Pakettreiside puhul jagunevad reisid kaheks – suvereisid ja talvereisid. Suvereisid on üldiselt aprill-oktoober (sihtkohati erinev aga reisid jäävad selle perioodi sisse) ja talvereisid oktoober-aprill (ka teatud mööndustega.

Antud postitus räägib natukene lähemalt suvesihtkohtadest. Ehk on postitus abiks neile, kes sooviksid minna reisile perioodil aprill-oktoober, kuid veel ei tea kuhu. Nii mõnigi neist sai mainitud eelmises postitustes, kus olid kirjas meie 5 soovitust selleks aastaks.

Alljärgnevalt teeme lühidalt tutvust sihtkohtadega, mida on vahemikus aprill-oktoober külastastada ja paneme juurde ka vahemiku, millal on kõige esimene väljumine ja millal viimane.

TÜRGI

05.04-09.11.2023

Türgi on läbi aastate eestlaste armastatuim suvesihtkoht. Pole ka ime – tegemist on Euroopa ja Aasia kohtumispaigaga pakkudes mitmekesisust riigi igas piirkonnas.

Kuigi kõik tundub uus, huvitav ja põnev, pakub Türgi teatud kodust ja turvalist tunnet, mis kindlasti aasta-aastalt just seetõttu reisijaid tagasi meelitab. Just Türgi pakub meeletult suurt hotellivalikut ja kindlasti leiab igaüks endale sobiliku vastavalt enda kriteeriumitele – olgu selleks perepuhkus, romantiline puhkus või säästupuhkus seljakotirändurile. Valik on tõesti suur! Naudi kohalikku toitu ja külasta kohalikku hammami. Hotellipuhkusel tuleb arvestada, et ametlik hooaeg on maikuust oktoobri lõpuni, mistõttu mõningad teenused ei pruugi hooajavälisel ajal toimida. Merevesi on ujumiseks ideaalne just sügiskuudel kuid kõige kuumematel suvekuudel võib pakkuda mõnusat kosutust.

KREETA

26.04-18.10.2023

Kreeta on Vahemere suuruselt viies saar, millest suuremad on vaid Sitsiilia, Sardiinia, Küpros ja Korsika. Kindlasti on Kreeta Vahemere saartest eestlaste seas ka kõige populaarsem. Saare suurim linn ja ühtlasi pealinn on põhjarannikul asuv Heraklion (Iraklion). Sellest vasakule poole jäävaid alasid loetakse saare lääneosaks ja kõik, mis jääb paremale, on idaosa. Pealinnale järgnevad suuruselt sellised linnad nagu on Chania (Hania), Rethymno ja Agios Nikolaos.
Vahemaa saare ida- ning lääneserva vahel on 260km, kõige laiemast kohast on ta 60km lai ning kõige kitsamast kohast ainult 12km.

Kreeta näol on tegemist Euroopa ajaloo hälliga ja kuna saar asub Euroopa, Aasia ja Aafrika iidsete kaubateede ristumiskohas, on selle ajalugu väga rikas.

Turismihooaja kestel on vägagi tõenäoline et ilm on ilus ja tegevust leidub kõigile. Saare põhjarannik on oluliselt rohkem kommertslikum ja turismile orienteeritud kui lõunarannik.

RHODOS

08.05-19.10.2023

See Hiiumaast veidi suurem Kreeka saar on viimastel aastatel järjest populaarsem eestlaste puhkuse sihtkoht. Rhodos on Kreeta järel külastatavuselt teisel kohal olev Vahemere saar.

Rhodosele on iseloomulik ääretu mitmekesisus, siit leiab absoluutselt igaüks enda jaoks täpselt seda mida ta vajab. Rhodos on sobilik koht nii rannapuhkuseks, aktiivseks puhkuseks, veespordiks kui toidunautlejatele. Lisaks muidugi arvukad matkarajad, ajalugu ja kultuur.

Saar on parajalt kompaktne ja teed on heas korras, mistõttu on võimalik saart avastada ka rendiautoga.

