Center
Kes armastab poodlemist ja külastab Bangkoki on kindlasti kuulnud legendaarsest MBK shoppingkeskusest. 2000 poodi, kaheksal korrusel, on ebatõenäoline, et jalutate minema tühjade kätega. Kas otsite nahast käekotte, suveniire või kõige hilisemaid tehnikaimesid, kõik see on siin olemas. See shoppingu mekka on täis allahindlusi, mida saab tunda juba hotellist, Pathumwan Princess hotelli fuajee on otseühenduses shoppingkeskusega. Hotell on dekoreeritud soojades toonides ja personal on väga vastutulelik ja abivalmis. Lähedaim Sky rong on paari munti kaugusel National Stadiumil ja Pathumwan Princess Hotell on hotel, mis asub viie-minuti jalutuskäigue kaugusel Siam Discovery  ja Siam Centre shopping keskustest.

Emporium Suites at the Emporium, The Emporium
Emporium Suites on koht kus olla kui Sa soovid viie tärni ja luksuslikku shoppingut. Hotellis on luksuslik spa, kus on võimalik ennast lasta hellitada Thanni toodetega, saun ja aurusaun, välibassein seitsmendal korrusel on ümbritsetud puude ja rohelusega. Kui oled saanud nautida täielikku puhkust on võimalik külastada hotelli all asuvat Emporium shopping keskust. Parimatest parim on müügil siin, alates rahvusvahelistest brändidest nagu Chanel ja Dior ja lõpetades pisut lihtsamate nimedega nagu näiteks Disaya, kes disainis Amy Winehousi kleidi Back to Black albumi kaane pildiks. Lisaks veel näitkes Stretsis, kes loeb enda fännideks näiteks Michelle Obama. Kui aga kõrgmoebrändid ei ole sinu teema, leiab siit ka Tai brände nagu Greyhound ja Ginger.

Novotel Platinum at Platinum Fashion Mall, Platinum Shopping Mall
Kui Sulle meeldin ekstreemne shoppamine ja Sa soovid seda kogeda täiel määral, et sellest jätkuks kudeks, Platinum Fashion Shoppin keskuses tunned Sa ennast kindlasti kui kodus. See on Bangkoki kondisioneeriga variant kuulsast Chatuchak Weekend Marketist, kus on üle 1300 poe. Kui Sa soovid haarata kinni allahindlustest, siis see on koht kuhu tulla, fookusega naisteriietele ja aksessuaaridele. Algul võib see tunduda hullumeelne ka kõige vilunumale shoppajale aga kui sa oled valmis sukelduma pisut sügavamale ja taluma pisut rohkemat rahvahulka siis võid kindel olla, et leiad pärleid. Novotel Platinumil on otsene eskalaator keskusest hotelli fuajeesse ja puudu ei ole ka võimalus lasta kõik oma ostud Sinu hotelli tuppa lasta tuua. Avarad toad on kavalalt dekoreeritud kreemjates toonides, tasuta WI-FI, laua, televiisori ja tee ning kohvi valmistamise võimalustega. Kinldasti tuleks varuda piisavalt aega, et teha kokteil või kaks, vaadates päikeseloojangut katusel asuvas baaris.

PATTAYA

Pattaya on alati suurt tähelepanu pööranud meelelahutusele. See vibreeriv, ranniku äärne linn sai kuulsaks varastes 80ndetes ja on siiani seda. Päikesetõusust, päikeseloojanguni, Pattaya rannad on koguaeg täis elu- veespordi armastajad ja päikese austajad. Pärast pimedat, elu liigub tänavatele,  nautlejad avastavad ööelu elektrilisuse, kus pidutsemine kestab varajaste hommikutundideni. Peale veespordi ja ööelu, Pattaya pakub lõputud võimalusi kui rääkida majutusest ja meelelahutusest. Pattayas on kõigi jaoks midagi. Ainult 147 km Bangkokist, see on pealinnale kõige lähemal asuv rand.

