Ülevaade

Rohelusse embunud Mauritiuse saar, asub Lõuna-Aafrika ranniku lähedal, India ookeanis. Saare rannikutelt võib leida musta laava ja valge liiva kontraste, mille taamal sillerdab läbipaistev ja soe ookean. See on üks armastatuim mesinädalate veetmise sihtkohti maailmas, kuid Mauritius ei kuulu pelgalt noorpaaridele, vaid väärib külastamist kõigil reisihuvilistel, kes väärtustavad täiuslikku eksootilist puhkust.

Üldinfo

Mauritius on vulkaanilise päritoluga saareriik, mis asub Madagaskarist ligi 900 kilomeetri kaugusel. Kiireim ja tõhusaim viis selle saareni jõudmiseks on kasutada lennutransporti. Kohalik rahvusvaheline lennujaam asub saare kaguosas. Mauritius ise on mõõtmetelt veidi väiksem kui meie Saaremaa. Lühikesed vahemaad teevad Mauritiuse avastamise lihtsamaks – näiteks saab saare teises otsas olevasse Mauritiuse pealinna, Port Louisi sõita autoga vaid tunni ajaga.

Mauritius on Aafrika üks väikseimaid riike. Tõeliselt paradiislik saar rõõmustab reisijaid paljude luksushotellide, kvaliteetse teeninduse ja suurepärase kliimaga. Samuti võluvate maastike, idüllilise rannajoone ja veealuste aaretega.

Kõige huvitavamad vaatamisväärsused saare pealinnas

Mauritiuse pealinn Port Louis asub kahe mägise tipu embuses. Pealinna tõelise rütmi tunnetamiseks tuleks külastada keskturgu. Värsked puuviljad ja mitmed vürtsid ning kauplemisrõõm, millest jagub muljeid ja erksaid mälestusi pikaks ajaks. Saare pealinna külastades tasub võtta ette jalutuskäik Signali mäele ja imetleda linna kaunist siluetti. Päikeseloojangu taustal on see veelgi võrratum. Ajaloohuvilistel tasub külastada Fort Adelaide kindlust, kus avaneb laegas Mauritiuse rikkaliku ajaloo- ja kultuurilätete juurde. Riiklikus loodusloomuuseumis saab näha muistse kohaliku linnu ja saare sümboli dodo (dronti) luustikku. Blue Penny muuseum on koduks maailma esimesele koloniaaltemplile ja sealt leiab palju muudki huvitavat. Populaarseimatest turismimagnetitest on pealinnas veel uus Caudani sadamapiirkond, kus asuvad trendikad poed, kinod, teatrid, restoranid ja kasiinod.

Mida Mauritiusel veel teha ja näha?

Külastage Black River Gorge´i rahvusparki

Siinsetes metsaga kaetud mägedes võib kohata makaake ja taevasinas märgata elegantseid troopikalinde. Rahvuspargis leidub ka võimasaid orge, mis kaetud troopilise taimsetikuga. Siin asuvad haruldased dodopuud, eebenipuud ja leidub metsikut guajaavi. Lisaks on siinne park kaetud erinevate matkaradadega. Black Riveri tipuks kutsutaval vaateplatvormil avanevad saare parimad vaated.

Proovige veesporti

Mauritiuse saare geograafiline asukoht veespordi harrastajatele eriti soodne. Proovige sukeldumist India ookeanis – see vulkaaniline saar on ümbritsetud vallrahust, mis kaitseb saart murdlainete eest ja loob sukeldumiseks ideaalsed võimalused. Parimad sukeldumiskohad asuvad saare põhjarannikul, kus korallid elutsevad suhteliselt ranniku lähedal. Ka purjelaudurid, veesuusatajad ja lohesurfarid leiavad siit oma meelispaigad. Rannikuäärsed veetemperatuurid püsivad aastaringselt ligi 25 kraadi juures!