Siin valitseb tüüpiline vahemereline kliima – südasuvel on väga palav, kevadel ja sügisel hästi mõnus, talv aga on nagu kehvemapoolne eesti suvi.
Saare pikkus on 79,7km ja kõige laiemast kohast on laius 38km.

Pealinn on Rhodos (kreeka k. Rodos) kus elab veidi üle poole kogu saare elanikest.

BULGAARIA

02.06-10.09.2023

Bulgaaria on üks Euroopa vanimaid riike ning tema ajalugu on kirev. Just Bulgaarias on sündinud legendaarne gladiaator Spartacus ja riik on üks suurimaid veinitootjaid.

Puhkusepaigana on Bulgaaria rahulik, päikeseline ja rahakotisõbralik. Musta mere rannad kuuluvad ühtede Euroopa kõige paremini hooldatud randade hulka, mis võib olla ka üheks põhjuseks, miks Bulgaaria on puhkusesihtkohana niivõrd populaarne.

Kuigi enamus turiste külastavad sihtkohta just rannapuhkuse tõttu, on loodus tegelikult väga mitmekesine – leida on nii mäekurusid kui kõrgustikke. Lisaks on ka mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi, mida kindlasti külastada tasub. Kliima on äärmiselt mõnus ja ujuda saab juunist septembri lõpuni.

MONTENEGRO

15.05-13.10-2023

Montenegro on võrdlemisi uus sihtkoht, mis eestlastele juba südamesse pugenud. Kes eelmisel hooajal käia ei jõudnud, on nüüd kenasti oma reisi planeerimas. Tegemist on mägise avastustemaaga, mida täiendab soe ja puhas Aadria meri.

Tegemist on väikese riigiga, mille kohaliku kultuuri ja paikadega tutvumiseks ei pea rannapäevadest loobuma. Montenegros on vahemereline kliima ja rohkelt randu (117), lisaks on tegemist soodsa sihtkohaga.

Montenegro üheks pärliks on 35 km pikkuse rannaliivaga Budva Riviera – siinse ranniku üks vanimaid asustatud paiku ning armastatumaid puhkusepiirkondi. Budva põnev ja ajalooline arhitektuur ning suur randade valik aitavad kindlustada tõeliselt mitmekesise puhkuse.

KORFU

10.05-21.06.2023

Korfu saar asub Vahemere osas, mida kutsutakse Joonia mereks. On üks ilusamaid ja rohelisemaid Kreeka saari, kus igal sammul kohtab oliivi- ja apelsinisalusid – mäed on kaetud männi- ja seedrimetsaga.

Vahemere selles osas, mida kutsutakse Joonia mereks.

Asustatud oli ta juba kiviajal, tõsi tol ajal oli ta mandri osa ja meri mis saart täna mandrist eraldab oli siis kõigest väike järv. Saareks sai ta alles peale jääaja lõppemisel toimunud liustike sulamisest põhjustatud merevee tõusu. Korfu saarel olevad kuurortid ei ole liiga tihedalt asustatud ega kõrghoonestusega, on nii aktiivset ööelu kui privaatsust.

TUNEESIA

28.04-13.10.2023

Põhja-Aafrikas Vahemere ääres asuv Tuneesia on turistide sihtpunktiks eeskätt oma väga rikkaliku ajaloopärandi poolest. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Tuneesiast üks looduslik objekt (Ichkeuli Rahvuspark eeskätt oma rändlindude peatuskoha tõttu Ichkeuli järve ääres) ja seitse kultuurilist objekti. Viimastest tähtsaimad on seotud vanaaja kõrgkultuuridega.

Seal valitseb vahemereline kliima, kuivade ning palavate suvede ja jahedamate talvedega. Parima aeg külastamiseks on märtsist maini, mil on parajalt soe ning maapiirkonda katavad metsikud lilled. Suvel on parima aeg rannamõnude nautimiseks, kuid siis on ka kõrghooaeg. Sahara kõrbe tasub külastada hilissügisel, mil pole enam nii palav.

PORTUGAL

25.09-13.11.2023

Portugali külastab aastas umbes 13 miljonit turisti. Nende jaoks kõige populaarsemad paigad on Portugali pealinna piirkond, Portugali kõige lõunapoolsem piirkond Algarve, Porto linn, Põhja-Portugal laiemalt, Madeira saar, Assoori saared.