RANNA HOTELLID PATTAYAL:
Dusit Thani Pattaya Pattaya Beachroad – – 462 Tuba
Avalon Beach Resort Jomtien Beach – – 79 Tuba
Pullman Pattaya Wongamart and NaKlua – – 353 Tuba
Rabbit Resort Jomtien Beach – – 52 Tuba

ENIMOSTETUD HOTELLID EELMISE HOOAJA KOHTA:
Grand Jomtien Palace Hotel
Sea Breeze Jomtien Resort
Botany Beach Resort
Romeo Palace
Basaya Beach Hotel & Resort
Jomtien Orchid Hotel
Sea Orchid Pattaya
Adriatic Palace Pattaya
Ambassador City Jomtien
Eurostar Jomtien Beach Hotel & Spa

PATTAYA RESTORANID:

Mantra Restaurant & Bar North Pattaya
Mantra on dünaamiline ja stiilne restoran showköögi konseptsiooniga ja individuaalsete söögikohtadega. Interjööris on segatud idamaine kunst ja keerulised värvilahendused. Võttes kõige keskmise koha, kokkamis kohad on kui avatud teatrid, kus kokk pakub Jaapani, India, Hiina, Tai ja Vahemere toite mida on võimalik tellida.  Marokko-stiilis baar, kus on läbikäidav veinikelder, on ideaalne koht kus aega veeta enne ja pärast õhtusööki.
Asukoht: Mantra Restaurant & Bar, Pattaya Beach, Pattaya 20150

Moom Aroi Naklua
Kõige suurem ja populaarseim Tai päraste mereandide söögikoht Pattayas, Moom Aroi (tõlgituna kui väga maitsev nurgake) on kahe korruseline restoran mereäärse vaatega. Populaarne menüü sisaldab wokis tehtud karri krabi, mereandidega papaya salatit, tom yam goongi, wokis tehtud kalmaar koos munakollasega- kõik need on väga maitsvad. Moom Arois on väga kiire iga õhtu ja eriti nädalavahetustel, seega laua reserveerimine eelnevalt on väga soovitatav.
Asukoht: Naklua, rannas, Pattaya

Volterra South Pattaya
Peidetuna Walkin Street’i taga, Volterra on kohalik lemmik ja kindlasti koht kuhu minna nautimaks Itaalia iusäratavat toitu. Kokadel on aastate pikkune kulinaaria kogemus, millega tagavad nad, et maitsed püsivad värksed ja originaalsed. Proovi mõnd kodust rooga, näiteks spaghetti tratoria, pizza margherita ja metssiga mustade oliividega, mille juurest leiab loomulikult valiku veine.
Asukoht: 504/517 Soi 17, Moo 10 South Pattaya

Boathouse Wine and Grill
Nagu ka selle koha nime ütleb, see restoran on spetsialiseerunud grilltotiudele ja seal on suurel hulgal veine milla vahel valida. Mõned toidud mida tuleks kindlasti proovida on veisekintsu steik, suur taldriku täis merande koos lihaga millele on lisatud hiidkrevetid, ribid, praetud merekarbid küüslaaugu võis ja krabilihapallid.
Asukoht: 380/5-6 Jomtien Beach Road, Chonburi Province, Thailand

Gian’s Ristorante Italiano
Veel üks Jomtieni hea söögikoht, Giani restoran serveerib vahest et kõige rohkem ettevalmistatud ja läbimõeldud Itaalia toite linnas ning veinide nimekiri on suurepärane. Giani restoran asub kaunis Chateu Dale Plazas, Bruno kõrval. Soovitame seda kohta!
Asukoht: 306/89 Chateau Dale Plaza, Thappraya Road, Pattaya – Jomtien

The Grill House
Olles osa Rabbit Resortist (hotell), Grill House on meeldiv koht kus süüa õhtust rannas Jomtienis, grill ja mereannid valmistavad põhilise osa menüüst. Õhtust saab süüa kas sees või väljas terrassil.
Hinnaklass: Taskukohane
Asukoht: 318/84 Moo 12 | Soi Dongtan Police Station, Pattaya 20260, Thailand

The Glass House
See rannaäärne restoran, ookeani vaatega on ideaalne koht kus nautida oma olemist lainete heli taustaks. Istumine on sätitud nii välja värkse õhu kätte kui ka sisse, klaasist majja.  Klaasmaja on üks pilkupüüdvamaid atraktsoone, mis lisab atmosfäärile Euroopaliku külje. Menüüs on suur valik Tai mereande, rahvusvahelised toidud, kodused koogid ja pirukad ning lisaks muidugi kokteili-, veini- ja mahlavalikud.
Asukoht: 5/22 Moo 2 Soi Na Chomtien 10,Suklhumvit Road

