Все направления

Болгария

Цены начиная от: 393€

Болгария

Столица: София

Официальный язык: болгарский

Валюта: болгарский лев

Климат: умеренный и субтропический

Время: совпадает с эстонским

Перелет из Таллинна: ~3 часа

Телефонный код: +359

Болгария – одна из самых древних стран в Европе, которая славится вековыми традициями и имеет богатую историю. Болгария находится в юго-восточной части Европы, на Балканском полуострове. Выгодное расположение Болгарии на перекрестке дорог между Западной и Центральной Европой и Ближним и Средним Востоком дает стране стратегическое значение для туризма. Страна богата культурными и историческими достопримечательностями. Курорты создают прекрасные условия для отдыха и безграничные возможности для развлечений. Природа уникальная и живописная – красивые песчаные пляжи Черного моря и замечательные горнолыжные курорты.
Самые известные морские курорты: Золотые Пески, Солнечный Берег, Несебр, Албена и Созополь, а самые известные горные курорты: Пампорово, Банско и Боровец.

Kasulik teada

Kasulik teada

Aeg: Bulgaaria aeg on sama, mis on Eesti aeg.

Elekter: Voolupinge on terves riigis 220 V.

Raha: 1 leev on 100 stotinkat. Käibel on rahatähed 1, 2, 5, 10, 20 ja 50 leevi ja mündid 1, 2, 5, 10, 20 ja 50 stotinkat. Välisvaluutast eelistatakse eurosid ja USA dollareid. 1 euro = 2 leevi. Raha saab vahetada pangas või arvukates valuutavahetuspunktides, mitmed neist töötavad ilma puhkepäevadeta. Reisitšekke saab pangast osta. Pangas ja suures hotellis on võimalik ka krediitkaardilt raha võtta.

Jootraha: Bulgaarias on kombeks anda restoranis, kohvikus, baaris ja taksos jootraha, kui olete teenindusega rahule jäänud. Tavaliselt on see 10% teenuse hinnast. Ka hotellis on tavaks väikest jootraha anda.

Kauplused: Kauplused on lahti esmaspäevast reedeni kella 10.00 – 20.00 ja laupäeval 8.00 – 14.00.

Pangad: Pangad on avatud esmaspäevast reedeni kella 8.00 – 11.30 ja 14.00 – 18.00, laupäeval 8.30 – 11.30.

Ostud: Bulgaaria nahkesemed, roosiõli, puulõiked, vaibad, kööginõud, väljaõmmeldud rõivad ja pluusid, rõõmsavärviline keraamika ja mitmesugused käsitööesemed on laialt tuntud. Veini Melnik hinnatakse kogu maailmas, samuti bulgaaria konjakit. Tund või kaks Varna kauplustes ja kaubamajades annab ettekujutuse käsitöömeistrite rikkalikust toodangust. Ka tänavakunstnike juures tasub peatuda: võite leida soodsa hinnaga hea töö. Eksootiliste meenete leidmiseks tuleks siiski poodi minna – sealt leiab poolvääriskividest ehteid, või külastada Bulgaaria Kunstnike Liidu kauplusi.

Joogivesi: Kraanist vett juua võib, kuid ei soovitata. Gaseeritud ja gaseerimata mineraalvett saab osta igast baarist, restoranist või kauplusest.

Transport: Ühistranspordi pileteid ostetakse bussijaamast või otse bussist. Kõikides taksodes on olemas arvestid. Sõidu maksumus sõltub sõidu ajast (öösel ja puhkepäevadel on suurem tariif). Taksot võib kutsuda hotellist, teatades oma soovist administraatorile. Mõnedest hotellidest võib rentida autot.

Autorent: Autorendi punktide aadressid küsige oma giidi käest. Autorendi hind on alates 30 EUR/ööpäev. Eesti juhiload kehtivad ka Bulgaarias. Lugege tähelepanelikult autorendi lepingut.

Turvalisus: Bulgaaria kuurortides on turvalisus tagatud. Vaatamata sellele soovitame hoolitseda oma raha ja dokumentide eest, mitte kanda suuri rahasummasid oma käekotis või taskus. Igast hotellist on võimalik rentida seifi. Isikuttõendavate dokumentide kadu toob endaga kaasa mitte ainult teie aja raiskamist formaalsuste täitmisele, kuid ka materiaalset kulu dokumentide taastamiseks.

