Kõik sihtkohad

ARAABIA ÜHENDEMIRAADID

Hinnad alates: 763€

ARAABIA ÜHENDEMIRAADID

Geograafia

Araabia Ühendemiraadid (AÜE) – Ida-Aasia Vabariik, mis asub Araabia poolsaare idaosas Pärsia ja Omaani lahe rannikul, mis piirneb Saudi Araabia kuningriigiga, Katariga ja Sultan Omaaniga. AÜE koosseisu kuuluvad seitse emiraati (vürstiriiki): Abu Dhabi – pealinn, Dubai, Sharjah, Ajman, Umm al Quawain, Ras al Khaimah ja Fujairah.

Pealinn
Abu Dhabi

Kliima
Kuiv lähistroopiline kliima. Aasta keskmine hulk vihmaseid päevi – 5. Kõige parem aeg reisimiseks AÜE-sse on periood oktoobrist maini, millal õhutemperatuur on alates 18 C kuni 30C. Sel perioodil (eriti veebruaris) on võimalikud vähese vihmaga päevad. Suvel võib tõusta õhutemperatuur kuni 50C.

Keel
Ametlik keel on Araabia keel, kuid igal pool kasutatakse ka inglise-, hindi-, urdu- ja farsikeelt. Viimastel aastatel, tänu vene turistidele, tekkisid Dubaisse suur hulk venekeelseid plakateid ja kuulutusi ning paljud müüjad ja hotellitöötajad valdavad vene keelt.

 

Shopping

Shopping AÜEs

Abu Dhabi Mall
Selles neljakordses kaubamajas võib veeta terve päeva,seal on rohkem kui 200 poode,kaasa arvatud ka sellised poodid nagu Mango,Paris Gallery, Virgin Mega Store ja paljud teised.Igal korrusel on spetiaalsed kohad,mis on mõeldud puhkusele, on olemas arvukalt kohvikuid ja restorane. Nendele kes soovivad lihtsalt puhata,siis siin on olemas kinosaal 800 kohaga.
http://www.abudhabi-mall.com

Marina Mall
See on kõige uuem ja suurem kaubandus keskuse kompleks linnas ning tema juurde on lihtne pääseda ja pole probleeme parkimisega.Asub eemal teistest suurtes poodidest,nii et, tee ei ole üle koormatud liiklusega.Marina Mall,asub lainemurdjal,ületab lahe,tänu millele avaneb ilus vaatepilt linnast.
Aukartust äratav ruumikas hoone, sisaldab ka Ikea osakonda,gipermarketit Carrefour, suur toidu valik,sajade kaupluste kõrval on ka mitme saaline kino, kus on esitatud maailmsed brendid.Paljud Abu Dabi elanikud leiavad,et see koht sobib ideaalselt lastega, suveaja, läbiveetmiseks.See on tõeline perekonna kaubandus kompleks.
www.marinamall.ae
Abu Dhabi Co-operative Society Complex
Selles suures kaubandus kompleksis alati elu keeb. 1 korrusel on supermarket.Siin on kõik tooted alati värsked,eriti küpsetised.Suures valikus on väiksemaid poode, supermarketi sees -ja väljaspool müüakse praktiliselt kõike: alustades kosmeetikast kuni käekelladeni.Siin on ka hästi komplektitud videolaenutuse punkt ja suurepärane arvuti aksessuaaride pood.Riidepood pakkub riideid, nii lastele kui ka kõigile vanusele.»Al Kapone» kohvikus,mis asub kolmandal korrusel,võib hästi puhata.Need,kes aga soovivad nautida ilusat vaadet,võivad külastada viimast korrust,kust avaneb imeilus vaatepilt sadamasillale.Keskuse suurel territooriumil iga üks leiab enda meelepäraset tegevust,isegi lapsed.
www.adcoops.com

Ibn Batuta Mall
See kaubandus keskus ei ole sarnane teistega.Ta on ehitatud Iban Batuta mälestuseks,kes oli kuulus 14.sajandi araabia uurija ja rändur. Selle keskuse arhitektuur on ehitatud 6 maailma riigi välimusega,mis peegeldavad Iban Batuta ajalugu,tema rännete kohta,mida saab korrata iga külastaja.Keskus asub Sheikh Zayed tänaval,Jebel Ali rajoonis.
www.ibnbattutamall.com