SHOPPING PATTAYAS:
Shoppamine on üks põhilisi ajaveetmise viise Tais turistidele. Üllatavalt, see shoppingu hullus mis toimub Bangkokis, Chiang Mail või Phuketis,  ei jõua Pattayale. Võib-olla on see sellepärast, et Pattayal on nii palju muud huvitavat teha. Põhjuseks võib ka olla see, et enamik Pattaya külastajaid veedavad aega Bangkokis, linnas kus on hiilgavad shopping võimalused. See aga ei tähenda, et Pattayas shoppinguvõimalused üldse puuduksid. Ka seal on neid hulgim, kuid ei tohiks oodata sama suurt valikut nagu näiteks Big Mangos või käsitöö valikuid mida võid leida Chiang Mais. Teisest küljest, kabanduskeskused, poed ja marketid Pattayas, teevad turistidel elu kergeks, pakkudes täpselt vajalikke tooteid, mida koju kaasa osta.

The Avenue Shopping Mall on suurem sisekaubanduskeskus Pattayas, moodsa avatud disainiga, mõned kvaliteetsed outleti poed ja valik meeleahutus võimalusi. Pattaya Avenued on enamjaolt kirjeldatud kui elustiili keskust- esimsel tasandil kaubanduskeskus, kõrgemal baarid, restoranid, bowling ja kino. Keskus asub Pattaya keskuses, asudes Mike Shopping Malli taga ja lühikese jalutuskäigu kaugusel Royal Garden Cityst.

Central Festival Shopping Mall on Pattaya shoppingkeskuste lipulaev, mis on populaarne nii turistie kui ka kohalike seas. Leida võib rahvusvahelisi brände, suure valikut söögivõimalusi, iga-ilma meelehautusi nagu näiteks kino, bowling ja lastele mõeldud arkaad. Mereäärse asukohaga ja klaas seintega keskus,  Central Festival tundub olevad miile eemal odavatest nipsasjadest ja “Bad Boys Go To Pattaya” sildiga t-särkidest mis on müügil kaubanduskeskust ümbritsevates kioskitest. Avatud alates 2009 aastast, modernne, ookeani vaatega disain annab külastajatele panoraamilise vaate Pattaya lahele, mis on pilkupüüdvaks taustaks pärastlõuna shoppingule.

KOH CHANG

Kujundatud Tai riiklikuks sümboliks ja asukohaga Trat provintsis, idapoolseim osa mis ääristab Cambodsat, saar hõlmab veatu iluga smaragdrohelist ookeani, valget liivranda ja lopsakat troopilist džunglit. Koh Chang on koduks sellistele rikkumata loodusimedele nagu kosed, jõe suudmed ja täiesti algelised rannad, igalepoole neist satub suur hulk reisijaid alates üksikutest matjakatest, mesinädala veetjate ja perekondadeni. Kiirelt kasvavad majutusvõimalused, alates väga taskukohastest onnidest kuni viie-tärni villadeni, saar on väljakujunenud kui üks kuumimaid eemale saamise kohti, millest ei tohiks ilma jääda.

KOH CHANG RANNAD:
Koh Changi rannad on jagatud kahte gruppi, rannad lääne ja ida pool. Kõige popullaarsemad atraktsioonid on lääne poolel, White Sand Beach, Klong Prao Beach, Klong Plu juga, Kai Bae Beach, Lonely Beach ja Bangabao Beachi kalastus kogukond. Ida poolel leiab palju mis on veel avastamata ja seal on vähem popullaarsed kui võrdväärsed kohad nagu Than Mayom kosk, Klong Nonsi kosk, Wai Chek rand, Salakphet laht, Long Beach, Salakkok lath, puuvilja istandused ning kalastus külakesed.

WHITE SAND BEACH:
Kui sa soovid päevitada, ujuda või võrkpalli mängida, White Sand Beachil jätkub küllalt selliseid tegevusi, eriti kui tõusulaine on madal. Soovitame vältida ranna lõuna poolsemat osa, kuna see on pigem kivine. Kõige rohkem soovitame minna kas kesk- või põhja osasse. Ei tasuks loota langevarjuhüppe-, banaani sõidu- ega veesuusatamise võimalustele. Need tegevused on seal rannas keelatud, kuna rand käib riigi rahvuspargi staatuse alla. White Sand Beach on kõige ilusam aasta lõpus- oktoobrist kuni aprilli/maini.