Rannamõnusid parimal tasemel on Portugalis võimalik nautida mitte üksnes Madeiral või Assoori saartel, vaid nt ka Portugali lõunaosas Algarve regioonis. Seal asuvad sellised kuulsad rannad nagu Praia da Marinha (peetakse Euroopa kümne kõige parema ranna hulka kuuluvaks) ja Armação de Pêra. Piirkonna teevad atraktiivseks väga puhas ja selge merevesi, kaljune maastik, kaunid liivarannad, väga meeldiv kliima, turvalisus, suhteliselt hõre inimasustus ja suhteliselt soodsad hinnad.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Portugalis 1 looduslik objekt (laurisilva mets Madeira saarel) ja 12 kultuurilist objekti (Porto-, Evora-, Guimarãesi- ja linnade ajaloolised südamed; Belémi torn Lissabonis; Alcobaça- ja Batalha klooster; Alto Douro veinipiirkond; Sintra maastikud jne). Portugali kultuurilised vaatamisväärsused on valdavalt mitte ainult kaunid, vaid ka väga huvitava ajaloo ja olemusega.

SITSIILIA

13.09-04.10.2023

Saare kirgas loodus ja kõrguva Etnaga võidavad kiirelt südame – lisage juurde veel vulkaanilisel pinnasel kasvanud viinamarjadest toodetud veinid ja värsked mereannid ja ei saa olla midagi paremat. Cefalu vanalinnas leidub võrratuid kohvikuid ja restorane.

Enamjaolt on Sitsiilia mägine ning kõrgeim mäetipp, 3350 meetri kõrgune Etna vulkaan teeb Sitsiiliast ühtlasi ka Euroopa kõrgeima saare. Etna tipp on enamasti õrna pilvetekki mähitud ning mõjub seeläbi aukartustäratavalt. Kel tahtmist, on talvel võimalik Etna nõlvadel koguni suusatada! Ent asjaolu, et tegemist on arvestatava ja aktiivse vulkaaniga, ei lase Etna päriselt unustada – aeg-ajalt paiskab ta nõlvadele tumedavõitu tuhka.

Sitsiilia kaks suurimat linna – pea 800 000 elanikuga uhke pealinn Palermo ja omapärane vulkaanilinn Catania – on vaat et äärest ääreni täis rikkalikku kultuurilugu. Et Sitsiilia on kuulunud ajalooliselt nii Suur-Kreeka kui ka Rooma impeeriumi koosseisu, põimuvad siin võluval moel erinevad kultuurid. Pärast Rooma impeeriumi langemist on Sitsiilias mõnda aega peatunud nii bütsantsi, araabia, normanni kui ka hispaania vallutajad, mõjutades saart igaüks omal moel. Nii on Sitsiilia arhitektuur ja köök ühed värvikaimad kogu Itaalias, aga võib-olla isegi kogu Maal.

MALAGA

Vahemikus 04.05-25.05 ja 07.09-28.09.2023

Malaga on Vahemere-äärne linn, kus on ilusad liivarannad ja rikkalik ajalugu. Igal aastal külastab Malagat 6 miljonit turisti just sihtkoha arhitektuuri, ööelu ja kvaliteetsete restoranide tõttu.

Veeda aega Plaza de la Merced väljakul või külasta linna südames asuvat botaanikaaeda, naudi Hispaania rahvuskööki.

Lisaks kõikvõimalikele vaatamisväärsustele on Malaga just suvisel ajal ideaalseks rannapuhkuse sihtkohaks. Malaga rannariba pikkus ulatub koguni 14 kilomeetrini ja seega peaks igaüks endale sobiva leidma. Populaarsed ja kesklinnale võrdlemisi lähedal asuvad rannad on näiteks La Malagueta, La Misericordia ja La Caleta.

Meie kinkekaardid

Ideaalne võimalus kinkida oma sõbrale või lähedasele Reisiparadiisi kinkekaart, pakkumaks parimat puhkust.

Loe lähemalt

Ei leidunud sobivat reisi?

Klienditeenindus:

+372 56 62 88 80