Mall of the Emirates
Uus kaubanduslik kompleks,mis hõlmab 4,8ha ja on üks suurimatest keskustes,mis asub väljaspool Põhja-Ameerikat.Territooriumil töötab üle 426 poode, kino 14 saaliga, restoranid rohkem kui 900 kohaga ning unikaalne kinnine kuldne turg – « Araabia turg».Keskuses on ka hotell Kempinski,butiik kuulsamate markidega, 2 kaubamaja,güpermarket, mitme saaliga kino VIP teenustega,arvukalt restorane ja baare.Kõige tähtsam asi,mis tõmbab kliente ligi on maailma kõige suurem kinnine mäesuusatamis kuurort.Enne The Mall of the Emirates ehitust,selline kogus lund AÜE-s oleks uskmatu.Nüüd võib Dubais päevitada,ujuda soojas meres, ujuda jahilaevaga ja suusatada suuskadel!
Ski Dubai – esimene Lähis-Ida kinnine mäesuusatamis kuurort naturaalse lume kattega.Selle territooriumil 3000ha asetseb viis mäesuusatamise allalasketeed pikkusega 400m,kõrgusega 60m, bobisõidu rada,piirkonad lumelaua austajatele,kelgumäed ja lume lasketiir,tugitooliga tõstuk ja lume park.
www.malloftheemirates.com

Ikea Dubai Festival city
Hiigelsuur keskuse hoone, peale möölit «Ikea», ühendab endas teisi kaubanduskeskusi: «Panda»- supermarket, «Plagin» – elektroonika ja «Ace» – olme ja majanduslik tehnika.Keskus asub Al Rebat Road tänaval,Festival City´s. www.Ikea.com

Bur Juman
See kaubakeskus asu Bar Dubai rajoonis ja koosneb 300 osakonnast territooriumil umbes 2.8.milj.ruudu jalapikkust.Viimasel ajal,rekonstruktsiooni protsessis, Bur Juman suurenes 2 korda ja lisasid oma katuse alla ka uusi butiike.Avatud pood, Saks 5th Avenue disaineri riietega,on kõige suurem,väljaspool USAd.Bur Juman erineb teistest oma ainulaadse stiiliga,originaalse arhitektuuriga ja suurustega.Ta pakkub maailma väärikaid prestiižeid brende: Louis Vuitton, Prada, Dior, Hermes, Valentino, Cartier, Christian Lacroix, DKNY, Calvin Klein, Loewe and Polo by Ralph Lauren ja paljud teised.Siin võib osta kingitusi,suveniire ja ilusti pakkida neid.Keskuses on 4-korruseline parkimismaja,kus on olemas ka lastevankrid ja invaliidi toolid.
www.burjuman.com

Deira City Centre
See mitte suur kaubandus asub lahe ääres.Seal võib osta kõike,sellepärast just siin on väga palju rahvast ning õhtuti ja nädalavahetustel pole isegi ruumi õuna maha panna.Siin võite saada kõik, alustades pesumasinaga kuni öösärgini. Eri osakonnad asuvad piki koridore,mis lahknevad sissekäigu juures-iga sektsioon on märatud kindlate kaupade jaoks.Kinos,mis on arvestatud 3000 inimesele, 11 ekraanil näidatakse uusimaid esilinastusi.See on nii suur keskus,et siin võib veeta kogu nädala,rääkimata ühest päevast!Muide,kuigi see keskus on tõesti väga suur,imestuseks on seal lihtne liikuda.Parkimine on tasuta ja on arvestatud 4000 autole,selle tõttu siin on väga lihtne eksida auto otsimisel. www.deiracitycentre.com