WHITE SAND BEACH SÖÖGIKOHAD:
Söögikoha leidmine White Sand Beachil ei nõua suurt vaeva kuna enamus hotelle pakuvad suurt valikut restorane, serveerides nii kohalikku kui ka rahvusvahelist toitu. Soovides leida midagi maistavat ja odavat, näiteks kohalikke lemmikuid nagu “som tam” (vürtsikas papaia salat), “tom yum goong” (soe ja hapukas kreveti supp) ja “pad thai” ( pannil küpsetatud nuudlid koos valikuga krevettidest ja tofust), sagivates söögikohtades ja restoranides, leiate need ranna kõrvalt põhi tänavalt.

KLONG PRAO BEACH
Vähem populaarne koht kui tema “naaber” White Sand Beach kuid Klong Prao rannas on oma ilu ja eripära. Ranna jagab kolmeks Klong Plu jõgi mis tekitab maagilised ja unikaalsed vaated nii merele kui jõele. Klong Prao rand on suurim Koh Chang saarel olevatest randadest ning siin leiab iga puhkaja omale tegemist, näiteks kanuu- ja kajakisõit kõrvalsaartele Koh Yuak ja Koh Pli, millede ümbruses on suurepärased snorkeldamisvõimalused.

KLONG PRAO BEACH SÖÖGIKOHAD:
Selles piirkonnas on piisavalt suur valik erinevaid restorane ja kohvikuid, mõned neist asuvad hotellides ja nende uksed on avatud igale külastajale. Söögikohad pakkuvad erinevaid toite, erinevale maitsele, siin saab proovida vürtsikat salatit papayaga või mõnda muud Tai köögi rooga. Söögikohtadest soovitame kindlasti proovida: The Taj, Sea Breeze ja Blue Lagoon.

KLONG PRAO BEACH ÖÖELU:
Siin leidub rohkelt selliseid kohti kus olla oma sõpradega koos, lõdvestuda mõnes kohvikus ja kuulata jazz muusikat.

KAI BAE BEACH
See rand on sarnane White Sand ja Klong Prao randadega kuid Kai Bae rannast räägitakse vähem. Fakt on see, et see on tore kombinatsioon White Sand ja Klong Prao randade vahel. Rannajoone suurem osa on varjatud palmide poolt, mis teeb sellest kohast hea võmaluse vaikse puhkuse või pikniku jaoks. Kai Bae rand sobib hästi ka päevitajatele kuna rannas on piisavalt palju ruumi mis jääb palmide varjust välja.

KAI BAE BEACH SÖÖGIKOHAD:
Selles piirkonnas on kõik külastatavamad kohad “surutud” kokku ja seepärast on väga lihtne leida mõni sobiv söögikoht.  Kohalikud söögikohad pakuvad erinevat menüüd, alustades kohalikust Tai toidust ja lõpetades lääne köögiga.

LONELY BEACH
Seda piirkonda ümbritseb kaljune maastik kuid siia on jäänud ka valge liiva triip. Sellel rannal saab iga külastaja osa võtta erinevatest ranna tegevustest. Rannajoon on lai, puhas ja ohutu. Lonely Beach’i saab külastada aastaringselt, see koht on ilus ükskõik mis aastaajal, loomulikult oleneb kõik ilmast kuid soovitatav aeg külastamiseks on oktoobri lõpp kuni mai algus.

LONELY BEACH SÖÖGIKOHAD:
Selles piirkonnas leidub lai valikus erinevaid söögikohti – väiksed baarid ja suured restoranid pakuvad kohaliku kööki või rahvusvahelist menüüd. Samuti saab iga kell külastada erinevate hotellide söögikohti. Enamus söögikohti koosneb baarist ja restoranist, mis annab hea võimaluse enne sööki nautida mõnda toredat ja eksootilist kokteili.

LONELY BEACH ÖÖELU:
Lonely Beach piirkond sobib pigem neile, kes otsivad rahu, vaikust ja privaatsust. Seljakoti matkajad leiavad siit suurepärase koha kus puhata ja nautida ilusaid hetki. Odavad joogid baarides, Tai Whisky ja Bob Marley hitid on siin üsna populaarsed.  Lonely Beach’l toimuvad populaarsed “full moon” ehk täiskuu ja “half moon” ehk poolkuu peod mis korraldatakse just siin. Need peod on väga populaarsed Tais, eriti saartel.

