Vaatamisväärsused

Chichén Itzá

Chichen Itza on teine enimkülastatud arheoloogiline paik Mehhikos. Kohalike nimetus Chichen Itza püramiidile on El Castillo (Kindlus), see on üks seitsmest maailmaimest (staatus omandatud 07.07.2007). Koos ülemise püramiidiplatvormiga on püramiidi kõrgus vaid 24 meetrit.


Muistne maajade linn Tulum

Nagu igal muistsel maajade linnal, oli ka Tulumil konkreetne eesmärk. See muistne linn asus mere lähedal ja seda kasutati sadamana, kuhu transporditi peamiselt türkiisi ja jadeiiti. Selle linna ümber ehitati vall, mis teadlaste arvates pidi linna kaitsma. Linn on turistide seas populaarne, sest seal on võimalik ringi vaadata ja mõelda, milline võis olla elu muistses maajade tsivilisatsioonis.


El Meco arheoloogiline paik

See koht on tuntud oma muistsete maajade linna varemete tõttu, kus saab näha püramiide ja muid hooneid. Lisaks võite kohata ka iguaane, kes seal elavad. El Meco koosneb 14st hoonest, mis asuvad ranniku ja laguuni vahel. Arheoloogilise paiga keskne element on 12,5 meetri kõrgune muistne maajade püramiid.


Cancuni veealune muuseum

Need, kes on väga huvitatud veealusest maailmast, peaks külastama seda ebatavalist veealust muuseumi. Muuseum asub Cancunis Mehhikos, kuid sinna võib jõuda ka Isla Mujeres saare teiselt küljelt. Veealuses muuseumis on merepõhja kinnitatud umbes 500 erinevat suurt skulptuuri. See koht on väga populaarne sukeldujate hulgas, kes lisaks korallrahudele ja värvilistele kaladele näevad teistsugust ja ebatavalist veealust maailma. Juhul kui snorgeldamine või sukeldumine ei ole külastatele meelt mööda, saab muuseumi näha ka klaaspõrandaga paadis istudes.


Urbano Kabah park

Urbano Kabah park asub Cancuni kesklinnas. See võluv looduslik oaas on ideaalne koht piknike või jalutuskäikude jaoks. Pargis on kahe kilomeetri pikkune rada, pikad palmipuud ja kaunid aiad. Park on väga populaarne lastega reisivate perede hulgas.


Isla Mujeres

Isla Mujeres on tuntud ka kui Naiste saar, selle tähtsus on huvitav. Muistsete legendide järgi nimetatakse seda Naiste saareks seetõttu, et enne kui piraadid merele läksid, jätsid oma naised saarele, et nad lahingute ajal pardal viga ei saaks. Saar on väga väike (7 kilomeetrit pikk ja umbes 650 meetrit lai).

Kuurordid

Riviera Maya piirkond

Piki imelist Atlandi ookeani rannajoont asuv ala on imetlusväärselt ilusa kariibi piirkonna osa. See on iga-aastaselt miljoneid turiste köitev eriti kuuma päikese, täiuslike lainete, fantastilise korallrahu ja loodusimede nurgake. Nende suurepäraste maastikupiltide lähedal asuvad maailmatasemel restoranid, luksuslikud hotellid ja kõige huvitavamate ööprogrammidega klubi-baarid. Samuti on Riviera Maya maailmas üks tuntuim oma parimate golfimänguplatside poolest. Piirkond saab juba mitu aastat autasusid rahvusvahelistel turismikonkurssidel. 2018. aasta üritusel „Reader’s Choice Awards” tunnistati Riviera Maya Mehhikosse reisimisel taas kõige paremaks sihtkohaks. Enim puhkajaid valivad selle piirkonna suurepäraste veelõbustuste tõttu, eriti tänu erinevat liiki sukeldumise võimalusele. Ranniku ääres asub läbipaistvas ja soojas vees fantastiliselt ilus korallrahu, kus elavad igasugused mereloomad. Siin te tõesti saate näha kõige erinevamaid värvilisi kalu, uimedega vehkivaid raikalu ja isegi vaalhaisid. Riviera Maya on tuntud Tulum’is maiadest säilinud varemetekompleksi, imelise troopilise looduse, kärarikaste linnade ja ilusaimate rannikulähiste saarte poolest. See piirkond ei ole põhjuseta üks populaarsemaid suundasid reisijate jaoks üle kogu maailma, sest peale võimaluse tutvuda unikaalse mehhiko kultuuriga saab siin ka väga kvaliteetselt aega veeta.


