Все направления

Испания

Цены начиная от: 688€

Испания

Столица: Мадрид

Официальный язык: испанский

Валюта: евро

Климат: субтропический

Время: на о. Тенерифе отстаёт от эстонского на 2 часа

Перелет из Таллинна на Тенерифе: ~6,5 часа

Телефонный код: +34

Испания – самая крупная из европейских средиземноморских стран, разнообразие регионов и пляжных курортов сделало ее одной из самых привлекательных общеевропейских «здравниц». Именно в Испанию едут спасаться от хандры и сплина англичане, скандинавы устремляются в испанское королевство за солнцем и активными развлечениями, итальянцы и французы едут на шопинг, а россияне осваивают горнолыжные курорты, ночные клубы морских курортов и развлекательные парки.

В Испании есть все! От Канарского архипелага вечной весны до Балеарских островов круглосуточных вечеринок, от опаленной солнцем Андалусии до многоликой яркой Барселоны. Сотни дорог ведут в тысячи городов Иберийского полуострова с шумными рынками и уютными кафе, небольшими винодельными и роскошными торговыми центрами, крепостями и музеями, которые непременно нужно увидеть в этой жизни.

Самые крупные музейные коллекции, самые интересные выставки, самые вкусные морепродукты, самые жаркие футбольные страсти – чего только нет в Испании! Не хватает только вас.

ВИЗА

Для поездки в Испанию гражданам Эстонии виза не нужна. Можно взять паспорт или ID-карту. Гражданам России или владельцам “серых” паспортов, обладающих видом на жительство, виза не нужна. В этом случае нужно взять с собой паспорт, который должен быть действителен минимум 3 месяцa после завершения срока поездки и иметь при себе действующую ID-карту, которая удостоверяет вид на жительство в Эстонии, действительную минимум 3 месяцa после завершения срока поездки.

Lisainfo

KASULIK TEADA

OLULINE INFO

Lisatasu
-ekskursioonid
-ühesetoa lisamaks
-kindlustus
-pagas
-turismimaks
-istekoht suurema jalaruumiga

TÄHTIS !  Kõigis Costa Brava hotellides tuleb tasuda kohalik maks.
3* hotelli puhul on see maks 0,75€/päev,
4* hotelli puhul on see maks 1,25€/päev,
5* hotelli puhul on see maks 2,50€/päev
Maksustatakse maksimaalselt 7 päeva ulatuses ja kliente alates 16. eluaastast.
Maksu ei ole võimalik ette korjata ja see tuleb tasuda kohapeal hotelli vastuvõtulauas.

REGISTREERITUD PAGAS
15 KG – 69 euro
20 KG – 89 euro

Hispaania Saatkond
Liivalaia 13/15 – 6
10118 Tallinn, Eesti
Tel. +372 6 676 651
Faks: +372 6 313 767
Tel. +372 6 676 658 (konsulaarinfo)
E-mail: emb.tallin@mae.es

Aeg: Aeg Hispaanias on 1 tund Eesti ajast taga.

Turismimaks Kataloonia piirkonnas Hispaanias: Turismimaksu peab maksma maksimaalselt seitsme öö eest ning sellest on vabastatud alla 16-aastased (k.a) lapsed. Maks kehtib ühe- kuni viietärnihotellidele. Keskeltläbi on maksu suuruseks 0.50-2.50 € inimese ja öö kohta sõltuvalt majutusasutuse tasemest.

Turismimaks Kataloonia piirkonnas vastavalt majutuse tüübile: 5* hotell ja kruiisid – 2,5 € inimese kohta päevas 4* hotel1- 1 € inimese kohta päevas Muud – 0,5 € inimese kohta päevas

Raha: Hispaania kuulub nende 12 Euroopa Liidu maa hulka, kus 1. jaanuarist 2001 kehtib ühine euroraha – EURO. 2002. aasta märtsist on EURO ainus Hispaania territooriumil kehtiv rahaline maksevahend. Käibel on 1, 2, 5, 10, 20 ja 50-eurosendised ning 1- ja 2-eurosed mündid. Ühes euros on 100 senti. Paberrahad on 5, 10, 20, 50, 100, 200 ja 500-euroses vääringus. Need on ühesugused kõigis eurotsooni maades. Sularaha saab vahetada pankades, valuutavahetuspunktides, turismipunktides ja hotellides.

Jootraha: Jootraha antakse teenindajatele baaris ja restoranis, toateenijatele hotellis, taksojuhtidele ja giididele ning see moodustab 5-10% teenuse hinnast. Jootraha ei ole kohustuslik, kuid kui klient jääb teenindusega rahule, käib jootraha andmine hea tooni juurde.

Ööelu: Lloret de Mar on väga aktiivse ööeluga kuurort, mis traditsiooniliselt on olnud Briti noorte lemmikpaik. Oma võimalustelt ei jää see alla kuulsale Benidormile Costa Blancas. Siin on üle 500 baari ja 30 ööklubi ning kõrghooajal kestab pidu 24 tundi ööpäevas. Suurim baaride-klubide kontsentratsioon on Lloreti peatänaval Avinguda Just Marles I Vilarrodonal. Sealt ulatub peotsoon edasi vanalinna. Diskopileti hind algab 10 eurost ning sisaldab tavaliselt 1-2 jooki. Tossa de Mari ööelu on tunduvalt vaiksem, piirdudes tavaliste baaride ja pubidega.

Turvalisus: pisivargused on kõrghooajal kahjuks üsna levinud. Muus osas on Costa Brava rannik igati turvaline piirkond. Ärge jätke oma asju järelvalveta rannas, baarides vm ning tänaval käies hoidke kott suletuna. Ka rendiautosse ärge mingil juhul oma isiklikke esemeid jätke.

Rannad: piirkonnas on üldiselt ilusad liivarannad. Lloret de Maris on 2 suurt randa: linna keskuses asuv Platja de Lloret ja Platja de Fenals, mis asub umbes 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel keskusest. Platja de Lloret võib juulis olla küllaltki ülerahvastatud. Lisaks neile on paari kilomeetri kaugusel Lloretist veel väiksemaid randu, mille plussiks on kindlasti väiksem puhkajate hulk. Rohkem infot aadressil: www.lloretguide.com/beaches.htm. Tossa de Mari pearand Platja Gran on samuti ilusa liivaga. Lisaks on selle naabruses veel väiksem ja jämeda liivaga rand Platja el Reig. Lähema 3-5 kilomeetri raadiuses on veel ka mõned väiksemad vähem rahvastatud rannad. Lamamistoolid ja päevavarjud on rannas tasulised (umbes 5 eurot päevas). Rannas laenutatakse vesijalgrattaid, skuutreid ja pakutakse muid rannateenuseid. Ühistransport Lloret del Mari ja Barcelona vahel on hästi korraldatud.

Vahemaad: Barcelona – Lloret de Mar 72 km Barcelona – Tossa de Mar 85 km Barcelona – Girona 100 km Lloret de Mar – Girona 47 km Tossa de Mar – Girona 37 km Girona – Figueres 36 km Bussid: Lloret de Marist on bussiühendus nii ranniku teiste kuurortlinnade kui ka Barcelona ja Gironaga. Kohalikke liine teenindab bussifirma Pujol (rohkem infot aadressil: www.transpujol.com/documents/en/00/busli.html). Barcelona ja Costa Brava vahel korraldab bussiliiklust bussifirma Sarfa (www.sarfa.com).

Rongid: Nii Lloret de Mar’is kui ka Tossa de Mar’is puudub rongijaam. Lähim jaam asub Blaneses, Lloret de Mar’ist umbes 15 km kaugusel. Rongijaama on võimalik sõita bussiga. Rohkem infot rongide sõiduplaanide kohta aadressil www.renfe.es.

Takso: kõik taksod on varustatud taksomeetriga ning neid on piisavalt. Soovitav on arusaamatuste vältimiseks enne sõitu siiski hind üle täpsustada. Taksosõit Lloret de Mar’ist Tossa de Mar’i maksab päevasel ajal umbes 7 eurot.

Autorent: soodsam on võtta auto pikemaks ajaks, alates 3 päevast on hind tunduvalt soodsam kui päeva kaupa. A-D grupi autode rendi puhul on minimaalne nõutav vanus 21 aastat. Juhistaaži peab olema vähemalt 1 aasta, juhiload samuti vähemalt 1 aasta. Rendihinnad alates 580.- kroonist päevas.

Keel: Costa Brava on osa Katalooniast, seetõttu on ametlikud keeled katalaani (kataloonia) ja hispaania. Turismipiirkondades saab enam-vähem hakkama ka inglise ja saksa keelega. Katalaani keel kuulub romaani keelte hulka nagu hispaania keelgi. Katalaani keelt räägitakse ka Baleaari saartel. Tänava- ja kohanimed on antud mõlemas keeles.

Turistikaart: Võib osta spetsiaalse turistikaardi (Tarjeta Turistica), mis võimaldab muretult, midagi juurde maksmata, kõigis rongides sõita.

VIISAD

1. EESTI KODANIKU PASS
———————-
Eesti kodanikule on Hispaaniasse reisimine viisavaba.
Eesti kodanikud võivad siseneda Hispaania territooriumile nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.Soovitav reisi- ja tervisekindlustus kogu reisi perioodiks.

Eesti kodanik võib Kanaari saartele reisida samadel tingimustel nagu Hispaania territooriumile.

2. VENE KODANIKU PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS
————————————————
Juhul kui on olemas elamisluba Eestis, on viisatingimused samad, mis Eesti hallile välismaalse passile.