KOH LANTA

Koh Lanta piirkond koosneb 52-st saarest, nendest kõige suurem on Koh Lanta Yai, mis asub umbes 72 kilomeetri kaugusel Krabi linnast. Koh Lanta looduse ilu ei pruugi konkureerida mõni teise Tai provintsi piirkonnaga kuid kui te otsite rahu ja vaikust eemal tuntumatest turismipiirkondadest Tais siis Koh Lanta on selleks ideaalne koht. Saarel on väga arenenud kodumajutus, kus kohalikud elanikud hea meelega jagavad teiega oma maja või isegi tuba. Piirkonna madal areng ja puutumatu loodus on Lanta peamised vaatamisväärsused. Mägine ja kaljune osades piirkondades, eriti saare keskel ja lõuna pool, rohelised metsastanud mäed, kruusa ja valge liivaga rannad, kaunid korallrifid, kristallsinine vesi, traditsiooniline elulaad, kõik see teeb Koh Lanta saare eriliseks puhkusekohaks. Rendi motoratas, mis on saare peal kõige levinum sõiduvahend ja sõida saart avastama. Leia mõnest väiksest lahest üksik valge liivaga rand, mida pesevad kristallsinise mere lained ja unusta ennast terveks päevaks sellesse kohta.
Saarel elab umbes 20.000 kohalikku sealhulgas ka mustlased, muslimid ja hiinlased. Kirev saare populatsioon teebki selle koha eriliseks ja annab saarele ainulaadse õhkkonna. Arenev turism, saarel, muudab kohalikke elanikke ja paljud juba teenivad sellega omale raha kuid suurem osa elab endiselt oma traditsioonilise elurütmi järgi ning ei lase ennast mõjutada kaasaegsest elust. Need elanikud tegelevad ja teenivad raha kala- ja krevetipüügiga, tegelevad kummi valmistamisega kautsuki plantatsioonidel, elavad traditsioonilistes majades ja on ikka samad sõbralikud nagu alati on olnud. Koh Lanta linnaelu võib leida saare põhja poolses osas, lõuna poole jääb looduskaitseala, kus asuvad terviserajad läbi dunglite ja eriti laia liivaribaga rand. Saarel on olemas orhideede kliinik, kus näidatakse kuidas kasvatatakse ja ravitakse orhideesid. Selle farmi kõrval asub liblikate farm, mis pakub huvi ja silmarõõmu loodusesõpradele. Motoratta rent on igati kasulik ja huvitav tegu kuna liikudes saate avastada saare erinevaid osasid, näiteks Koh Lanta keskus asub saare ida poolses osas, sinna pääseb läbi metsa teede mugavalt ja kiirelt just motorattaga. Ükskõik, milline Teie põhjus saare külastamiseks ka poleks, kas rannapuhkus või looduseretk, Koh Lanta on igati huvitav, imeline ja avastamisväärt koht.

PHUKET
Mängulised stseenid, rabavad troopilised päikeseloojangud ja soe merevesi ootavad sind Aasia kõige populaarsemas turismipiirkonnas – Phuketil. See lõbus saar pakub puhkuseks erinevaid randu ja suurepäraseid, külalislahkust ülesnäitavaid kohalikke elanikke. Phuketil on maailmatasemel sukeldumis- ja golfi mängimise võimalused, öko turismi rajad dzunglites. Phuket on koht, mis rikstab Teie silmaringi. Phuketil tasub rentida kiirpaat ja sõita kõrval asuvatele saartele või nautida autosõitu Krabi provintsi, mis kestab orienteeruvalt paar tundi. Kui aga otsite pidu ja lõbustusi siis Patongi rand on selleks kõige õigem koht.

PHUKETI RANNAD:

Patong Beach on kõige populaarsem Phuketi rannapuhkuse kuurort. Siit leidub laias valikus hotelle, söögikohti, baare ja pidutsemiskohti. Ööelu siin on väga kirev ja mitmekesine ning see koosneb tuhandetest baaridest ja restoranidest. Ööelu keerleb ümber Soi Bangla (Bangla road). Need kes otsivad looduse eksootikat ja ilu, peaksid sellest piirkonnast eemale hoidma kuna Patong oma neonvalgustusega ja kaootilise atmosfääriga võib tunduda pettumusena loodusenautlejatele. Just selles piirkonnas peaks õppime selgeks lause “mai pen rai”, mis tähendab “It doesn’t matter” (ei ole oluline) või “Don’t worry, be happy” (ära muretse, ole õnnelik).

