Kõik blogipostitused

Sri Lanka – paradiisisaar ääretus India ookeanis!

Sri Lanka on eksootiline saareriik Lõuna-Aasias, mida iseloomustavad mitmekesine kultuur, maaliline loodus ja ajaloolised vaatamisväärsused. Saarel leidub palju mägesid, vihmametsi ja valge liivaga rannikualasid. Kultuuriline mitmekesisus peegeldub ajaloolistes linnades, budistlikes templites ja rikkalikus köögis. Sri Lanka on tuntud ka teetööstuse poolest, pakkudes külastajatele võimalust külastada teeistandusi ja maitsta maailmakuulsaid Ceyloni teesorte. Lisaks on populaarsed turismiobjektid Sigiriya kaljulinna, püha kultuurilinn Kandy ning Yala rahvuspark, kus saab näha mitmekesist loomastikku, sealhulgas elevante ja leopardid.

Sri Lanka on atraktiivne reisisihtkoht mitmel põhjusel:

 • Mitmekesine loodus: Saar pakub mitmekesist maastikku alates lopsakatest vihmametsadest ja mägedest kuni kaunite randadeni. See võimaldab reisijatel kogeda erinevaid looduslikke iluhoogusid ühes kohas.
 • Rikkalik ajalugu ja kultuur: Sri Lanka on täis ajaloolisi vaatamisväärsusi, nagu Sigiriya kaljulinn, Dambulla koobastemägi ja kultuurilinn Kandy. Külastajad saavad sukelduda saare pika ajaloo ja rikkaliku kultuuri sügavustesse.
 • Budismi pärand: Saar on budismi üks olulisemaid keskusi, kus leidub mitmeid budistlikke templeid ja pühamuid. Tempel Zahiraga on üks maailma kuulsamaid budistlikke pühapaiku.
 • Maailmakuulus tee: Ceyloni tee on ülemaailmselt tuntud ja Sri Lanka on üks suurimaid teeeksportijaid maailmas. Külastajad saavad külastada teeistandusi, õppida tee tootmisprotsessi ja nautida maitsvaid teeid.
 • Eksootiline loomastik: Yala rahvuspark on koduks mitmekesisele loomastikule, sealhulgas elevandid, leopardid, krokodillid ja paljud linnuliigid. Safarid pakuvad võimalust kogeda Sri Lanka rikkalikku loodusmaailma.
 • Sõbralikud kohalikud: Sri Lankalased on tuntud oma sõbralikkuse ja külalislahkuse poolest. Külastajad saavad nautida autentseid kohalikke kogemusi ja avatud suhtlemist kohalike elanikega.
 • Rannapuhkus: Saar on ümbritsetud kaunite randadega, kus valge liiv ja türkiissinine vesi loovad lõõgastavaid puhkusevõimalusi. Populaarsed rannakuurordid nagu Unawatuna ja Mirissa pakuvad suurepäraseid tingimusi päikese nautimiseks.
 • Ajaloolised ja maalilised rongisõidud: Rongireisid Sri Lanka maalilistel raudteedel pakuvad unustamatuid vaateid, möödudes mägedest, teeistandustest ja küladest.

Need on vaid mõned põhjused, miks tasub reisida Sri Lankale. Saar ühendab endas loodusliku ilu, ajaloolised pärandi, kultuurilise mitmekesisuse ja sõbraliku õhkkonna, pakkudes unustamatuid elamusi reisijatele.

Sri Lankal on mitmekesine kliima, mille tõttu on erinevad piirkonnad sobilikud eri aegadel külastamiseks. Üldiselt võib öelda, et kõige soodsam aeg külastamiseks on kuivaperioodil, kui on vähem vihma ja päikesepaistet.