Playa del Carmen

Cancuniga vahetus läheduses olev Playa del Carmen asub kõigest 55 km kaugusel lennujaamast Kariibi mere muinasjutulisel rannikul. See on üks populaarsemaid kuurorte, mis on nende puhkajate lemmik, kes otsivad linnasaginaga vahetus läheduses asuvaid heledalt sädelevaid ja smaragdrohelise veega randasid. Sukeldujad saavad siin imetleda korallrahu ilu, aga veespordi harrastajad kihutada lainetes surfilaua või veolohega. Rahuliku puhkuse harrastajad saavad veeta suurepäraselt aega suurejoonelisel rannal, romantilistel jalutuskäikudel mööda mereäärset promenaadi, millel asetsevad paljud poekesed, restoranid ja väiksemad külalistemajad. Sellelt kuurordilt saab väga lihtsalt jõuda ükskõik millise Riviera Maya kohani ning tutvuda Mehhiko unikaalse kultuuriga.

Ekskursioonid

Chichen itza de luxe

 • Tutvustav
 • Terve päev

Chichen Itza oli pühendatud jumal Kukulkani ehk sulismao kummardamisele, see oli maajade kõige olulisem kogukonna- ja usukeskus ning tuntud ka kui maajade impeeriumi pealinn. Tänapäeval on see üks uutest maailmaimedest. See oli kõikidest Mesoameerika piirkondadest pärit palverändurite sihtkoht, paljude päikese- ja astronoomilist sümbolismi käsitlevate uurimuste objekt. Chichen Itza majesteetlikud templid kaitsevad endiselt selle tsivilisatsiooni saladust. Seiklus täis müstilisi müüte, võlu ja lummust.

Kaasa võtta:ujumisriided, rätik, mugavad jalatsid, päikesekaitse, peakate, kaamera


Xcaret terve päev koos lõunasöögiga

 • Meelelahutus
 • Terve päev

Maajad pidasid Xcareti loodust pühaks paradiisiks. Täna on selles ainulaadses paradiisikillukeses kolm jõge (üks maa-alune, kus saab ujuda), selge veega abajas snorgeldamiseks, botaanikaaiad, kilpkonnade ja krokodillide paljunemisala, jaaguari- ja ahvisaar, liblikapaviljon ja linnumaja koos muude sarnaste vaatamisväärsustega. Pargis on labürintjas paigutus ning troopiline taimestik ja loomastik. Öösiti saab nautida ühte kõige muljetavaldavamat etendust. Mehhiko ja maajade folkloor on esindatud läbi muusika, tantsude ja värvi. Värskendav algus imelisele puhkusele.

Kaasa võtta: ujumisriided, rätik, mugavad jalatsid, päikesekaitse, peakate, kaamera, raha, ID-kaart


Isla mujeres snorgeldama purjekatamaraaniga

 • Meelelahutus
 • Pool päeva

Astuge ühe Cancuni kõige uhkema purjekatamaraani pardale ja olge valmis purjetama Isla Mujeres saarele.

Nautige suurepärast päeva kristallsinisel Kariibi merel. Teel Isla Mujeres saarele on teil snorgeldamise võimalus. Saarele jõudes ootab teid buffet-lõunasöök. Tagasi Cancuni purjetamise ajal on teil võimalus vaadata päikeseloojangut ookeanil — sellisest kogemusest ei saa ilma jääda!