3. EESTI HALL VäLISMAALASE PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS
———————————————————
Viisavaba peale 21.12.07, juhul kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Viisata reisimise õigus on kõikidesse Schengeni liikmesriikidesse kuni 90 päeva kuue kuu jooksul alates esimesest Schengeni ruumi sisenemisest. Vajalikud dokumendid on:
– pass, KEHTIV VÄHEMALT 3 KUUD PÄRAST REISI
– Eesti elamisluba (originaal), KEHTIV VÄHEMALT 3 KUUD PÄRAST REISI
– edasi- tagasi piletite broneering
– tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
– piisavate rahaliste vahendite olemasolu kogu reisi perioodiks, umbes 65 eurot päevas inimese kohta, miinimum summa 561.60 eurot/ inimese kohta
– soovitav kinnitus majutuse olemasolu kohta või kutse (“CARTA DE INVITACION”).
– soovitav ärireisi korral kutse Hispaaniast

EKSKURSIOONID

Barcelona linnaekskursioon:

Ekskursiooni käigus tutvute Kataloonia pealinna kuulsamate vaatamisväärsustega: Kuulsa arhitekti A. Gaudi poolelioleva Sagrada Familia e Püha perekonna katedraali, Christopher Columbuse ausamba ning Montjuici mäega kust avaneb imeline vaade Barcelona linnale. Külastate Hispaania väljakut, Hispaania arhitektuuri imiteerivat Hispaania küla ning Olümpia staadionit.

Montserrati kaljuklooster

Kataloonia religioosne keskus ning üks looduslikult ilusamaid paikasid terves piirkonnas. Klooster, mis asub Montserrati mäe küljel, peidab endas Musta Neitsi kuju, mida saabuvad kummardama palverändurid ka kaugete maade tagant.

Barcelona akvaarium ja tantsivad purskkaevud

Külastatakse Barcelona sadamas asuvat suurepärast akvaariumit. Õhtu saabudes saate nautida Hispaania väljakul tuledes muusika saatel tantsivaid purskkaevusid.

Salvador Dali maailm

Figueresi linnas asub hullumeelse geeniusest kunstniku teater-muuseum, mis toob teieni hea ülevaate meistri sürrealistlikutest teostest. Päeva teises pooles külastate Puboli linnas asuvat lossi, mille kunstnik kinkis oma armastatud naisele.

Rupit I Besalu

Ilus mägine Kataloonia provints, mis on tänapäevani alal hoidnud oma väljanägemise ja traditsioonid. Ainulaadne sild-kindlus, mis asub 845 m kõrgusel merepinnast.

Karkasson

Keskaegne kindlus Lõuna-Prantsusmaa mägikülas. Kindlus on oma arhitektuuripärandilt UNESCO kaitse all.

Port Aventura

Külastatakse ühte Euroopa suurimat lõbustusparki. Kõik atraktsioonid on jaotatud temaatiliselt erinevatele kontinentidele ja kultuuridesse.

Rüütliturniir

Õhtusöögi taustal saate kaasa elada rüütliturniirile ehtsas kindluses. Õhtu teises pooles elav muusika ja flamenco.

Flamenco show La Masia ja La Siesta

Traditsiooniline Hispaania õhtu: flamenco, elav muusika, õhtusöök veiniga

Costa Brava

Costa Brava
Hispaania keelest tõlgituna tähendab costa brava metsikut randa. Costa Brava on kataloonia ranniku põhjapoolseim osa. Kuurortide rajoon kulgeb 200. kilomeetri pikkuselt Barcelonast põhja poole Blanesist kuni Prantsusmaa piiri ääres oleva Ampordani.

Hispaania keelest tõlgituna tähendab costa brava metsikut randa. Costa Brava on kataloonia ranniku põhjapoolseim osa.
Kuurortide rajoon kulgeb 200. kilomeetri pikkuselt Barcelonast põhja poole Blanesist kuni Prantsusmaa piiri ääres oleva Ampordani. Mäed laskuvad siin vette, meri lõikab kitsaste abajatega rannikut. Mändidega kaetud punakate kaljude vahel türkiissinise vee ääres varjavad end väikesed tagasihoidlikud rannad. Sügavaks läheb reeglina juba kümmekonna meetri kaugusel rannast. Tänu rahulikule merele ja pehmele kliimale on Costa Brava aktiivse puhkuse huvilisele tõeline paradiis. Siin võib tegelda purjetamise ja teiste veespordialadega, laskuda veeparkides mägedest või panna ennast proovile golfimängus, veesuusatamises või kalapüügil. Teravate elamuste armastajad võivad teha jalgsimatku, laskuda mägijõgedel parvede, süstade või kanuudega ja sõita mägimootorrattaga. Gurmaanid saavad kindlasti hea elamuse kataloonia köögist. Arvukates restoranides ja baarides võib süüa mereande ja tuntud kataloonia magustoite. Catalunya autonoomses piirkonnas räägitakse kahes keeles, katalooni ja hispaania keeles. Mõnikord nimetatakse hispaania keelt katalooni keeleks, kuid see ei ole õige. Kataloonias ei ela hispaanlased, seal elavad kataloonid. Kataloonia pealinn on kaunis Barcelona.

Barcelona on Kataloonia pealinn, mis on kogu maailmas kuulus tänu oma unikaalsele, erinevatest ajajärkudest pärit arhitektuurile (gooti stiil, modernism, kuulus La Sagrada Familia kirik kui Barcelona sümbol). Kõiki vaatamisväärsusi Barcelona siinkohal loetleda ei jõua, sest sisuliselt on igal siinsel hoonel omamoodi huvitav ajalugu.

Regiooni peamised kuurortkeskused on Cap de Bergur`i neemele koondunud Tossa de Mar, Lloret de Mar, Lloret de Mar Blanes, Palamos ja Platja D`Aro. Hotellid asuvad reeglina merest eemal, kuid selle kompenseerib hästi välja arendatud puhke- ja meelelahutustööstus. Siin võib jahiga merele minna, tegelda veespordiga, sealhulgas raftinguga, mängida golfi või seigelda mägimootorratastel. Rannikul on kolm suurt veeparki, suurim neist Lloret de Mar`is asuv Water World. Kaks ülejäänut, Aquadiver ja Aquabrava, asuvad vastavalt siis Platja D`Aro`s ja Roses.

Tossa de Mar on 12 km Lloret de Mar`st põhja pool asuv tõeline Vahemere pärl ja üks Costa Brava maalilisemaid kuurorte. See tüüpiline hispaania väikelinn asub hubase lahe kaldal. Ühelt poolt jätkub linna lai supelrand kaljuse rannikuga, kuhu merehoovused on kulutanud sügavaid koopaid, kitsaid väinu ja lahekesi, mis kogu maailmast unistajaid, romantikuid ja veealuse maailma uurijaid kokku toovad, aga supelranna teises otsas asub üks Costa Brava kuulsamaid rahvuslikke mälestisi, juba XII sajandil asutatud keskaegne kindluslinn Vila Vella ehk vana küla ning see annab linnakesele erilise võlu. Turistide seas on kõige populaarsemad selle kindluse järk-järgult ülespoole pürgiv kivitrepp ja külastajate jaoks ehitatud looklevad jalakäijate rajad. Ülevalt kindlusest avaneb vapustav vaade merele ja ümbruskonnale. Teele jäävad restoranid ja kohvikud kutsuvad puhkama, kuulama värvikat hispaania muusikat ja maitsma kohalikke hõrgutisi.

Lloret de Mar on kõige suurem ja kõige kuulsam kõigist Costa Brava kuurortidest. Selles puhkekeskuses on hästi välja arendatud infrastruktuur, mis oma arvukate diskoteekide, baaride, ööklubide tantsuprogrammide ja lasershowdega meelitab siia eelkõige noori. Kuurort sobib suurepäraselt ka lastega perepuhkuseks, sest siin asub kuulus veepark Water World, mille külastamine pakub suurt rahuldust nii lastele kui ka vanematele. Randades on täisteenindus igat masti aktiivseks puhkuseks. Laenutatakse varustust veespordiga tegelemiseks, allveeujumiseks ja kalapüügiks. Ilusa vaatega õdusad rannarestoranid, baarid ja kohvikud kutsuvad mõnusalt varjus istudes sööma ja merevaadet nautima. Üks Lloret de Mar`i parimaid randu on Santa Cristina. Ajaloohuvilistele pakub kindlasti palju rõõmu näha tüüpilisi hispaania hooneid ja vanaaegset Sant Roma kirikut. Öösel linn muutub, mattudes värviliste tulede särasse. Siis linn elavneb, turistide salgad valguvad tänavatele, tööd alustavad arvukad ööklubid, diskoteegid, restoranid ja baarid ning jäävad koiduni avatuks. Lloret de Mar`is on hästi välja arenenud transpordisüsteem, tänu millele on lihtne jõuda ranniku naaberkuurortidesse. Kauaste turismitraditsioonide poolest tuntud Lloret de Mar on unikaalne puhkekoht, kus igaüks, sõltumata east, huvialadest või rahakoti paksusest, võib teha oma puhkuse huvitavaks ja vaheldusrikkaks, teha palju põnevaid avastusi ja viia endaga kaasa unustamatuid elamusi Hispaaniast.

Blanes on 60 km kaugusel Barcelonast asuv Costa Brava kõige lõunapoolsem merekuurort. See on elav ja toimekas kuurort, ranniku vanim. Siin on meie päevadeni säilinud keskaegsed mälestised ja vanahispaania ehitised. Rannikut palistavad esmaklassilised hotellid, restoranid, baarid, kohvikud ja öised lõbustusasutused, kuid siin on kohta ka rahulikul perepuhkusel. Soovitav on külastada suurepärast botaanikaaeda, kus kasvab üle kolme tuhande taime. Päris kõrval asub ka veekuningriik Marineland, mis lastele kindlasti meeldib.