Karon Beach rannast lõuna pool on võimalik leida palju kodumajutust pakkuvaid kohti, kus kohalikud lahkelt pakuvad teile oma teenuseid majutuseks. Siinsamas leidub palju restorane ja baare. Põhja poole jäävad käsitöö shoppingu võimalused, samuti mõned head restoranid ja kohvikud. Lai ranna promenaad on igati hea selleks, et õhtul jalutada või teha mõni shoppingu ringkäik.

Kata Beach oma valge liiva ja puhta mereveega on koht mis jätab unustamatu mulje. Kata on popullaarne perepuhkajate seast. Kata Beach jääb Karon rannast lõuna poole. Kata on aastaringselt ilus: palmid, aktiivne ööelu, lai majutusevalik – kõik on ühes kohas, kõik on ranna lähedal! Maist oktoobrini kogunevad siia surfarid, et püüda Kata laineid ning novembrist aprillini täidavad ranna päevitajad ja “päikesepüüdjad”. Kata on jagatud kaheks osaks: üks on Kata keskus, mis jääb Karon beachi lähedale ja teine Kata lõunapoolne osa kus asuvad mõned resordid. Katal on erinevaid poode nii suveniiri- kui ka outlet poode, toidupoed ja kuulsus 7-Eleven kus saab alati ja iga kell omale kõike vajalikku soetada.

Kamala Beach – vaikne ja rahulik, ilusa valge liivaga rand meelitab paljusid inimesi. Ranna põhjaosas on head snorgeldamise kohad. Novembrist aprillini Kamala rand on rahulik ja vesi on kristallselge kuid maist oktoobrini tekivad siin suured lained mille tekitab ookeani hoovus. Kuigi Kamala rannas on ujumine enamus aega täiesti ohutu peab siiski olema tähelepanelik kui punased lipud on üleval.

Kamala ranna plussid:
*Lai ja pikk rannajoon
*Vaikne ja isoleeritud
*Hea valik häid restorane
*Head veespordi võimalused
Kamala ranna miinused:
*Ei ole tualette
*Ujumine ohtlik madalhooajal
*Võib olla liigne müra veeskuutritest

Surin Beach on maagiline ja ilus koos oma kõrgetasemeliste hotellide, restornide ja veinibaaridega. Peene valge liiva ja türkiissinise veega rand on väga populaarne ka kohalike elanike seas.

KRABI

Asub Lõunas ja on kõige lõõgastavama kuulsusega koht Tais. Provints pakub fantastilisi laia rannajoonega liivarandu, üle 200 saara, dzungleid, kaljusid, koopaid, koskesid ja eksootilisi loomi. Oluliselt vähem ülerahvastatud kui Phuket, rohkem lõõgastavam kui Koh Lanta ja kõigest 80 minutilise lennuajaga Bangkokist on Krabi tõesti üks parimaid sihtkohti.

KRABI RANNAD:

Tubkaak Beach asub Klong Muang’ist põhja pool ja on vaikne – tõesti vaikne. Elu oleks siin justkui seisma jäänud, kuulda on vaid merelainete ja metsiku looduse hääli. Ilusad päikeseloojangud ja kaugel kumavate saarte ja kaljude siluetid – see on ideaalne koht nendele kes otsivad vaikust, privaatsust ja soovivad põgeneda argipäevarutiinist.

Ao Nang on üks Krabi turistide lemmikkohtadest. Siin on väikse linna rahulik atmosfäär ja ilus rand. Linnaosa on väike – kõigest 30 minutiga olete jalutanud ühest otsast teise. Ao Nang jääb 20 minutilise autosõidu kaugusel Krabi kesklinnast. Ao Nang piirkonnas leidub erinevaid poode ja restorane, kohvikuid ja baare.

Meie kinkekaardid

Ideaalne võimalus kinkida oma sõbrale või lähedasele Reisiparadiisi kinkekaart, pakkumaks parimat puhkust.

Loe lähemalt

Ei leidunud sobivat reisi?

Klienditeenindus:

+372 56 62 88 80