Kaasa võtta: ujumisriided, rätik, päikesekaitse, peakate, kaamera, raha


XPLOR /Pealispinna all

 • Meelelahutus
 • Pool päeva

Astuge ainulaadsesse maa-alusesse maailma ja avastage peidetud universum allpool Maa pinda. Kogege nelja elementi seigeldes kõige turvalisema ja kaasaegsema varustusega, selle hämmastava kogemuse hulgas on:

Stalaktiitide jõgi: Ujuge mööda kõige silmapaistvamaid ja salapärasemaid marsruute, mida ümbritsevad imelised stalaktiidid ja stalagmiidid ning avastage maa-aluse maailma saladusi.

Amfiibsõiduk: Tundke seiklushimu, vallutades kõiki maastikke ning kombake piire džungli, vee, kivide ja koobaste vahel võimsa kahekohalise amfiibsõidukiga.

Maa-alused parved: Sõitke parvega ja sõudke oma kätega üle kristallselge vee, üle igivanade kivimite, mis viivad meie planeedi sügavamate piiride avastamiseni.

Köisteed: Imetlege maapinda, puid ja koopaid ülevalt kõrgustest, tundke vabadust ja läbige rohkem kui kahe miili pikkune õhuseiklus.

Kaasa võtta: ujumisriided, rätik, päikesekaitse, peakate, kaamera


Ujuge koos delfiinidega

 • Meelelahutus
 • Pool päeva

Need on kõige lummavamad inimsõbralikud mereolendid. Kogege seiklust ja tundke neid emotsioone, mida tekitab delfiinidega koos ookeanis ujumine. Kujutage ette, kui põnev see on, kui delfiinid tõmbavad või tõukavad teid jalataldadest. Saate delfiinide kohta rohkem teada: näiteks kuidas nad söövad, magavad, omavahel suhtlevad jne. Kogu tegevus toimub väga vaikses, mugavas ja rahulikus merevee keskkonnas. Paljude jaoks avaneb see võimalus vaid üks kord elus.

Kaasa võtta: ujumisriided, rätik, päikesekaitse, peakate, kaamera, raha


ATV-d ja salakoopad

 • Meelelahutus
 • Pool päeva

Transport hotelli fuajeest Playa del Carmenist džunglibaasi ATV-deni jõudmiseks võtab ainult 20 minutit. Saabumisel annab meie giid infot ekskursiooni kohta, juhised, kuidas ATV-dega sõita ning räägib ohutuseeskirjadest. Alustame ekskursiooni liikluseta džunglis, edasi-tagasi reis kokku on umbes 28 km. Teel on väikesed tõusud, mis pakuvad ATV-ga sõitmisel palju lõbu. Meie giidid saadavad meid ja hoiavad rühma alati koos. Tee on hästi kavandatud ning kõrgendused ja takistused on ideaalsed lõbutsemiseks ja džungli ning selle maastike nautimiseks. Ekskursioon läbi džungli lõpeb Riviera Mayale iseloomulike omavahel ühendatud koobastega, kus teeme jalutuskäigu. Meie giidid korraldavad huvitava ekskursiooni koos nõuetekohase turvavarustusega. Saame nautida ilu, mida pakuvad meile värvilised stalaktiidid ja stalagmiidid. Läheme läbi madala vee ja kambrite, mis on osa sellest hiigelsuurest maa-aluste jõgede ketist. Selle 15-minutilise jalutuskäigu lõpus jõuame kristallselge veega karstisüvendi juurde, kus on võimalik ujuda ning saate nautida neid looduse loodud ja tuhandeid aastaid säilinud kivimoodustisi. Pärast karstisüvendit sõidame ATV-dega tagasi baasi, kust meid transporditakse tagasi hotellidesse.