Wafi Mall
Võimalik,et kõige eksklusiivsem kaubandus komleks Dubais,mis on kujutatud klaasist püramiitide kujudena.Siin esitatakse maailma kõige moodsamaid disainereid,suur valik kingituse-ja juveliir osakondi,kohvikud ja restorane. Ise keskuse arhitektuur on ära teeninud,et keskust külastatakse vähemalt 1 kord.Siin on 2 supermarketit- Jashanmals ja Salam Stores,viimases,milles profesionaalsed müüad võivad aidata Teil leida suurt valikut fototarbeid linnas.Kui Teie kauba nimekirjas esineb selline arusaam nagu luksuslikus,siis olete õiges kohas.Svarovski kottid,enneolematu hinnaga eksklusiivsed ehted,peenemaitselised kaunistuse elemendid – seda kõike võib leida Wafi´s.Lapsed,igas vanuses leiavad endale meelelahutusi mängutoa alal.Nauding pole odav,kuid see õigustab ennast – siin saab rulluisutada,mängida arvutimänge, on olemas ka Kristalne Labürindi koopia ja maailma kõige hirmsaim õudustuba.Viiakse läbi töid komleksi suurendamiseks.Wafi City ühendab endaga ka kino komleksit, hotelli ja mängu staadione.Keskuse loosung on: “Kaubandus keskus №1 Dubais!”
www.waficity.com

Mercato
Itaalia tõlkes “Marecto” tähendab “turg”.See kaubakeskuse on esimene oma laadi temaatiline kompleks Lähis-Idas.Keskus on valinud endale parimaid joone Itaaliast,Prantsusmaalt ja Hispaaniast,pakkub suurt valikut rahvusvahelisi ja vahemerilisi brende.
Mercato asub Džumeiras,ühes prestiižsemais ja kiirekasvulises rajoonis Dubais,kus on arvukalt kuurorteid,hotelle ja villasid.Külalisi ootab mitte ainult mittmekesine shopping,kuid ka äärmiselt rikkas ,esteetika mõtes, olukord ja tingimused.Mercato – see on kõik, mis seostud hea eluga- suur valik meeste,naiste ja laste riideid ning jalanõusi,moodsaid aksessuaare,juveliir tooteid,kosmeetikat,parfüüme,kodu interjööri esemeid ja palju muud. www.MercatoShoppingMall.com

Souq Madinat Jumeirah
Võimalik,et Dubais ei ole kaubakeskust,mida võiks võrrelda Souq Madinat Jumeirah iluga ja tekkiva muljega seda nähes.Loodud uskumatu mugava ja stiilse arhitektuuri ansambliga,mis jäljendab mitte suurt araabia tsitadelli.Souq meenutab araabia turgu, teme kordamatu sooja ja rõõmsa atmosfääriga.Suveniiride kaupmehed püüavad mitte käest ära lasta ühtegi huvitatud ostjat.

Selles unikaalses kaubanduskeskus on:
75 poodi
23 kohvikut,baare ja restorane
teater, 432 kohaga
ööklubi,avatud platsid,baarid ja restoranid

Al Ghurair City
Asub elavas linna rajoonis,ta on tähelepanuväärne sellega,et on üks uusimaid keskusi Dubais.Rekonstruktsiooni esimesene etapp lõpetati 2001.aastal, mille tulemuseks kaubakeskus sai üheks parimaks ja luksuslikkumaks Dubais.
Juba praegu on avatud 180 poode,milles on välismaised brende,on supermarketid ja mitme ekraaniline kino.
Siin valitseb unikaalne atmosfäär,see on ainuke kaubakeskus,mis algab tänava kohvikust euroopa stiilis, koha kõnniteel.Vaatamata täiustamisele kuni tänaseni Al Ghurair City´s valitseb lõõgastav atmosfäär.Selles kaubandus kompleksis võib igaüks leida, midagi enda jaoks. Tahate teha sisseosta rahulikus atmosääris?Siis, astuge läbi!

Beach Centre
See keskus erineb sõbralikku atmosfääriga,tsentraalases fuajees on ainult kohvik ja Interneti-kohvik.Suur valik ujumis tarbeid.Siin on ka kõige parim pood emadele-Jenny Rose, mis asub ülal korrusel.Meeldiv,kerge atmosfäär ja hea kohvi ootavad Teid siin.