 • Detsember – märts (kuiv hooaeg)
  See on kõige populaarsem aeg külastamiseks, kuna enamik riiki kogeb kuiva perioodi. Ilm on päikseline ja soe, rannad on meeldivad ning on suurepärane aeg nii rannapuhkuseks kui ka kultuuriliste vaatamisväärsuste külastamiseks. Detsembrist märtsini on eriti hea aeg lõuna- ja läänerannikul.
 • Aprill – juuni
  Sel perioodil võib olla üleminek kuivalt perioodilt monsuuni algusele. Ilm võib olla endiselt hea, kuid mõned piirkonnad võivad kogeda vihmasid. See on hea aeg ka ekskursioonideks ja matkamiseks.
 • Juuli – august (monsuuniperiood)
  Need kuud toovad kaasa monsuunid, mille tulemusena võib olla rohkem vihmasadu, eriti mägipiirkondades ja põhjarannikul. Lõuna- ja läänerannikul võib ilm aga olla endiselt hea. Kui soovite külastada kultuurilisi paiku ja ajaloolisi linnu, võib see olla hea aeg, kuid tuleb olla valmis vihmaseks ilmaks.
 • September – november 
  Need kuud tähistavad monsuuni lõppu ja üleminekut kuivale perioodile. Ilm muutub järk-järgult paremaks, eriti novembris. See on hea aeg külastada nii ranniku- kui ka sisealasid.
  Üldiselt sõltub parim aeg reisimiseks teie isiklikest eelistustest. Kui soovite päikesepaistet ja randu, siis detsember – märts on ideaalne. Kui otsite rohelust ja soodsamaid hindu, võib üleminekuperiood olla hea valik. Samuti tasub arvestada konkreetseid tegevusi, mida soovite teha, kuna mõned matkad või loodusturismi tegevused võivad olla paremad teatud aastaaegadel.

Kui juba Sri Lankale reisida, tuleb kindlasti arvestada ka kohapealsete kulutustega.

Sri Lankal saab arveldada Sri Lanka ruupiaga (LKR), mis on riigi ametlik valuuta. Siiski on oluline märkida, et kuigi Sri Lanka ruupia on kohalikus arvelduses laialdaselt kasutatav, võib mõnel juhul olla kasulik omada ka väikest kogust sularaha USA dollarites.

Siin on mõned näpunäited raha kasutamiseks Sri Lankal:

 • Sri Lanka ruupia (LKR):
  Kohalike tehingute jaoks on soovitatav kasutada Sri Lanka ruupiaid. Neid saab vahetada kohalikes vahetuspunktides, pangas või sularahaautomaatidest.
 • USA dollarid:
  Mõned turismiobjektid, hotellid ja kauplused võivad vastu võtta ka USA dollareid.
 • Krediit- ja deebetkaardid:
  Suuremates turismipiirkondades, hotellides ja restoranides aktsepteeritakse laialdaselt rahvusvahelisi krediit- ja deebetkaarte. Siiski on soovitatav kaasas kanda sularaha väiksemates linnades ja maapiirkondades.
  Enne reisi on alati mõistlik kontrollida kohalike vahetuskursside ja tasude kohta ning informeerida oma pangast või kaardiettevõttest reisi ajal kasutatavate kaartide kasutamisest välismaal. Samuti on soovitatav omada väikest sularaha erinevates vääringutes, eriti kui külastate väiksemaid piirkondi, kus kaardimaksevõimalused võivad olla piiratumad.

Kas Sri Lankale reisimiseks on vaja viisat?

Sri Lanka külastamiseks on enamikul välismaalastest vaja viisat. Viisareeglid võivad aeg-ajalt muutuda, seega on soovitatav kontrollida Sri Lanka immigratsiooniameti või lähima Sri Lanka saatkonna või konsulaadi ametlikku veebisaiti, et saada kõige ajakohasem teave.