Costa del Maresme on puhkepiirkond, osa Kataloonia rannikust, mis ulatub Torderast ja Malgrat de Mar`ist põhjas kuni Montgat`i linnakeseni 15. km kaugusel Barcelonast lõunas. Costa del Maresmes, puuviljade rannikul, kogutakse kuni kolm saaki aastas. See piirkond on kuulus oma hõbedaste liivarandade, arenenud infrastruktuuri ja pehme vahemerelise kliima poolest. Enamus hotelle ei asu merest kaugemal kui 300 meetrit. Selle piirkonna peamised puhkekeskused asuvad Malgrat de Mar`is, Santa Susannas, Pineda de Mar`is ja Calellas. Malgrat de Mar`ist põhja pool ühineb Costa del Maresmes Costa Bravaga, mistõttu räägitakse neist randadest sageli kui ühest Costa Bravast. Lastega peredele pakub siin kindlasti suurt huvi Malgrat de Mar`i ja Blanese vahel asuv tohutu, 40 000. m² suurune veepark Marineland. Autobussidega pääseb siia kõigist puhkekeskustest. Malgrat de Mar`i lähedal asub ka mereloomaaed. Rannal saab laenutada veespordivarustust.

Santa Susanna on üks Costa del Maresme ranniku populaarsemaid linnakesi, mille avarad rannad ja rahulik elurütm meeldib rahuliku (pere)puhkuse hindajatele. Tohutud liivarannad laiuvad kogu linna ulatuses. Siin on palju kauplusi, kaubanduskeskusi, baare, restorane, kohvikuid ja diskoteeke. Maantee jagab linna kaheks. Puhkeala asub rannikul ja on ühenduses Malgrat de Mar`i naaberkuurortidega. Vana linnaosa troonib maantee kohal tihedasse rohelusesse uppuvatel küngastel. Siin asub XVI sajandist pärit vahitorn ja restaureeritud kindlus-loss Castell de Can Rates, mille territooriumil asub kultuurikeskus. Vanalinna maalilistel küngastel asub ka oma ravivate kuumaveeallikate poolest tuntud Parque Natural de la Font del Boter.

Pineda de Mar on Costa del Maresme rannikul Barcelona provintsis (55km Barcelonast) asuv väike kuurortlinn. Lähemate puhkekeskuste Calella ja Santa Susannani võib siit vabalt jalagi minna. Linn on jagunenud kaheks – kiriku ümber koondunud vanalinn ja turistide kaldapealne, mida palistavad arvukad hotellid, kaubandusasutused, baarid, restoranid ja kohvikud. Turistide käsutuses on kilomeetrite pikkused jämeda liivaga rannad, kus on mõnus puhata, lõõgastuda, päevitada, hingata värskendavat mereõhku, istuda mõne paljudest kohvikutest ja baaridest, rõdul, või teha sporti. Vanalinna paljudest vaatamisväärsustest väärib erilist tähelepanu XVI sajandist pärit ebatavalise fassaadiga barokkstiilis Iglesia de Santa Maria kirik. Üsna kiriku lähedal asub ka XV-XVI sajandist pärit Can Jalpi palee. Mäe otsas on XI sajandil linna kaitsmiseks ehitatud Montpalau kindluse varemed. Placa de Catalunya väljakul võib näha äärmiselt huvitavaid XVIII-XIX sajandist pärit hooneid ja paleesid. Elavamateks linnaelu keskusteks on siin Placa de les Melies`I väljak ja Paseo Maritimo rand, kus linnarahvas peab pühi ja kus asuvad linna kõige populaarsemad baarid ja restoranid.

Calella on Barcelona provintsi Costa del Maresme ranniku suurim, Barcelonale kõige lähemal asuv kuurort. Kuurort meeldib neile, kes tahavad aktiivselt puhata. Rannas toimuvad võistlused ja veepordimängud on siin erakordselt populaarsed. Puhkajatele laenutatakse veesuuski, purjelaudu, katamaraane ja jahte. Linna poolt enam kui kolme kilomeetri pikkuse varjulise alleega ääristatud tohutu liivarand muutub kaugemal, Sant Pol de Mari`i linnakese juures Costa Brava rannikuvaateid meenutavaks kõrgete kaljude ja abajatega rannaks. Calellas on palju poode, meenelette, baare, kohvikuid ja restorane, kus pakutakse maailma rahvaste roogi ja kohalikke hõrgutisi. Hilja õhtul alustavad tööd diskoteegid, flamenkobaarid, ööklubid ja restoranid. Linna eripäraks on kaasaegsete hotellide ja vanalinna vahetu naabrus. Linna vaatamisväärsuste hulka kuuluvad XVI-XVIII sajandist pärit Iglesia de Santa Maria neoklassitsistlikus stiilis kirik, Municipal Dalmau troopikapark ja Calella muuseum-arhiiv.

Kaugus Barcelonast (km):
Platja d`Aro 120
S`Agaro 93
Tossa de Mar 85
Lloret de Mar 72
Blanes 62
Santa Susanna 60
Pineda de Mar 55
Calella 53

Costa Dorada

Costa Dorada
Kataloonia autonoomne piirkond on Hispaania idapoolseim, piirnedes lõunas Vahemerega ja põhjas Andorra ning Prantsusmaaga. Costa Daurada (katalaani k) või Costa Dorada (hispaania k) on osa Katalooniast ja asub pealinn Barcelonast (1,7 milj. el.) lõuna pool. Costa Daurada hõlmab 10 maakonda.

Kataloonia autonoomne piirkond on Hispaania idapoolseim, piirnedes lõunas Vahemerega ja põhjas Andorra ning Prantsusmaaga. Costa Daurada (katalaani k) või Costa Dorada (hispaania k) on osa Katalooniast ja asub pealinnast  Barcelonast (1,7 milj. el.) lõuna pool. Costa Daurada hõlmab 10 maakonda.

Pindala
Costa Daurada- 6 283 km2
Kataloonia – 32 000 km2

Rahvaarv
Kataloonias on u 6 milj. elanikku
Costa Dauradas kokku on 612 000 elanikku.
Suurim keskus on Tarragona – 115 000 el.
Reus – 90 000 el.
Salou – 14 000 el. (suvel mitu korda rohkem)

Keel
Costa Daurada on osa Katalooniast, seetõttu on ametlikud keeled katalaani (kataloonia) ja hispaania, turismipiirkondades saab hakkama inglise ja saksa keelega. Katalaani keelt räägitakse ka Baleaari saartel. Tänava- ja kohanimed on antud mõlemas keeles. Katalaani keel kuulub romaani keelte hulka.

Vahemaad Saloust:
Port Aventura – 1,5 km
La Pineda – 5 km
Cambrils – 10 km
Tarragona – 11 km
Reus – 10 km
Barcelona – 108 km
Girona – 208 km
Valencia – 241 km
Madrid – 534 km

Costa Daurada on Hispaania Vahemereranniku populaarne kuurortpiirkond, mille nimi eesti keelses tõlkes kõlab Kuldne rannik. Muidugi viitab see kollastele liivarandadele ja kirkale päikesepaistele ning kõike seda leidub seal külluses. Costa Dauradas on heledad laiad liivarannad, meri läheb laugjalt sügavaks ning rannad sobivad seetõttu ideaalselt ka lastele.

Costa Dauradast on hõlbus suunduda Hispaania võlude avastamisele. Barcelona, Girona, Valencia, Zaragoza – kõik need huvitava ajalooga linnad jäävad kuni 250 km raadiusesse. Piirkonna pärl on loomulikult Kataloonia pealinn Barcelona oma suurlinliku elegantsi ja vapustava arhitektuuriga. Kes nii kaugele minna ei soovi, võib tutvuda lähiümbruse keskustega nagu Reus ja Tarragona. Kättesaadavasse kaugusse jäävad nii Salvador Dali muuseum Figuereses, tunnustatud veinikasvatuspiirkonnad kui ka kõrgel mägedes asuv kääbusriik Andorra.

Peamised puhkekohad on La Pineda, Salou, Cambrils ja Miami Platja.

La Pineda on Costa Dourada põhjaosas asuv elav, dünaamiliselt arenev kuurort. Barcelonani on siit 115 km, kuhu võib sõita kas rongi või bussiga.

La Pineda suurepärased liivarannad, mida aeg-ajalt katkestavad kaljused lahed ja õdusad vaiksed laguunid, ulatuvad kilomeetrite kaugusele mööda Costa Dourada rannikut. Linnas on hästi välja arendatud lõbustusasutuste võrk. Siin on mugavad kaasaegsed hotellid, veepark Aquapolis lastele, lõbustuskompleks Pineda Drink ja moodne spordikompleks Eurosport neile, kes ei soovi kogu oma vaba aega rannas veeta.

Salou asub saja kilomeetri kaugusel Barcelonast lõunas. Piki rannikut kulgevad puhkusepiirkonnad lõpevad põhja pool La Pineda neemega ja lõunas Cambrilsi linnakesega.
Salou on tunnistatud üheks regiooni parimaks kaubandus- ja gastronoomiakeskuseks. Linnas on lai kaupluste võrk, mis pakuvad kõikvõimalikke hispaania ja välismaa kaupu. Ümberringi on toitlustusasutusi igale maitsele, alates tavalistest kohvikutest ja pizzabaaridest kuni mitmesuguste teemabaarideni ja luksusrestoranideni välja. Elav ööelu käib kuurordi arvukates diskoteekides, tantsusaalides, muusikakohvikutes ja baarides. Salous on üle 7. kilomeetri pikkune pehme valge liivaga rannariba, mida ääristavad ilusad rannapromenaadid arvukate baaride, restoranide, kohvikute ja kauplustega. Kõik rannad kuuluvad linnale, kuid on puhtad, seda jälgitakse hoolega. Lamamistoolid ja päevavarjud on tasulised.

Cambrils on väike õdus linnake mõni kilomeeter Saloust lõunas. Kaasaegne Cambrils jaguneb kaheks – ajalooline osa ja sadam.
Keset vanalinna tänavarägastikku seisab XV sajandil ehitatud Santa Maria kirik ja XVIII sajandil hilisrenessanssi stiilis ehitatud Cami Neitsi pühamu Sanctuario de la Verge Cami. Linna lähistel asub peamine vaatamisväärsus, Sama park. See on troopiliste ja vahemeremaade aedadega koloniaalstiilis palee. Kuurordi sadamapiirkonda on koondatud kogu turismi infrastruktuur: tähtsaim rannapiirkond, kuhu on ehitatud hotellid, muusikakohvik, baarid, kogu rannikul kuulsad restoranid ja muidugi kuulus kalaturg. Cambrilsis on seitse kilomeetrit hästi hooldatud liivarandu.