Emirates Towers Boulevard
Üks uusimaid kaubandus kompleksit Dubais ühendab hotell Emirates Tower, 51. korrusega kontori kompleksiga. Mugav parkimisplats,kuulsad kauba märgid,mitte mingit askeldamist – vot mis eristab seda keskust teistest.

Gold and Diamond Park
“Kuldne turg” tänapäeva eri tõlgenduses.Selles,hiljuti avatud kaubakeskuses on lihtsalt uskumatuu valik juveel tooteid!Hinnad,loomulikult hammustavad,kuid on mille vahelt valida.

Lamcy Plaza
Asub Wafi Centre kaubandus keskuse kõrval. Selles,mitmekorruselises kaupluses, võib osta mitmesuguseid kaupu,võrreldavalt madal hinnaga.Esimesel korrusel on suurepärane mänguväljak.

Mazaya Centre
Uus kaubanduslik kompleks,mille kauba valikut siiamaani täiendatakse.Suur tasuta parkla, kõige erinevad majapidamis tarbed, 2 spetsiaalset poodi pakkuvad tõelist aaret , Iraanist ja Pakistanist,Teie põranda ja seinte jaoks.Siin võib kaubelda ka peene siidipehme kanga eest.

Shjardai Kaubandus Keskused:
– Sahara Centre
– Sharjah Mega Mall
– Al Fardan Centre

Adamana Kaubandus Keskus:
– Ajman City Center

Alj Aina Kaubandus Keskus:
– Al Jimi Shopping Centre

Ras Al Haim Kaubandus Keskus:
– Manar Mall

Lennujaam

Lennujaam

Turistidele,kes soovivad kiiresti läbida passi-ja pagasikontrolli või eakatele reisijatele,kes ei valda võõrkeelt ning nendele kes lähevad Dubaisse esimest korda,VIP-klientidele,soovitame antud teenused ette broneerida.

MARHABA SERVICE
Tulek:
Kollastes vestides, Marhaba Service teenistuse töötajad kohtavad reisijaid enne imigratsiooni kontrolli Marhaba Service leti juures.
Reisiaid viiakse läbi passikontrolli,võimaldavad neile vanker pagasi jaoks,saadavad toliipunkist läbi.
Juhul,kui pagas läheb kaotsi,siis teenistuse töötajad aitavad turistidel vormistada kõik vajalikud vormitäided.
Sõitjad edastatakse kompaania vastuvõttvale esindajale.
Kui reisijad ei pöördunud Marhaba Service leti juurde ,siis teenuse osutamist loetakse tasuliseks ja raha tagasi ei tagastata
Minek:
Reisijad peavad pöörduma Marhaba Service letti juurde ( Marhaba Departure Ckeck-in Lounge), mis asub GATE 5, väljalennu saalis (kõige äärmine sissepääs paremalt).Teenistuse töötajad aitavad Teil läbida passikontrolli,võimaldavad vankre pagasi jaoks.
Kui reisija ei pöördunud Marhaba Service letti juurde,siis osutatud teenuse eest tuleb maksta ja selle maksumus ei tagastata.
MARHABA DIAMOND SERVICE
Tulek:
Kollastes vestides, Marhaba Service teenistuse töötajad kohtavad reisijaid lennuki avasooda juurse,siltidega,mille peal on antud reisijate perekonnanimed (inglise keeles).
Saadetakse elektriautodega läbi tunneli kuni passikontrillini.
Aitavad pagasi kätte saada (pakkikandja teenused on hinna sees),viivad läbi tollipunkti.
Juhul,kui pagas läheb kaotsi,siis teenistuse töötajad aitavad turistidel vormistada kõik vajalikud vormitäided.
Sõitjad edastatakse kompaania vastuvõttvale esindajale.
Kui reisijad ei pöördunud Marhaba Service leti juurde ,siis teenuse osutamine loetakse tasuliseks ja raha tagasi ei tagastata