Siiski on mõned üldised suunised Sri Lanka turistiviisade kohta:

 • E-viisa:
  Sri Lanka pakub e-viisade süsteemi, mis võimaldab külastajatel taotleda turistiviisat interneti teel enne reisi. E-viisa taotlemiseks külastage ametlikku Sri Lanka immigratsiooniameti veebisaiti või sellele volitatud teenusepakkujat.
 • Saabumisel viisa:
  Kui e-viisa pole saadaval või kui eelistate, võite taotleda viisat ka saabumisel Sri Lanka lennujaamas. See protseduur võib siiski olla aeganõudev, eriti kui on suur rahvahulk.
 • Viisavabadus:
  Mõned riigid on õigustatud viisavabadusele, mis võimaldab nende kodanikel külastada Sri Lankat teatud aja jooksul ilma viisata. Viisavabaduse kehtivusaeg võib varieeruda.
  Enne viisa taotlemist veenduge, et teie pass kehtiks vähemalt kuus kuud pärast plaanitud lahkumiskuupäeva. Lisaks võidakse nõuda tagasilennu piletit või piisavate rahaliste vahendite olemasolu tõendamist.

Reisijad peaksid alati kontrollima ametlikke allikaid ja viisainfot ajakohastatud teabe saamiseks, kuna reeglid võivad muutuda.

Alljärgnevalt mõned Siin on mõned soovitused,, mida Sri Lankal teha:

 • Kandy templikompleks ja Püha Hamba tempel:
  Külasta Kandy linna, kus asub kuulus Püha Hamba tempel, mis on üks olulisemaid budistlikke pühapaiku.
 • Sigiriya kaljufestung:
  Matkake Sigiriya kaljule, et näha ajaloolist kaljufestungit, mis on UNESCO maailmapärandi nimistus.
 • Dambulla koopatemplid:
  Külasta Dambulla koopatempleid, kus on arvukalt budistlikke kunstiteoseid ja munkade klooster.
 • Polonnaruwa kuningaloss ja muistised:
  Tutvu Polonnaruwa ajaloolise linna muististega, sealhulgas kuningalossi ja antikehade kompleksiga.
 • Elephants of Pinnawala Orphanage:
  Külasta Pinnawala elevantide varjupaika, kus saad vaadata elevantide toitmist ja pesemist.
 • Teeistanduse või -tehase külastus:
  Teehuvilistele soovitatakse külastada teeistandusi ja tehaseid, et näha, kuidas valmib kuulus Ceyloni tee.
 • Adam’s Peak:
  Kui oled seikluslikumat laadi, matka Adam’s Peakile, et näha päikesetõusu või -loojangut.
 • Galle kindlus ja vanalinn:
  Avasta Galle kindlust ja vanalinna, kus saab jalutada ajaloolistel tänavatel ja nautida merevaateid.
 • Yala Rahvuspark:
  Mine Yala Rahvuspargi safari-le, et näha mitmekesist loodusmaailma, sealhulgas elevante, leoparde ja paljusid teisi loomi.
 • Arugam Bay rand:
  Rannapuhkuseks külasta Arugam Bayt, mis on tuntud oma ilusate randade ja surfimisvõimaluste poolest.
 • Mihintale mägi:
  Külasta Mihintale mäge, mis on oluline budismi asupaik, kus toimus oluline kohtumine Budaga.

Sri Lanka on tuntud oma rikkaliku ja mitmekesise köögi poolest, kus kasutatakse rikkalikult vürtse ja kohalikke koostisosi.

Siin on mõned maitsvad toidud, mida tasuks Sri Lankal proovida:

 • Riisi ja karri:
  Sri Lanka kuulsaim roog, mis koosneb tavaliselt vürtsikast karrist (kana, lammas, kala või juurviljad) ning serveeritakse koos riisi ja erinevate lisanditega.
 • Hoppers – Sri Lanka pannkook
  Traditsiooniline hommikusöögitoit, mis sarnaneb kreppidele või pannkookidele, valmistatud kookospiimast ja nisujahust. Neid võib serveerida nii soolaste kui ka magusate täidistega.
 • Kottu Roti:
  Hakkliha, köögiviljade ja vürtside segust valmistatud roog, mis on segatud röstitud leivaga. See on populaarne tänavatoit.
 • String Hoppers – aurutatud riisijahust nuudlid
  Delikaatsed riisijahust valmistatud nuudlid, mis on pressitud rõngasteks ja aurutatud. Neid serveeritakse sageli karriga või kookospiimakastmega.
 • Kottu Parotta – Sri Lanka röstparotta
  Sarnane Kottu Rotile, kuid valmistatud India stiilis leivast, mida tuntakse parottana.
 • Lamprais – Sri Lanka ahjuriis
  Kana või lamba karriga täidetud riisipallid, mida küpsetatakse banaanilehes. See on traditsiooniline hollandi-burgher köögist pärit roog.
 • Sambol:
  Vürtsikas kastme- või salatitüüp, mis on valmistatud kookoskiududest, tšillist, sibulatest ja maitseainetest. Seda serveeritakse sageli riisiga.
 • Kiribath:
  Piimaga keedetud riis, mis on tuntud kui riisikook. Sageli söödakse seda koos kookosemuhkude ja kohalike moosidega.
 • Malu Miris:
  Terav kala kastme või pastaga roog, mida kasutatakse sageli riisiga.
 • Wood Apple (Diva Dola) – Sri Lanka kõvakooreline puuvili
  Ebatavaline puuvili, millest valmistatakse moosi, mida nimetatakse “Diva Dola”. See on tugeva maitsega, kuid kindlasti proovimist väärt.

Need on vaid mõned Sri Lanka köögi maitsvad esindajad. Kui külastate riiki, julgustatakse teid kindlasti proovima erinevaid kohalikke roogasid ja avastama uusi maitseid.

Sri Lanka ametlikud keeled on singali ja tamili, kuid inglise keel on laialdaselt kasutusel, eriti turismipiirkondades. Siiski võib kohalikega suhtlemisel kasuks tulla mõne olulise fraasi õppimine singali ja tamili keeles.

Siin on mõned fraasid mõlemas keeles:

Singali keel:

 • Tere / Hoi:
  ආයුබෝවන් (Ayubowan) – Tervitus, mida sageli kasutatakse Sri Lankal.
 • Tänan:
  ස්තූතියි (Sthuthiyi) – Tänan.
 • Palun:
  කරුණාකර (Karunakara) – Palun.
 • Vabandage / Andestust:
  සමානායක (Samānāyaka) – Vabandust.
 • Jah / Ei:
  ඔව් / නෑ (Ovā / Nā) – Jah / Ei.
 • Kui palju see maksab?:
  මේවා කොහොමද? (Meavā kohomada?) – Kui palju see maksab?
 • Kus on WC?:
  වී.සී කොම්පානය සහිතව (Vī.Sī kompānaya sahitawa) – Kus on tualettruum?

Tamili keel:

 • Tere / Hoi:
  வணக்கம் (Vaṇakkam) – Tere.
 • Tänan:
  நன்றி (Naṉṟi) – Tänan.
 • Palun:
  தயவு செய்து (Tayavu ceytu) – Palun.
 • Vabandage / Andestust:
  மன்னிக்கவும் (Maṉṉikkavum) – Vabandust.
 • Jah / Ei:
  ஆம் / இல்லை (Ām / Illai) – Jah / Ei.
 • Kui palju see maksab?:
  இது எவ்வளவு விலை? (Itu evvaḷavu vilai?) – Kui palju see maksab?
 • Kus on WC?:
  குழந்தைகள் குழந்தைகள் மனியாள அறுவடை (Kuḻantaiḳaḷ maniyāḷ aṟuvāṭai) – Kus on tualettruum?

Olles valmis mõnda kohalikku fraasi kasutama, võid näidata austust kohaliku kultuuri vastu ja tekitada sõbralikuma suhtlemise kogemuse.

Loodetavasti on Sri Lanka kohta kogunenud nüüd piisavalt infot ja on tekkinud soov see eksootiline sihtkoht ka oma silmaga ära näha

Meie kinkekaardid

Ideaalne võimalus kinkida oma sõbrale või lähedasele Reisiparadiisi kinkekaart, pakkumaks parimat puhkust.

Loe lähemalt

Ei leidunud sobivat reisi?

Klienditeenindus:

+372 56 62 88 80