Mallorca

Mallorca
Mallorca saar on üks neljast saarest Baleaaride saarestiku autonoomses piirkonnas. Baleaaride saarestik kuulub Hispaania Kuningriigi koosseisu. Kohalik baleaari keel on katalaani keele haru.

Mallorca saar on üks neljast saarest Baleaaride saarestiku autonoomses piirkonnas. Baleaaride saarestik kuulub Hispaania Kuningriigi koosseisu. Kohalik baleaari keel on katalaani keele haru.

Mahe vahemereline kliima, ilus loodus ja hotellide rohkus on kaasa aidanud selleks, et saarel luua üht Euroopa tähtsaimat suvitusparadiisi.

Pealinn
Palma de Mallorca, u 300 000 el.

Pindala
3640 km². Mallorca on Baleaari saarestiku (kogupindala 5040 km²) suurim saar Vahemere lääneosas. Saarestikku kuuluvad veel tuntud puhkekeskused Menorca (702 km²), Pitiuusi saared Ibiza (572 km²) ja Formentera (82 km²) ning mitmed pisikesed asustamata saared. Hispaania rannikul asuv Barcelona jääb 193 km kaugusele.

Kõrgeim mäetipp
Puig Major, 1445 m

Rahvaarv
Baleaaridel elab kokku 785 000 in, neist 638 874 elab Mallorcal.

Vahemaad Palma de Mallorcast:
Lennujaam 11 km
Playa de Palma 12 km
Magalluf 17 km
Valldemossa 18 km
Santa Ponca 22 km
Peguera 27 km
Soller 30 km
Cala Millor 71 km

Ajavahe
Mallorcal on kellaaeg Eesti ajast 1 tund taga.

Autorent
Mallorca on just sellise suurusega, et autoga jõuab kõik tähtsamad kohad rahulikult läbi sõita. Saarel on esindatud kõik suuremad rahvusvahelised autorendifirmad, aga samas võib soovija valida ka kohalike firmade hulgast, mis tavaliselt on hinnatasemelt pisut odavamad. Kontrollige täpselt, mis kuulub hinna sisse. Auto rentimiseks peab soovija olema vähemalt 21a vana (kallimate markide ja minibusside puhul 25a) ja omanud sõidulube vähemalt aasta. Renditud autot ei või transportida ühelt saarelt teisele. Tasub meeles pidada, et mägiteedel on palju mõttekam rentida kas mootorratas, mopeed või dziip. Bensiiniliitri hind algab 13 kroonist. Autorendi hinnad suvisel kõrghooajal algavad 500-st kroonis päeva kohta.

Ilm
kuuma suve ja pehme talvega vahemereline kliima, kõige kuumemad kuud on juuli ja august, mil päevane õhutemperatuur on 29-35 kraadi.

keskmine päevane temperatuur
mai juuni juuli
22 26 29
keskmine merevee temperatuur
17 20 23

Keel
katalaani (kataloonia) ja hispaania, turismipiirkondades saab hakkama inglise ja saksa keelega. Katalaani keel kuulub romaani keelte hulka. Põhiline kasutusala lisaks Baleaaridele on Kataloonia (mandri-Hispaania Pürenee poolsaare idaosas), keskus Barcelona. Tänava- ja kohanimed on antud mõlemas keeles. Mallorcal elab väga palju ka sakslasi ja inglasi.

Rannad
Mallorcal on palju ilusaid liivarandu, millele on iseloomulikud heledad, kuldsed liivad. Vaid üksikutes randades on liiv veidi jämedam ja kruusasem. Suurimad rannad asuvad saare lõuna- ja idaosas. Põhjas on parimad rannad Alcudias. Lõunas on suurim Playa de Palma liivarand, mis on ligi 5 km pikk. Idarannikul on palju väikseid kaljudevahelisi maalilisi liivaseid lahesoppe (hisp k cala). Rannad on hästi varustatud kõige turistidele vajalikuga: on baarid ja söögikohad, parklad, pakutakse erinevaid veespordivõimalusi. Rannatoolid ja varjud on tasulised (u 5 €).

Ööelu
Ööelu Mallorcal on väga aktiivne. Palju erinevaid ööklubisid ja diskoteeke. Kõrghooajal juunist augustini võivad mitmed paigad olla ülerahvastatud. Palmast 18 km kaugusel Magallufis on suure restoraniga kasiino. Sissepääs klubidesse ja diskodesse on tasuline – u 10 – 15 € ning mõnel pool sisaldab 1-2 jooki.

Internetilingid:
www.red2000.com/spain/baleares/mallorca/
www.mallorcaweb.com/eng/
www.balearics.com/

Viisa:
Eesti kodanikule kuni 3 kuud viisavabad Hispaania, Kreeka, Portugal.
Reisida saab nii kehtiva passi kui ka ID-kaardi alusel.

Ka Vene kodanikele (punane pass) ja halli välismaalase passi omanikele on alates 21.12.2007 Schengeni riigid viisavabad juhul, kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba.

Rohkem infot Schengeni viisaruumi kohta leiate:
http://www.vm.ee/est/kat_428/9155.html
http://www.vm.ee/est/kat_428/8997.html

Ibiza

Ibiza
Ibiza ja Formentera olid antiikaja kreeklastele tuntud Pityusa saarestiku nime all. Ibiza “Valge saar“, on Baleaari saarestiku teistest saartest väiksem ja asub natukene kaugemal edelas

Pealinn:
Ibiza (ka Eivissa), 30 000 elanikku.

Rahvaarv:
100 000, suvel mitmekordistub turistide arvelt

Pindala:
572 km². Ibiza ja ta pisike naabersaar Formentera kannavad nime Pitiuusid ning on osa Baleaari saarestikust, kuhu kuuluvad veel Mallorca ja Menorca saared.

Kõrgeim mäetipp: 475 meetrit.

Ibiza ja Formentera olid antiikaja kreeklastele tuntud Pityusa saarestiku nime all. Ibiza “Valge saar“, on Baleaari saarestiku teistest saartest väiksem ja asub natukene kaugemal edelas, mille tõttu saare aasta keskmine temperatuur on kraadi või kahe võrra kõrgem kui Mallorcal. Ibiza saare rannajoon on metsik ja sakiline, kõrgete kaljudega, millest mõned moodustavad neemi, nagu näiteks hämmastavalt kõrge 400m kõrgune lubjakivinukk Es Vedra.

Valged, päikeses säravad seinad, lamedate katuste ja terrassidega majad, keerlevad, kitsad tänavad ja Kreeka saartega sarnanev õhkkond annavad Ibizale ainulaadse iseloomu Baleaari saarte hulgas.

Ibiza linna värvikas ilu ja imponeeriv asukoht tõuseb kõige paremini esile merelt lähenedes. Müüriga ümbritsetud vanalinn on ehitatud kõrge kaljurahnu tippu, kust avaneb vaade üle mere. Vanalinnas säilib veel tänapäeval teatud keskaegne, rustikaalne õhkkond, gooti akende ja suurte patiotega majadega.

Alamal asuvas sadamaäärses linnaosas, turuplatsil, poodides ja restoranides kihab elu. Kõige maalilisem ala on sadamasuudme juures kaljuservale kokkusurutud kalurite linnaosa, kus valged majad trügivad kaootilises segadikus, mis kohati blokeerib tänavaid nii, et on olnud vajalik kaljuseina trepiastmeid raiuda.

Vahemaad:
Ibiza saar on 45 km lai ja 25 km pikk
Ibiza linn – San Antonio: 16 Km
Ibiza linn – Santa Eulalia: 15 Km
Ibiza linn – Playa d’en Bossa: 5 km
San Antonio – Santa Eulalia: 17 Km

Keel
mallorquini (katalaani kohalik dialekt) ja hispaania, turismipiirkondades saab hakkama inglise ja saksa keelega.

Ilm
Pehme Vahemereline kliima. Kuivad, kuumad ja päikeserohked suved.

keskmine päevane temperatuur
mai juuni juuli
25 28 33
keskmine merevee temperatuur
17 20 25

Internetilingid:
www.ibiza-spotlight.com – hea ülevaade erinevates ajaveetmisvõimalustest
www.red2000.com/spain/baleares/ibiza/index.html – üldinfo
www.ibiza-island.to – üldinfo
www.formenteraonline.com/i – info Formentera kohta

Auto- ja mootorrattarent
Ibiza on mõnusalt väike, et saarele on tiir peale teha ning visata pilk peale kõikidele väärt paikadele. Autorendi päevahinnad algavad 780-st kroonist. Autojuhi miinimumvanus on sõltuvalt rendifirmast ja autotüübist 21-23 aastat. Mootoratta päevarent algab 630-st kroonis, juhi lubatud miinimumvanus 18 a.

Rannad
Ibizal on 56 liivaranda, mille kogupikkus on 18 km. Liiv on hele ja ulatub kuni 25 m laiuseni. Üks suurimaid on on Playa d’en Bossa umbes 5 km kaugusel Ibiza linnast. Rand on 700 m pikk, liivariba laius on 20-25 m, merepõhi liivane. Puhas ja soe meri, mille läbipaistvus on kohati 40 m, pakub suurepäraseid sukeldumisvõimalusi ning muid merega seotud meelelahutusi, nagu laevasõidud ja kalapüük. Ibizal leidub ka vaiksemaid paiku, kus võib rahulikult puhata – tuleb ainult pisut ringi vaadata.