Minek:
Marhaba Cervice teenistuse tööjada ja pakkikandjad kohtavad turiste GATE 5 ,väljalennusaalis (kõige äärmine sissepääs paremalt) Marhaba Service väljalennu letti juures (Marhaba Departure Check-in Lounge) siltidega, mille peal on reisijate perekonnanimed ( inglise keeles).
Teenistuse töötajad aitavad neil läbida passikontrolli ilma järjekorrata,võimaldavad vankreid pagasi jaoks ja saadavad transpordini,mis viib lennukisse või lennuki avasoodani.
Kui reisijad ei pöördunud Marhaba Service leti juurde ,siis teenuse osutamist loetakse tasuliseks ja raha tagasi ei tagastata
.
AHLAN STANDARD SERVICE
Peale saabumist reisjaid kohtavad Ahlan Service teenistuse töötajad lennujaama sissekäigu juures,punases univormis nimesiltidega.
Edasi külalisi saadetakse spetsiaalsesse saali- Ahlan Lounge,kus võib mugavalt kohti sisse võtta, puhkata, juua värskendavaid jooke, teed, kohvi.
Samal ajal Ahlan Service teenistuse töötajad lahendavad iseseisvalt viisa vormitäid ning osutavad abi ka Duty Free´s.
Peale selle,külalised lähevad ilma järjekorrata läbi E-Gate (kus neil on vaja näidata ainult passid).
Reisijaid edastatakse kompaania vastuvõttvale esindajale.

AHLAN PREMIUM SERVICE
Peale saabumist reisjaid kohtavad Ahlan Service teenistuse töötajad lennujaama sissekäigu juures,punases univormis nimesiltidega.
Edasi külalisi saadetakse spetsiaalsesse saali- Ahlan Lounge,kus võib mugavalt kohti sisse võtta, puhkata, juua värskendavaid jooke, teed, kohvi.
Samal ajal Ahlan Service teenistuse töötajad lahendavad iseseisvalt viisa vormitäid ja võtavad vastu pagasi ning pakuvad pakkikandja teenuseid ja osutavad abi ka Duty Free´s.
Peale selle,külalised lähevad ilma järjekorrata läbi E-Gate (kus neil on vaja näidata ainult passid).
Reisijaid edastatakse kompaania vastuvõttvale esindajale.
AL MAJLIS VIP LOUNGE
Tulek:
Al Majlis teenistuse töötajad ootaved reisijaid lennuki trappi või avasooda juures siltidega,millel on esitatud reisijate perekonnanimed ( inglise keeles).
Reisijatele pakkutakse transfeer mugavas bussis või limusiinis (kuni vabu limusiine jätkub), mis viib neid luksuslikku Al Majlis Lounge saali,kus neile pakkutakse tasuta joogid, kerged suupisted,ajakirjad,ajalehed.
Al Majlis Service töötajad iseseisvalt (ilma turistide olemasoluga) läbivad passikontrolli,võtavad vastu pagasi ja toimetavad neid turistidele Al Majlisse.
Turiste saadetakse tellitud auto juurde.

Minek:
Reisijaid kohtavad Al Majlis teenistuse töötajad.
Kui reisijad soovivad,võivad nad külastada Duty Free poode (mitte vähem kui 1,5 tundi enne väljalendu) või kohe sõita Al Majlis Lounge saali (mitte vähem kui 1 tund enne välalendu),kus neile pakkutakse tasuta joogid,kerged suupisted,ajalehed,ajakirjad.
Al Majlis töötajad iseseisvalt läbivad registratsiooni ja passikontrolli.
Al Majlis Lounge saalist kuni lennukini viib reisijaid mugav buss või limusiin (kuni vabu limusiine jätkub).
TÄHELEPANU!
Tellida või ära öelda Marhaba/Marhaba Diamond, Ahlan Standart/Premium, Al Majlis Vip Lounge teenuset võib mitte hiljemalt,kui 48 tundi enne väljalendu ning turistide mitte ilmumise eest, raha, makstud teenuse eest ei tagastata.
Antud teenuseid pakkub administatsioon rahvusvahelises Dubai lennujaamas.Kompaania ei kanna hoolt osutatud teenuse kvaliteedi eest, kuna need on lennujaama töötajate osutatud teenused.
Teenuse maksumus võib muutuda.Hinna kinnitust võib saada ainult peale vastava Dubai lennujaama teenistuse kinnitusele.