Sir Seewoosagur Ramgoolami botaanikaaed

Mauritiuse pealinnast kirdes paiknev Sir Seewoosagur Ramgoolami botaanikaaed kuulub kindlasti saare huvitvamate vaatamisväärsuste hulka ja paljastab ainulaadset ilu, mida mujal ei kohta. Botaanikaaia ajalugu ulatub 18. sajandisse, kui siin kasvatati eksootilisi vürtse. Mauritiuse botaanikaaed on täis erinevaid suursuguseid eksponaate – palmipuid, ahvileivapuid, nelgipuid, lõhnavaid muskaadipuid, hiidvesiroose ja liilialehti. Botaanikaaia tiikides võib näha kilpkonni ja kalu. Loodusesõpradele on see kindlasti koht, kus kogeda midagi esmakordset.

Lõdvestuge saare lummavates randades

Saare lõuna- ja edelaosas asuvaid laguune peetakse kõige kaunimateks kogu Mauritiuse rannikul. Edelarannikul asuv Le Morne’i poolsaar meelitab reisihuvilisi valgete liivarandade ja mägikoobastega. Kunagisest üksildasest poolsaarest on tänapäeval saanud populaarne ja luksuslik kuurortpiirkond.

Teine populaarne kuurort on Grand Baie linn, mis on kuulus kaunite randade ja hoogsa ööelu poolest. Ideaalne valik neile, kes soovivad ühendada just neid kahte.

Metsik loodus ja seiklus džunglis

Kuigi saare tõmbenumbriks on võrratud rannad, leidub Mauritiusel kohti, mis pakuvad närvikõdi ka aktiivse puhkuse austajatele – Mauritiuse džunglid pakuvad tõeliselt erakordseid ja unustamatuid elamusi puutumata looduses.

Kliima

Mauritiuse saare kliima soosib reisimist igal ajal. Talvehooaeg algab mais ja kestab novembrini. Sel ajal on keskmine õhutemperatuur Celsiuse järgi ligi 23 kraadi ja laguunide keskmine veetemperatuur samuti ligi 23 kraadi. Suvehooaeg kestab novembrist aprillini ja keskmine õhutemperatuur sel ajal vahemikus 25 kuni 33 kraadi.

Reisivihjed

Lihtsaim viis Mauritiusel reisimiseks on buss, mis on suhteliselt soodne ja omamoodi lõbus. Bussid sõidavad nii suuremate kui väiksemate linnade vahel ning sõidu maksumuseks on olenevalt marsruudist 15 kuni 30 Mauritiuse ruupiat ehk 0,4 kuni 0,7 eurot. Samuti on võimalik saarel tellida endale takso, kuid enne autosse sisenemist on soovitatav sõidu hind taksojuhiga eelnevalt kooskõlastada.

Viisainfo

Eesti kodanik: viisavaba kuni 90 päeva 180 päeva jooksul.
Vene kodanik (eesti elamisloaga): viisavaba kuni 90 päeva 180 päeva jooksul.
Hall pass (eesti elamisloaga):  Viisa vajalik. Tuleb taotleda saatkonnast Moskvas.

Mauritiusele reisimiseks on vaja kaasa võtta järgmisi dokumente:
– vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu kehtivat passi
– kehtivat tagasilennupiletit
– hotellibroneeringu kinnitust
– piisavad rahalised vahendid (umbes 100 USD päevas/ inimese kohta)
– soovitatav on vormistada reisikindlustus
– soovitatav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel:
http://vm.ee/et/eesti-kodaniku-luhiajalise-valisriigis-viibimise-registreerimine

NB! Viisat vajavad isikud, kelle reisi eesmärgid on seotud usu, töötamise või õppimisega.

Alaealised lapsed (alla 18a), kes reisivad ilma vanemateta, peavad võtma reisile kaasa kirjaliku inglise keelst notariaalselt kinnitatud volitust, kus on märgitud vastutaja andmed Mauritiusel.

Meie kinkekaardid

Ideaalne võimalus kinkida oma sõbrale või lähedasele Reisiparadiisi kinkekaart, pakkumaks parimat puhkust.

Loe lähemalt

Ei leidunud sobivat reisi?

Klienditeenindus:

+372 56 62 88 80