Kaasa võtta: ujumisriided, rätik, päikesekaitse, peakate, kaamera


Maajade seiklus

 • Meelelahutus
 • Pool päeva

See on ideaalne valik esmakordselt snorgeldajatele: teil on suurepärane võimalus õppida, kuidas snorgeldamisvarustusega harjuda, samas kui seiklushimulisemad saavad proovida vabasukeldumist või isegi kaljuhüppeid. Järgmine sihtpunkt on maa-alune koobas, kus snorgeldajad saavad maa-alusesse jõkke hüpata ja imetleda sadu iidseid kivimoodustisi nagu stalaktiidid ja stalagmiidid.

Veealused valgusreflektorid ja sukeldumistuled aitavad teil avastada maajade kultuuri müütilise allilma jumala Xilbabá pimedust. Cenote (karstisüvend) toob teieni imelise maailma, kus väikese koopaloomad elavad päikesevalguse ja roheliste taimedeta. Siin elavad näiteks veriuim-nääpstetrad, sägad, gupid jpm.

Selles punktis pakutakse teile Mehhiko buffet-lõunasööki ning erinevaid karastusjooke ja vett. Meie viimane vaatamisväärsus on võlutud ookeanilaht, kuhu voolavad kokku soolase ja magevee voolused ning moodustavad unikaalse nähtuse, mida nimetatakse halokliiniks

Kaasa võtta: ujumisriided, rätik, mugavad jalatsid, päikesekaitse, peakate, kaamera


Coba kultuur päikeseloojangul

 • Meelelahutus
 • Pool päeva

Vältige rahvamasse ja kuumust külastades Cobat õhtuti. Nautige ainulaadset kogemust: sõitke rattaga ringi ja vaadake kõige imelisemaid templeid, mille ehitasid minu esivanemad. On võimalik valida kahe seikluse vahel: lend üle Coba peamise lahe ja sukeldumine imelisse karstisüvendisse või kultuuriretk – jalutuskäik läbi džungli ja külaskäik maajade külla, kus on võimalik kogeda, mis tunne on teha oma käsitööd keraamikatöökojas.

Nautige imemaitsvaid tüüpilisi maajade toite, mille kõrvale pakutakse maitsevett või veini. Vaadake oma istekohalt ilusat päikeseloojangut ja nautige meie ainulaadset etendust: maajade pallimängu.

Kaasa võtta: ujumisriided, rätik, mugavad jalatsid, päikesekaitse, peakate, kaamera


Riviera maya purjetamine

 • Meelelahutus
 • Pool päeva

Kujutage end ette seilamas luksuslikul 65 jalga pikal katamaraanil Kariibi mere kristallselgel veel. Meie kogenud meeskond lööb ankrusse maailma suuruselt teisel vallrahul, kus saate avastada Kariibi mere veealust maailma snorgeldades koos professionaalsete juhendajatega. Vaadake koralle ja eksootilisi kalu või puhake tekil ning saage kena päevitus.

Buffet-lõunasöögil pakume teile maitsvaid grillitud homaare, lihalõike või hamburgereid ning troopilisi jooke meie avatud baarist.

Hea muusika, tants, meelelahutus ja meie sõbralik meeskond täidavad teie unistused!

Kaasa võtta: ujumisriided, rätik, mugavad jalatsid, päikesekaitse, peakate, kaamera

Viisainfo

Eesti kodanik: Viisavaba turism või ärireisi korral maksimaalselt kuni 180 päeva, transiitviisa korral maksimaalselt kuni 30 päeva.

Vene kodanik: Viisa vajalik

Hall pass: Viisavaba (reisi eesmärk: turim, ärireis või transiit), juhul kui on olemas ALALINE elamisluba Eestis. Turismi või ärireisi korral saab viibida Mehhikos maksimaalselt kuni 180 päeva, transiitviisa korral maksimaalselt kuni 30 päeva.

Meie kinkekaardid

Ideaalne võimalus kinkida oma sõbrale või lähedasele Reisiparadiisi kinkekaart, pakkumaks parimat puhkust.

Loe lähemalt

Ei leidunud sobivat reisi?

Klienditeenindus:

+372 56 62 88 80