Dubai

Dubai

Dubai emiraat on üks poluraasematest turistide seas,mis asub Pärsia lahe rannikul ning on tähtis turismi piirkond Lähis-Idas.Ammusest ajast, meelitab turiste siia kuum päike,kõrge tasemega teenindus,suured kaubandus keskused,idamiased vaatamisväärsused.Isegi vanasti,väike asundus-Dubai oli suurepärane kaubandus,majandulik ja kultuurikeskus araabia maailmas,aga nüüd on see suuruselt teine emiraat,peale Abu-Dhabi,mis on kõige värvirikkam linn Lähis-Idas,kus imelisel moel on kooskõlaliselt sisse elanud kaasaegsed asjatundlikud keskused ja puhkuse piirkonnad,klaasist ja terasest juugendistiilis hooned ning vanaaegsed mošeed, kiirsõidu magistraal ja looklevad kitsad tänavad, lärmakate idamaiste turgudega,euroopa ja araabia traditsioonid.

Emiraadi pealinn – Dubai. Pindala on 3,9 tuhat ruutkilomeetrit,rahva arv 913 000 inimest (2000.a.). Dubai on kuulus oma vaatamisvärsuste poolt.Dubai muuseum Al Fahidi Fort,mis esindab vanaaegse beduiinide tarbekunsti,Saida šeigi Loss ( pealinna esimene valitseja),Lähis-Ida parim mošee,kus Te võite näha haruldasi loomi ja eksootilisi linde, imeilusaid parke Al-Safa ja Al-Mushrif,suur veepark Vanderlend-see kõik on ära teeninud turistide tähelepanu!

Dubai- tõeline paradiis nendele kel meeldib teha sisseoste.Palju kaasaegseid kaubandus keskusi ja traditsioonilisi araabia turge,mis rahulavad isegi kõige eelarvamuslike ostjaid.Lai valik erinevaid kaupu ja saadavaid hindu,minimaalsete maksudega ning suure vaba olemasoluga majandluslike piirkondi Džebel Ali´s,mis on üheks põhjuseks,miks miljonid inimesed erinevatest riikidest sõidavad Dubaisse.Erilise tähelapanuga külaliste poolt kasutab kuldne turg, vürtside ja maitseainete turg,vaipada turg, suurim kaubandus keskus «Deira City Centre», «Mulla Plaza», ja «Magrudi Centre» ning kuulus kompleks Duty Free,mis loetakse üheks maailma suuremaks.Ära kartke tingida poodides ja turul,kuna see on vanaaegse araabia komme.Te saate suurt allahindlust ja hea tuju kauba peale – igal pool saadab Teid kaupmeeste külalislahke suhtumine ja elav huvi Teie soovide vastu.Üks kord aastas toimub Dubais maailma suurim kaubanduslik festival,mille ajal viiakse läbi palju ärikohtinguid,näitusi ja presentatsioone.Pidulik atmosfäär valiseb terves linnas.Toimuvad kõikvõimalikud loteriid,kus loositakse sadu kilogramme kulda,luksuslike autosid ja palju teisi hinnalisi kingitusi.Poed pakkuvad soodustusi kuni 50%-ni.Tänavatel viiakse läbi kõikvõimalike kultuuri ja spordi üritusi ning iga päev lõpeb ilutulestikuga.