Transport
Ibizal on hästi organiseeritud ühistransport. Bussivõrk katab kogu saare ning suvel on käigus ka ööbussid, mis liiguvad südaööst kuni hommikul kella 6-7-ni.
Taksodel on taksomeetrid ning kehtivad kindlad sõidutariifid. Linnas sõites on miinimumtasu 1.90 € + 0.75 € km eest. Öösel algab sõit 2.80 eurost. Linnadevahelisel marsruudil on miinimumtasu 2.80 € + 0.80 € km eest. Öötariif algab 4.60 eurost. Kindluse mõttes leppige tasus enne sõidu alustamist kokku. Kui tellite takso telefoni teel, arvestage lisatasuga 3.40 €. Pagasi eest võetakse samuti lisatasu – 0.40 € / 1 kott.

Ööelu
Kõrghooajal juunist augustini väga aktiivne. Eriti populaarne nende hulgas, kes armastavad vabameelseid pidusid. Sissepääs ööklubidesse on tasuline ja Eesti mõistes kallis – alates 470-st kroonist. Joogid on samuti kallid. Baaride ja klubide valik on kirevale maitsele – seksuaalvähemustest kuni –enamuseni.

Costa del Sol

Costa del Sol
Costa del Sol on osa Andaluusiast, mis on suurima pindalaga Hispaania autonoomne piirkond. Pindala on 87 300 km². Ligi 300 km pikkune Hispaania lõunarannik Costa del Sol läbib kolme maakonda: Cadizi, Granadat ja Malagat.

Costa del Sol on osa Andaluusiast, mis on suurima pindalaga Hispaania autonoomne piirkond. Pindala on 87 300 km². Ligi 300 km pikkune Hispaania lõunarannik Costa del Sol läbib kolme maakonda: Cadizi, Granadat ja Malagat.

Pealinn
Andaluusia pealinn Sevilla, 700 000 el.
Costa del Soli pealinn Malaga, u 500 000 el.

Rahvaarv
Benalmadena – 30 000 elanikku
Torremolinos – 39 000 elanikku

Autorent
Hinnad algavad 450 EEK/päev, 700 EEK/2 päeva, 800 EEK/3 päeva. Alati on soodsam võtta auto pikemaks ajaks. A-D-grupi autode rendi puhul on minimaalne nõutav vanus 21, E-L-grupi puhul on nõutav vanus vähemalt 23 aastat. Juhistaaži peab olema vähemalt 1 aasta. Autorenti on võimalik ette tellida Eestis. juhiload olnud vähemalt 1 aasta. Täpsem info autorendi hindade ja tingimuste kohta meie koduleheküljelt ja büroost.

Ilm
Vahemereline, kuuma suve ja pehme talvega kliima.

keskmine päevane temperatuur
aprill mai juuni-juuli september oktoober
21 23 27 28 23
keskmine merevee temperatuur
17 19 21 21 19

Golf
Costa del Soli kutsutakse teise nimega ka Costa del Golf, sest klimaatiliselt sobib see piirkond aastaringseks golfiharrastamiseks. Golfiväljakuid on seal rajatud juba aastakümneid ning nad on tuntud kõrge taseme poolest. Suure valiku väljakute hulgast leiab iga golfiharrastaja endale sobiva. Golf on sealkandis väga populaarne ala, seetõttu soovitame väljakule ajad ette broneerida. Täpsem info vt. www.golf-andalucia.net/index.htm

Rannad
Torremolinoses ja Benalmadenas on 9 km pikkune lai, tumedama liivaga rand. Sarnased rannad on ka Fuengirolas ja Marbellas. Lamamistoolid ja päevavarjud on rannas tasulised, u 4-5 €. Laenutatakse vesijalgrattaid, skuutreid, veesuuski ja pakutakse muid rannateenuseid. Rannapromenaadil töötab päeval arvukalt kohvikuid ja restorane.

Transport

Buss.Costa del Solil sõidavad linnadevahelised bussid portillod. Malaga ja Benalmadena Costa vahet liiguvad bussid iga 10 minuti järel 05.30-02.30.
Malagast Marbellasse ja Esteponasse sõidavad bussid iga 30 min järel. Lisaks sellele on igas linnas ka kohalikud bussid. Malagas asub bussijaam kesklinnas, raudteejaama kõrval. Bussipileti saab osta bussijuhilt. Bussipilet Torremolinosest Malagasse maksab u 1.45 eur, Fuengirolast Malagasse 2 eur ja Marbellast Malagasse 2.70 eur.

Takso.Väljaspool Malagat ei ole taksodel taksomeetrit. Igas taksopeatuses on hinnakiri. Enne taksosse istumist on soovitatav küsida taksojuhilt sõidu makumust. Öisel ajal on tariif kõrgem. Ka hotelli takso tellimisel on tariif tavapärasest kõrgem. Vaba takso tunnete öisel ajal ära põleva rohelise tule järgi.

Rong. Rong sõidab iga poole tunni tagant Fuengirola ja Malaga vahet alates 06.45-22.30 iga 30 minuti järel. Rongidele on kirjutatud Renfe. Rongipilet Malagast Fuengirolasse, Torremolinosesse ja Benalmadenaase maksab 0.80-2.50 eur.

Mobiiltelefonid
Vastavalt Euroopa Nõukogu määrusele hakkavad välismaal mobiiltelefoniga helistades alates 30.augustist 2007 kehtima Euroopa Liidu ühtsed tasud (Eurohind), mis langetavad välismaal helistamise kulusid.
Eurohind sätestab välismaal Euroopa Liidu riikidesse helistamise hinnaks 9.05 krooni ja vastuvõetava kõne minutihinnaks 4.43 krooni.

Turvalisus
Hotellis on soovitav jätta väärtesemed, dokumendid ja raha seifi. Seifid on hotellides lisatasu eest.
Samuti ärge jätke oma isiklikke asju ja kotte valveta baarides, restoranides, rannas. Tänaval liikudes hoidke kott suletuna.

Vahemaad Malagast:
Torremolinos 12 km
Benalmadena 14 km
Fuengirola 30 km
Marbella 50 km
Nerja 52km
Granada 129 km
Tarifa 160km
Sevilla 212 km
Madriid 544 km

Ööelu
Ööelu on kõigis linnades koondunud peamiselt rannapromenaadi äärde ja jahisadamatesse.
Torremolinos: Calle Casablanca, Avda. Palma de Mallorca, Avda. Carlotta Alexandri, La Carihuela Marina.
Benalmadena: Plaza Sol&Mar, Puerto Marina jahisadamapiirkond, Tivoli, kasiino ja ööklubi Torrequebrada hotellis.
Fuengirola: üldiselt on see kuurort vaiksem, kuid ööelu on koondunud jahisadamasse ja jalakäijate promenaadile.
Marbella: vanalinn ja jahisadam, Puerto Banus, kasiino hotellis Andalucia Plaza, Benabona ööklubi. Marbella on hinnatasemelt teistest kuurortidest märksa kallim.

Internetilingid:
www.andaluz-tv.de/torremolinos.php – veebikaamera Torremolinoses
www.visitcostadelsol.com – Costa del Soli turismiameti lk.
www.andalucia.org – info Andaluusia kohta
www.malagaweb.com/english/index.asp – info Malaga maakonna kohta
www.benalmadena.com – info Benalmadena kohta
www.golf-andalucia.net/index.htm – Andaluusia golfiföderatsiooni lk.

Costa del Sol ehk päikeserannik on Malagast kuni Gibraltari väinani ulatuv Hispaania kõige lõunapoolsem rannik. Just siin, Andaluusia maakonnale kuuluvas Costa del Sol`is, on tunda ehedat hispaania hõngu, see on koht, kus valitseb tõeline hispaania temperament, see on korrida ja flamenko sünnimaa. See piirkond on tuntud ka oma suurepärase ilmastiku, rikka ajaloo, kaasaegsete lõbustusasutuste ja mugavate hotellide poolest. Paljud suhtuvad Hispaania lõunaosasse kui tüüpilisesse puhkekohta, kus on soe meri, hellitav päike ja hästi välja arendatud infrastruktuur, samal ajal kui see piirkond on ääretult huvitav ka ajaloo ja kultuuri seisukohast, sest mitte kusagil mujal Euroopas ei leidu kohta, kus oleks Ida ja Lääne kultuurid nii tihedalt läbi põimunud kui siin. Roomlased ja idagoodid, araablased ja katoliku kuningad. Siin on segunenud erinevad arhitektuuristiilid – gootika, barokk ja renessanss. Tohutu hulk katedraale, kirikuid ja kloostreid – kõige mitmekesisemaid ja suursugusemaid keskaja mälestusmärke, mis on eriti iseloomulikud just väga religioossele Hispaaniale, leidub Costa del Sol`i rannikul igas linnas. Arvukad restoranid, baarid, diskoteegid, ööklubid, kasiinod ja flamenko-showga tavernid avavad Costa del Sol`i külalistele külalislahkelt oma uksed. See rannik on ideaalne koht ka spordiga tegelemiseks. Siin on hulgaliselt spordikomplekse ja staadione, purjelaua- ja allveeujumise-, golfi- ja tenniseklubisid. Surfamiseks on parimad kohad Costa del Sol`i rannikul Tarifa linna lähedal, mis on Gibraltari väina lõunapoolseim sadam. Kuid üsna head tingimused surfamiseks on ka Marbella-Estepona rannikul.