Te eelistada aktiivset pukust?Siis on Dubai ka Teie jaoks,sest teda nimetatakse Idamaiseks spordi pealinnaks.Laiad valikud rahvusvaheliste võistluste ja kohtingute läbi viimiseks,mis tõmbavad ligi sportlasi üle terve maailma. Golgi tšempionaadid,tennise ja male turniirid,kaasaegsed purjevõistlused ja tulistamine.Kaamli ja hobusega ratsutamine,polo,pistri jahid – traditsioonilised araabia meelelahutused.Ärge arvake,et Te olete ainult kõrvalt vaataja.Veealune ujumine,purjetamine,vee suusatamine,kalastus,ratsutamine,liivaluide peal sõitmine spetsiaalse lauaga,kardisõit,tennis,sulgpall,tulistamine mitmesugustest relvadest,uisutamne,veeremäng – see on puudulik loetelu sportlikest meelelahutustest,mida pakkuvad paljud mere ääres asuvad hotellid ja spordi klubid.Mitte kauges tulevikus AÜE saab ka üheks köitvaks paigaks mäesuusatajate asutajate jaoks: linnas alustatakse mäesuusatuse trassi ehitust,mis saab esimesks käsitsi tehtud Lumepargiks Lähis-Idas.Talve kuurort ehitatakse Cuk An-Nahili rajoonis,ainult 15 minuti sõitu Dubaist.320 meetrine trass tuleb kinnises hoones toa temperatuuriga,kompleksis ehitatakse adaptsiooni ala,kus saab jahtuda peale välist palavust ja ette valmistada talve spordi tegemiseks.Oletatakse,et oma jõu proovimine pakub huvi mitte ainult algajatele,kuid ka osavatele suusatajatele.

Rikka valiku meelelahutuse täienduseks – lai valik hotelle igale maitsele.Millisesse hotelli Te ei satuks,Teid ootab komfort,mugavus,heatahtlik sisustus ja kõrgeklassiline teenindus.

Fujairah

Fujairah

Erinevalt teistest emiraatidest asub Fujairah mitte Pärsia lahe vaid India ookeani (Omaani laht) rannikul. Asub ainult 2 tunni sõidu kauguselt Dubaist.India ookeani kald on kõige ilusam näite eeskuju riigi mitmesugustes maastikest: kaljused mäed ümbritsevad lahe rannikut,mis on kaetud hõbedaläikselise liivaga.See on parim koht veealuse ujumise jaoks maskidega või akvalangiga.See väike emiraat (ainult 1300 km2 )- on kõige noorem riigis.Enne 1953.aastat oli ta Sharjahi osa.Vürstiriigis pole tähtsamat AÜE rikkuse ja õitsengu allikat – naftat,kuid on olemas hea asukoht sadamale,mis kogu aeg suureneb ja kohaneb viimase aastate dünaamilise poliitikaga.Kalastus ja põllumajandus on peamiseks tegevuseks selles emiraadis ning siiamaani võib isegi talvel jälgida suurepärase kalastuse stseeni pauna noodi abiga.Kaasaegne Fujairah linn asub,laiade ja avarade tänavatega,piki randa.Linn on kaunistatud arvukate purskkaevudega,pistriku kuju skulptuuriliste kompositsioonidega,aroomi suitsetamisruumidega ja traditsiooniliste kohvikandudega tassidega.Vaatamata oma noorusele, Fujairah omab rikkat,küllusliku ajalugu.Arheoloogilised kaevandused näitavad,et inimesed elavad juba siin tuhandeid aastu.
Selle meeldetuletuseks on ehitatud võimas fort,mis asub vanalinna keskuses. 1991.aastal oli avatud Fujairahi muuseum,kus on esitatud suur arheoloogilise ja etnograafilise leidude kollektsioon, regiooni evalutsiooniline areng.Muuseum on avatud kella 08.00 kuni 13.00 ning peale päevavahetust,kella 16.00 kuni 18.00.Laupäev – vaba päev.Kui sõita mäeteede kaudu Fujairahisse,siis seal on suurepärane traditsiooniline turg,mis pakkub turistidele suurt vaiba valikut,valmistatud erinevatest riikidest,natsionaalsed savitooted ja suveniirid.Töötab ka reedeti.Siin asub ka kõige vanema AÜE mošee miniatuurne hoone,ehitatud 17.sajandil.Külastage Dibby- vaimustavat kalameeste küla India ookeani rannikul või Bithna Village- väikest asustatud punkti Sharjahi mäe massiivi keskuses,mille territooriumil asub vanem sõjaväe fort.

Meie kinkekaardid

Ideaalne võimalus kinkida oma sõbrale või lähedasele Reisiparadiisi kinkekaart, pakkumaks parimat puhkust.

Loe lähemalt

Ei leidunud sobivat reisi?

Klienditeenindus:

+372 56 62 88 80