Malaga on provintsi mitteametlik pealinn. Linna võib nimetada ka regiooni õhuväravateks. Siin on lennujaam, mis võtab vastu kõiki Costa del Sol`i saabuvaid turiste. See on Sevilla järel Lõuna-Hispaania suuruselt teine linn, enne meie aega foiniiklaste poolt asutatud, 550 000 elanikuga tähtis sadamalinn ja suur transpordisõlm. Malagas on sündinud geniaalne hispaania maalikunstnik Pablo Picasso. Arhitektuuris on tunda mauride toodud araabia mõjusid, mille ehedaks näiteks on Hibralfo kindlus-majakas. Malaga provintsis on kaks veeparki, millest Torremolinose veepark asub kohe sissesõidul Torremolinosesse, aga Parque Acuatico Mijase veepark asub Mijase linnas. Benalmadena linnas asub kuulus lõbustuspark Tivoli World. Estepona kuurordi lähedal asub suur SELWO loomaaed, kus võib vabas looduses näha loomariigi esindajaid kõigilt kontinentidelt, kusjuures loomad-linnud elavad oma loomulikule elukeskkonnale üsna sarnastes tingimustes. Loomaaed on avatud aastaringselt.
Costa del Sol`i tähtsamad kuurodid on Torremolinos, Benalmadena, Fuengirola, Marbella ja Estepona. Rannik kuulub nooblite ja kõrge mainega kuurortide hulka paljus tänu luksuslikule Marbellale, kus asuvad imeliste parkide ja aedadega ümbritsetud luksushotellid. Miili ulatuses piki rannikut(nn. kuldne miil) asuvad rikastele aristokraatidele, ärimeestele ja artistidele kuuluvad villad. Siin, uhke lahe Puerto Banus kaldal, asub ka planeedi kõige rikkamatele ja kuulsamatele inimestele kuuluvate luksusjahtide sadam. Hästiarenenud infrastruktuuriga liivarannad venivad kilomeetrite pikkuselt. Siin leidub ka keskklassile sobivaid kuurorte nagu Torremolinos, Benalmadena, Fuengirola.

Estepona , vana „valge” linn, asub saja kilomeetri kaugusel Malagast. Kunagine unine kalurikülake on viimaste aastakümnete jooksul muutunud õitsvaks ja noobliks kuurordiks, säilitades sealjuures oma algse aura ja andaluusia põlisrahvale iseloomuliku õhkkonna. Et selles veenduda piisab sellest kui kõndida mööda vanalinna tänavaid, kus kiriku kellatorn kõrgub punaste kivikatustega valgete õdusate majakeste kohal. Linna eriline vaatamisväärsus on lillede väljak Plaza de las Flores, kus vanasti härjavõitlusi peeti ja kus nüüd asuvad terrassid mõnusat puhkust ja kuuma eest varju pakkuvate mugavate kohvikutega. Estepona on praegu üks Costa del Sol`i käsitöökunsti keskustest. Vanalinnas on palju meenepoode ja kunstisalonge, kus müüakse hispaania käsitöömeistrite toodangut – metalli- ja nahkehistöid, keraamikat ja juveliiritooteid.
Kaasaegsetes piirkondades on hästi välja arendatud puhkemajanduse infrastruktuur. Hotellid ei ole kobaras koos, vaid asuvad üksteisest parajas kauguses nii linnas kui ka linnalähedasel rannikul. Märkimisväärne hulk Costa del Sol`i kalleid luksushotelle ja noobleid kuurorte asub rannatsoonis Marbella ja Estepona vahel.

Marbella asub 60. km kaugusel Malagast. Linna nime päritolu kohta liigub mitu legendi. Ühe legendi kohaselt hüüatanud siia esimest korda sattunud hispaania kuninganna Isabella vaimustunult „ke mar bella!”, milline imeline meri! Sellest ajast ongi Marbella üks Euroopa nooblimaid ja kallimaid kuurorte, kus puhkavad kuningaperede liikmed ja filmitähed ning kus hõljub tõelise luksuse eriline aura. Marbellas on kaks linna. Turismi areng oli soodsaks teguriks, et vana linna kõrvale kerkis kaasaegne valge linn, mis linnastumise seisukohast ei rikkunud eelnevalt välja kujunenud ansamblit. Marbella vanalinnas on valdavalt kitsad tänavad, kõige kuulsam ja võimalik ka, et kõige ilusam, koht linnas on Los Haranjose väljak. Kaasaegse Marbella elustiili määravad luksusvillad, nelja-viietärni hotellid, superluks kompleksid oma basseinide, tehnika viimase sõna järgi sisustatud spordiklubide, luksusrestoranide, kallite moodsate butiikide ja maaligaleriidega. Marbella munitsipaalringkonna ümbruses on veespordiga tegelemiseks kolm jahisadamat ja üks kalasadam. Kõige tähtsam ja kuulsam on Puerto Banus. Siin, traditsioonilises Vahemere sadamas, on luksusjahid, parimad poed ja restoranid.

Fuengirola- see Costa del Sol`i kogu Euroopast turiste kokku meelitav kuulus kuurort asub 35. km kaugusel Malagast lõunas ja 25. km kaugusel Marbellast. Linnas on avaturg, jahtklubi, kalasadam ja loomaaed. Hotellikompleksid, kauba- ja puhkekeskused on orienteeritud peamiselt rikkamale ja konservatiivsemale turistile. Kõige rahvarikkam on mereäärne allee, mis kulgeb sisuliselt piki kogu Fuengirola rannikut. Siin asuvad tähtsamad restoranid, baarid ja lõbustuskeskused. Nii, nagu ka teistes rannikulinnades, on ka Fuengirolas jahisadam rohkem kui 20. ankrukohaga. Alles on ka kalasadam, millel on ikka veel tähtis roll selles majandusvaldkonnas. Oktoobri esimesel nädalal on Feria у Romeria del Rosario püha – toimub pühadelaat ja pidulik rongkäik.
Rand: ligi 7 kilomeetrit pikad laiad liivarannad.

Benalmadena – kuurortlinn Costa del Sol`i rannikul. Täpset piiri Torremolinose ja Benalmadena vahele tõmmata on raske. Linnad on kokku sulanud nagu see sageli kuurortlinnadega juhtub. Benalmadena ise koosneb kolmest osast: Benalmadena-Costa, Arryo de la Mielis ja Benalmadena-Pueblo.
Benalmadena- Costa on Benalmadena rannikupiirkond, kuhu on koondunud enamus hotelle ja apartemente. Liivarannad laiuvad peaaegu viie kilomeetri pikkuselt, mida mõnes kohas siiski maalilised kaljud katkestavad. Rannikuäärsetele küngastele tõustes jõuab Arryo de la Mielisesse, Benalmadena elu- ja äripiirkonda. Siin on kogu rannikul kuulus lõbustuspark Tivoli.
Benalmadena-Pueblo on tüüpiline künka nõlval asuv andaluusia külakene, kust avaneb suurepärane vaade merele, maalilisele ümbrusele ja Colomarese lossile. Külakese keskväljakul on purskkaev „Tütarlaps Benalmadenast”, mille kujutis on ka kohaliku munitsipaliteedi sümbol. Benalmadena on väike linnake, kuid meeldivate puhkevõimaluste ja vaatamisväärsuste poolest kuulub sellele üks ranniku esimesi kohti.
Enamusest Benalmadena hotellidest on kerge jõuda jahisadamasse Puerto Marina. Benalmadena sadamat peetakse õigusega kaasaegse kuurordiarhitektuuri näidiseks.
Arvukate tornikestega lumivalged hooned kutsuvad siia esmakordselt sattunul esile äratundmisrõõmu tuhande ja ühe öö muinasjutust. Esimestel korrustel on kohvikud, restoranid ja poed. Rannavetes on ankrus kogu maailmast siia seilanud uhked jahid. Siin on SeaLife akvaarium, kus elab koos palju põnevaid mereelukaid, haid ja raid sealhulgas.

Kuurortlinn Torremolinos , Costa del Sol`i süda, on kõigist provintsidest pealinnale kõige lähemal, Malagast vaid 12. km kaugusel. Igas kategoorias head hotellid, baarid ja kohvikud paiknevad piki randa. Südalinnas on turistide tsoon, ainult jalakäijatele mõeldud Sant Migueli tänav.
Siin asub ka kuulus Pepe Lopezi tavern, kus saab kuulsa tantsutrupi esituses flamenkotantsu vaadata. Torremolinose suurim püha on 29. septembril tähistatav Püha Migueli päev. Sellel päeval tulevad linna tänavatele palverändurid romeros oma lillede ja vanikutega ehitud vankrites. Pärast pidulikku jumalateenistust avatakse laat, mis kestab kolm päeva. Täpsemalt on see kolm päeva täis lõbutsemist, laulu, tantse, ilutulestikke ja külluslikku pidulauda. Laada ajal on traditsiooniks saanud pidada turistide päeva purjeregati, spordimängude ja kõige ilusama turistipaari valimisega. Igal laadapäeval on ka korrida.
Rand: Torremolinose rannapiirkond on jagatud kaheks – Bajondillo ja Cariuela rannaks. Laiu liivarandu poolitavad väikesed rannakaljud. Piki randa kulgeval promenaadil on hästi välja arendatud infrastruktuur. On palju baare, kohvikuid, pisikesi restorane ja poode.

Lanzarote

Lanzarote
Lanzarote on suuruselt neljas saar Kanaari saarestikus. Pikkus põhjast lõunasse 60 km; laius idast läände 21 km. Koos naabruses asuvate La Graciosa, Alegranza, Montaña Clara, Roque del Este ja del Oeste väikesaartega loetakse Lanzarote pindalaks 900 km².

Pindala
846 km²; suuruselt neljas saar Kanaari saarestikus. Pikkus põhjast lõunasse 60 km; laius idast läände 21 km.
Koos naabruses asuvate La Graciosa, Alegranza, Montaña Clara, Roque del Este ja del Oeste väikesaartega loetakse Lanzarote pindalaks 900 km².

Pealinn
Arrecife, 35 000 elanikku.
Pureto del Carmen 10000 elanikku

Rahvaarv
90 000

Internetilingid
www.lanzarote.com
www.discoverlanzarote.com
www.inlanzarote.com/webcam.html webcam

Autorent
Hinnad algavad u 450 EEK/päev. Alati on soodsam võtta auto pikemaks ajaks (nt kuni kolmeks päevaks). Autojuht peab olema vähemalt 21-aastane, juhiluba olnud vähemalt 1 aasta. 21-25-a juhid peavad maksma rentimisel lisatasu u 105 EEK/päev.

Kliima
Lanzarotel on aastaringne pehme ja suhteliselt kuiv kliima. Aastane vihmahulk on kõigest 140 mm. Madalaim keskmine temperatuur on jaanuaris 21° ja kõrgeim juulis 29°. Talveperioodil võib tihti esineda tugevaid tuuli.

Keskmine päevane õhutemperatuur
oktoober november detsember Jaanuar veebruar märts aprill
26 25 22 21 22 22 23
Keskmine öine õhutemperatuur
oktoober november detsember Jaanuar veebruar märts aprill
19 18 16 14 14 15 16
Keskmine merevee temperatuur
oktoober november detsember Jaanuar veebruar märts aprill
22 21 19 18 18 18 19

Transport

Bussiliiklus
Bussiliiklus on Lanzarotel hästi organiseeritud, bussid väljuvad reeglina iga 30 minuti järel. Pileteid saab osta bussijuhi käest, hind sõltub sihtkohast ja reisi pikkusest.

Ühendus teiste Kanaari saartega

Fuerteventura
Fuerteventura on lähim saar, kuhu laevad käivad mitu korda päevas. Laevad väljuvad Playa Blanca sadamast. Saaretevahelist laevaühendust korraldab laevakompanii Lineas Fred Olsen. Kiirlaev sõidab u 35 min. Ühe suuna pilet u 15 €.

Gran Canaria
Paar korda nädalas sõidab seda liini laevakompanii Transmediterranea. Sõiduaeg 8 tundi. Lennuk katab sama vahemaa 45 minutiga.

Turvalisus
Probleemiks võivad olla taskuvargad, muus osas on see turistidele igati turvaline paik. Hotellis on soovitav jätta väärtesemed, dokumendid ja raha seifi. Ärge jätke oma isiklikke asju ja kotte valveta baarides, restoranides ja rannas. Ka rendiautosse ei ole soovitav asju jätta.

Vahemaad Puerto del Carmenist
Lennuväli 5 km
Arrecife 12 km
Costa Teguise 20 km
Playa Blanca 24 km

Ööelu
Võrreldes Tenerife või Gran Canariaga on ööelu vaiksem, kuid pakub siiski midagi igale maitsele alates tavalistest pubidest ja elava muusikaga baaridest kuni diskoteekiteni. Suurim ja mitmekesiseima valikuga keskus on Puerto del Carmeni kuurort, kus peamised lõbustuskohad asuvad Avenida de las Playas’e tänaval ja Atlantico kaubanduskeskuses. Kohalike ööelukeskus on pealinn Arrecife.

Aasta tähtsündmus on kahtlemata värvikirev ja lustakas karneval, mis tavaliselt toimub veebruaris.

Tenerife

Tenerife
Tenerife on Kanaari saarestiku suurim saar ja ilmselt ka kõige kuulsam. Põliselanikud iseloomustavad saart väga romantiliselt ja ahvatlevalt, nimetades seda igavese kevade saareks.

Tenerife on Kanaari saarestiku suurim saar ja ilmselt ka kõige kuulsam. Põliselanikud iseloomustavad saart väga romantiliselt ja ahvatlevalt, nimetades seda igavese kevade saareks.
Tenerife on pigem siiski igavese suve saar, ehki suvi on siin mitmepalgeline – saare põhjaosas on aastaringi soe ja niiske ilm, aga lõunas kuiv ja päikesepaisteline. Turismihooaeg kestab saarel aastaringselt.

Pindala : 2034 km2
Pealinn : Santa Cruz de Tenerife, u 200 000 elanikku
Rahvaarv : 839 000 elanikku
Kõrgeim mägi Teide 3718 m, Hispaania kõrgeim mäetipp

Tuntumad kuurordid Tenerifel on Playa de las Americas ja Los Gigantes .

Playa de Las Americas
Tenerife lõunaosas asuv Playa de las Americas on tuntud oma heatasemeliste hotellide, aktiivse ööelu ja heade randade poolest.
Rannad: Playa de las Americases on uhked laiad liivarannad, mille tonaalsus kõigub heledapoolsest kuni üsna tumedani. Kuurort jaguneb mitmeks väiksemaks rannaks, nagu Playa del Duque, Playa de Fanabe, Playa Torviscas, Playa del Bobo ja Playa Americas. Siin pakutakse erinevaid veespordi võimalusi – skuutrid, vesijalgrattad, purje- ja lainelauad, langevarju- ja banaanisõit.
Toit ja restoranid: Piirkonnas on rohkelt erinevaid söögikohti, leida võib näiteks hiina, mehhiko, itaalia või teisi rahvusrestorane ning rahvusvahelistesse kettidesse kuuluvaid kiirsöögirestorane. Kanaaridele omaseid roogi saab nautida kuurordist veidi eemal väikestes külades. Soosituimad kalarestoranid asuvad La Caleta külas ja Los Cristianose kuurordis.
Playa de las Americas sobib kõigile, nii peredele ja rahulikuma puhkuse otsijale kui ka ööelu nautijatele.

Los Gigantes
Merest kõrguvad kaljuhiiglased, los gigantes, on andnud nime omapärasele puhkepiirkonnale. Üksteise kõrval asuvad Los Gigantes, Puerto Santiago ja Playa de la Arena kokku kasvanud linnakesed.
Los Giganteses sobib rahuliku puhkuse otsijale. Mõnusates väikestes kalarestoranides ja hubastes baarides kulgeb ööelu siiski hiliste õhtutundideni.
Rannad: Los Gigantese piirkonna rannad on tumeda liivaga väiksed rannasopid kaljude vahel. Väike varjuline Los Guiose rand asub sadama lähedal, suurem rand on Playa la Arenas. Mõlemal rannal saab rentida rannatoole ja päikesevarje.
Rannas on võimalik tegelda veespordiga.

• Tenerife on ideaalne talvepuhkuse paik, pakkudes meelepärast tegevust igas eas inimestele. Siin leidub igale maitsele sportimisvõimalusi ja teemaparke, ööklubisid ja baare, kauneid randu ja lummavat loodust. Noori paelub tempokas ööelu ning lai valik aktiivse puhkuse võimalusi. Vanem puhkaja naudib kindlasti imepärast maastikku ja mõnusat kliimat. Lastele pakuvad lõbu arvukad lõbustus- ja teemapargid, millest tuntuim on Loro looduspark, kus on imetlemiseks suures valikus eksootilisi taimi ja ja loomi.
• Ilm on meeldivalt mahe ning pakub võimalust tunda rõõmu suvesoojast. Laiad liivarannad lausa kutsuvad rannamõnusid proovima. Isegi kui merevesi tundub jahe, on võimalik supelda soojendusega hotellibasseinides.
• Tenerife loodus on äärmiselt mitmekesine, jõuline oma kontrastides ning jätab kustumatu elamuse. Saare lõunaosas on kaunid liivarannad ja lauge maastik. Tuntumad kuurordid asuvad saare lõunaosas. Keskosa kroonib Hispaania kõrgeim mäetipp Teide (diameeter 20 km ja kõrgus 3718 m), mille jalamil laiub kunagise vulkaanipurske tagajärjel müstiline kuumaastik. Teide ’kuumaastikku’ näete filmiklassikasse kuuluvates ’Ahvide planeedis’ ja ’Tähesõdades’. Vulkaani tipus, kuhu saab sõita ka tõstukiga, avaneb fantastiline vaade. Selge ilmaga on sealt võimalik näha kogu Tenerifet ning ka ülejäänud naabersaari. Põhja- ja lääneosas pakuvad silmailu metsadega kaetud mäed, lopsakalt rohelised orud ning maalilised järsud kaljulõhed.
• Saarel on suurepärased võimalused aktiivseks puhkuseks. Spordilembene puhkaja saab valida tennise, squashi, golfi, sukeldumise, kalapüügi, purjelauasõidu, jalgrattasõidu, matkamise jpm alade vahel.

Sport ja harrastused

Golf
Tenerife on golfiharrastajate hulgas väga hinnatud oma kvaliteetsete väljakute poolest. Saarel on 5 väjakut, neist 1 saare põhjaosas Santa Cruzi lähedal ja 4 lõunas Playa de Las Americase piirkonnas. Neli väljakut on 18-rajalised ja üks 9-rajaline. Väljakute täpne kirjeldus vt. www.go-golf.net/reviews/europe/tenerife.html ja www.canaryforum.com/tenerife/golf.html

Teised spordialad
Võimalik on tegeleda veespordiga (veesuusatamine, skuutrid, purjelauasõit, sukeldumine jne), süvavee kalapüügiga, mängida tennist, squashi. Vastavad väljakud on 4-5* hotellides ning spordikeskustes. Populaarsed on erinevad meresõidud.

Mida teha, kuhu minna

Vee- ja teemapargid

Veepark Aqualand
Veepark ja delfinaarium asub Playa de las Americases Adeje rannikul. Veepargis on suur valik atraktsioone (liumäed, basseinid, kamikadze, voolav jõgi jms.). Päeval toimuvad delfiinide showd. Pilet 21 eur, lastele 15 eur.

Pueblo Chico teemapark
Suur vabaõhumuuseum La Orotava lähistel, kus on 20 000 m2-l on miniatuurselt eksponeeritud Tenerife tähtsamad ehitised ja maastikud. Näha võib ka rahvarõivaste kollektsiooni.

Las Americase kardiklubi
Kardiklubi asub Lagos de Fanabes, 5 min autosõidu kaugusel Playa de las Americasest. Sinna viib tasuta minibuss.

Bananera
Buzanadas asuv banaaniistandus on avatud külastamiseks iga päev. Playa de las Americasest viib kõrvalasuvasse Buzanada külla tasuta buss. Umbes tunni pikkusel jalutuskäigul banaaniistanduses tutvustatakse banaanikasvatuse iseärasusi. Istanduses asub väike kauplus, kus müüakse erinevaid banaanidest valmistatud tooteid.

Kaamelifarm
Los Cristianose lähistel asuvasse kaamelifarmi viivad Playa de las Americasest tasuta bussid, farmis on võimalus sõita kaameliga ligi tund kestval kaamelisafaril.

Looduspargid

Loro Park
Loro looduspark on üks lahedamaid vaatamisväärsusi saarel. Park asub La Orotava orus ning selle pindala on 130 000 m2. Siin on maailma suurim papagoide kollektsioon – u 300 liiki. Lisaks näeb gorillasid, haruldast valget tiigrit ja musta pantrit, shimpanse, pea kõiki maailmas esindatud pingviiniliike, flamingosid, alligaatoreid, erinevaid mereasukaid alates karpkaladest ja lõpetades merelõvide, delfiinide ning haidega. Näha saab delfiinide, merelõvide ja papagoide showd.
Pilet parki 21 eur, lastele 10.50 eur.

Aguilase kotkapark
Los Cristianose taga kõrgel mägedes asuvas looduspargis on 75 000 m2 troopilisi aedu täis üllatusi, loomi ja linde. Pargi uhkuseks on suur kullide kollektsioon.

Kaktuse- ja loomapark ning Amazonia park
See looduspark keskendub erinevatele kaktuseliikidele jt kõrbealade taimedele. Park asub Los Cristianose lähistel. Samas kõrval asub 7000 m2-l Amazonia park, kus saab näha troopiliste vihmametsade taimede ja loomade kollektsiooni.

El Teide rahvuspark
3718 m kõrgune Teide vulkaan on Hispaania kõrgeim mäetipp ja Kanaari saarte üks sümboleid. Vulkaani jalamil asuv El Teide rahvuspark asutati 1954. aastal ning see ulatub 2000 meetrit üle merepinna.
Vulkaani kraatri servale saab sõita köisraudteega. 2356 m kõrguselt 3555 m kõrgusele jõudmine võtab aega u 8 minutit. Kehvade ilmastikutingimuste korral vulkaani tippu ei lubata. Edasi-tagasi sõit koos ringkäiguga kraatri serval võtab aega u 2 tundi.Tippu on võimalik minna ka giidi juhtimisel matkagrupiga. Matka pikkus on u 15 km ja raja läbimine nõuab head füüsilist vormi.

Gran Canaria

Gran Canaria
Gran Canaria on Kanaaride seas üks kõige mitmekesisemaid puhkamisvõimalusi pakkuv saar. Siin leidub igale maitsele sportimisvõimalusi ja teemaparke, ööklubisid ja baare, vabaaja- ja kaubanduskeskusi.

Pindala :1533 km2
Pealinn: Las Palmas, 356 000 el.
Rahvaarv : 650 000 el.
Kõrgeim mäetipp : Pico de Las Nieves, 1950 m
Kuurordid
Peamised kuurordid ja liivarannad on San Augustin, Playa de Ingles, Maspalomas ja Puerto Rico.

Maspalomas (kõigest 30 minuti autosõidu kaugusel lennujaamast) – meelitab turiste suurepäraste hotellide ning rohkete meelelahutusasutustega. Mitut liiki ja erineva hinnaklassiga restorane, kohvikuid ning elava muusikaga baare asetseb rannapromenaadil ja selle läheduses. Kuurordi lähedal laiuvad kuldsed Maspalomase düünid, üldpindalaga üle 400 hektari. Düüne nimetatakse ka „mini Sahhaaraks” ning nende lähistel paikneb Maspalomase oaas oma läbipaistva järvega

Ka Playa del Ingles on silmapaistev oma ranna poolest – sealgi laiub pikk liivane rannikuala. Playa del Ingles on eriti kuulus oma elava ööelu poolest, mis põhiliselt on koondudnud rannapromenaadile ja kaubanduskeskustesse nagu Jumbo, Metro ja Kazbah. Otse rannapromenaadil on suur valik erinevaid söögikohti.

San Augustin – vaikne puhkekoht, mis on omakorda kuulus thalassoteraapia protseduuride poolest. Suurt põnevust pakub ka kindlasti San Augustini vahetuse läheduses asuv cowboyde park, kus saab kogeda tõelist Metsiku Lääne vaimu.

Puerto Rico on moodne turismikeskus, mis asub mäenõlvadel, Playa del Inglesist umbes 20 km kaugusel. Linnakeses on kaunis jahisadam.
Puerto Ricos on loodud kõik võimalused aktiivseks puhkuseks – purjetamine, surfamine, veesuusatamine, sukeldumine, ratsutamine, tennis, keegel jne. Suur valik erinevaid söögi- ja ajaveetmiskohti. Ööelu on elav ja mitmekesine.
Kindlasti leiate pakutava hulgast endale sobivaima variandi.

Gran Canaria on Kanaaride seas üks kõige mitmekesisemaid puhkamisvõimalusi pakkuv saar. Siin leidub igale maitsele sportimisvõimalusi ja teemaparke, ööklubisid ja baare, vabaaja- ja kaubanduskeskusi. Ühteviisi lõbusalt võib siin aega veeta sõites autoga mööda kauneid vulkaanilisi mägesid ja orge, kaameli- või dzhiibisafaril, kalaretkel või jahisõidul. Lapsi meelitab lai valik lõbustusparke ning veeatraktsioone.

Gran Canaria on väga vaheldusrikka ja kauni loodusega paik. Niiskema ja pisut jahedama kliimaga põhjaosas on taimestik rohelisem ja lopsakam, vahelduvad mäed ja orud, mäekülgi katavad kaktuselised ja unikaalsed kanaari männi metsad. Lõunaosa on aga soojem ja päikesepaistelisem ning sobib oma kaunite liivarandadega suurepäraselt ranna- ning veemõnude nautimiseks. Parima ülevaate saare loodusest saate sõites autoga mööda kauneid vulkaanilisi mägesid ja orge, kaameli- või dzhiibisafaril, kalaretkel või jahisõidul.

Saar on hästi välja arendatud infrastruktuuriga, pakkudes turistidele kõiki tingimusi muretuks puhkuseks. Tuntuim ja ka aktiivseima ööeluga kuurort on saare lõunaosas asuv Playa del Ingles, mille plussiks on ligi 6 km pikkune liivarand ja maalilised liivadüünid. Samas leiavad vaikust ja rahu otsivad turistid endale meelepäraseid puhkamisvõimalusi Maspalomase rohelusse uppunud linnakeses, vaid mõne kilomeetri kaugusel Playa del Inglesist.

Mida teha, kuhu minna

Vee- ja teemapargid

Aqua Sur Maspalomas
Saare suurim veepark asub Palmitos Pargi läheduses. Ligi 40 huvitavat atraktsiooni ning liugrada. Veepargis on restoranid, baarid ning kauplused. Pilet 18 eur, lastele 7 eur.

Oceana Maspalomas
Väiksem park kui eelmine ja pisut odavam: täiskasvanutele 10 eur ja lastele 5 eur.

Kaamelisafari
Maspalomase liivadüünides võib ratsutada kaamelitega iga päev. Ratsaretk kestab umbes 30min. Pilet 9 eur, lastele u 6 eur.

Mundo Aborigen
Reproduktsioon saare pärismaalaste guantshide elu-olust ja käsitöökunstist koos elusuuruses koduloomade ja inimeste kujudega. Lisaks on seal botaanikaaed kohaliku taimestikuga, suveniiripood ja väike arheoloogiamuuseum. Asub Fataga maantee 6 km. Pilet 12 eur, lastele u 4 eur.

Sioux City
Piisonid, lehmad, vibudega indiaanlased, hobustel mööda kihutavad kauboid, pangaröövlid ja metsiku lääne stiilis saloonid viivad teid tagasi metsiku lääne aegadesse. Etendatakse mitmeid erinevaid showsid. Reedeti toimub grillipidu Wild West Night kantrimuusika ja tantsuga. Park asub Canon del Aguilas, San Agustinis. Pilet 14 eur, lastele u 7 eur.

Looduspargid

Palmitos Park
Kahtlemata üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Gran Canarial 9 km kaugusel Maspalomasest. Park asub 200 000 m2 suurusel alal. Seal on loendamatul hulgal kaktuseid, rohkem kui tuhat palmi ning enam kui 200 liiki eksootilisi linde. Palmitoses on ka akvaarium, liblika- ja orhideemaja. Huvitavat vaatemängu pakuvad dresseeritud papagoid, kelle showsid korraldatakse mitu korda päevas. Palmitos Park asub kümmekond kilomeetrit Maspalomasest põhja poole. Pilet u 17 eur, lastele 12 eur.

Kaktuste Park ehk Cactualdea Park
Botaanikaaed, kus leidub kümneid Kanaari saartel kasvavaid kaktuseliike, palme ja teisi troopilisi taimi. Park asub saare idaosas Tocodomanis.

Botaanikaaed Viera y Clavijo ehk Jardin Canario
Viera y Clavijo 27 hektarit hõlmav botaanikaaed on suurim omataoline kogu Hispaanias. Aed on pühendatud Kanaari saarte ainulaadsele endeemilisele taimestikule, muuhulgas leiate siit kaktuste kollektsiooni ja kanaari palmipuu (Phoenix canariensis), mis kasvab maailmas ainult Kanaari saartel. Botaanikaaed asub 7 km kaugusel Las Palmase kesklinnast. Tasuta sissepääs.

Parque de Cocodrilos ehk Krokodillipark
Suur loomaaed, kus lisaks tuhandetele krokodillidele võib leida erinevaid roomajaid ning eksootilisi loomi ja linde. Iga tunni aja tagant toimuvad krokodillide ja papagoide showd. Asub Aguimesi linnas, u 20 km kaugusel Playa del Inglesist lennujaama suunas. Pilet u 10 eur, lastele u 7 eur.

Подарочные карты

Идеальный подарок близкому или другу в виде подарочной карты Reisiparadiis, которая даёт возможность забронировать лучший отдыx

Далее

Не нашлось подходящего путешествия?

обслуживание клиентов:

+372 56 62 88 80