Käitumise normid ja reeglid: Hotellitoa võtme peab jätma hotellist lahkudes vastuvõtuletti. Võtme kaotamise korral tuleb maksta trahvi. Hotellirätikuid ei tohi viia hotellitoast välja.  Samuti ei tohi hotelli restoranist toitu välja viia.

Rannad: Kõik Bulgaaria rannad on liivarannad. Sissepääs randa on tasuta. Enamik randu on valve all. Lamamistoolid ja päikesevarjud on lisatasu eest, lamamistooli või päikesevarju üür maksab umbes 2,5 EUR/ööpäev. Soovitame osta päikesevarju või lamamistooli kohapealt või võtta endaga kaasa. Kui rannas on punane lipp, see tähendab, et ujumine on keelatud!

Side:

Bulgaaria kood – 359

Sofia kood – 02

Varna – 052

Rivjera – 052

Albena – 05772

Rahvusvahelise telefoniühenduse saamiseks tuleb valida 0123

Riiklikud tähtpäevad:

14. veebruar – Trifon Zarezan (viinamarjakasvatajate päev)

1. märts – Martenitsa (kevade saabumine)

3. märts – rahvuspüha, Bulgaaria türgi ikke alt vabastamise aastapäev

6. mai – Vapruse päev, Bulgaaria armee aastapäev

24. mai – bulgaaria kultuuri ja slaavi kirjakeele päev (pühakute Kirilli ja Mefodi päev)

2. juuni – Botevi ja Bulgaaria vabaduse eest langenute päev

6. september – Bulgaaria ühinemise päev

22. september – Bulgaaria iseseisvuspäev

6. detsember – Bulgaaria põhiseaduse aastapäev

8. detsember – üliõpilaste päev

Pidustused: Rahvusvaheline folkloorifestival Koprivnitsa toimub iga viie aasta järel, osalejaid on tavaliselt 4 tuhande ümber. Tuntud on ka Perniki festival, kus pärimuslikke maske ja kostüüme kandvad osalejad esitavad vanu tantse kurjade vaimude eemale peletamiseks ja hea viljasaagi kindlustamiseks. Kevadeti korraldatakse Rodopi mägedes kevade auks pidustusi. Roosifestival koos rahvalaulude ja -tantsudega toimub juuni esimesel pühapäeval Kazanlakis ja Karlovos.

Tähtsad telefonid:

150 – kiirabi

160 – tuletõrjeamet

166 – politsei

146 – avarii- ja liiklusamet

Vaatamisväärsused

Vaatamisväärsused

Bulgaarias saab külastada:

– Delfinaariumit, mis on ainukene Bulgaarias

– Endise Rumeenia kuninganna Marie suveresidentsi Balchik’is, mis on tuntud ilusa pargi ja suurepärase botaanikaaia poolest, kus on võimalik imetleda hiiglaslikke kaktuseid

– Ropotamo looduskaitseala

– Lõbus ja eksootiline jaanalinnufarm

– Loodusnähtus “Stone Forest” – kivimets, mis on tekkinud 50 mln aastat tagasi

– Iidne “Aladja klooster“, mis on raiutud kaljusse munkade poolt 13-14 sajanditel

– Madara Ratsumees – iidne arheoloogiline mälestis, ainulaadne monument Euroopas

– Keskaegse Bulgaaria pealinn – Veliko Tarnovo, „Tsarevets’i“ linnus ja Etara omapärane käsitööliste linn

– Iidsed linn-muuseumid Nessebar ja Sozopol – romantilised, tuhandeaastase ajalooga

– Bulgaaria pühamu – Rila Klooster – bulgarite rahvusliku uhkuse sümbol oma unikaalsete freskodega

Unustamatud on folklooriõhtud „nestinar“i – tantsud hõõguvatel sütel, romantilised merereisid  laeval või jahil, põnev Maasturisafari – ekstreemspordi armastajatele.

Sunny Beaches

SUNNY BEACHES

Bulgaaria pehme kliima, laiad kuldsed rannad, liivaluited ning soe võluv meri tõmbavad juba mitmendat aastat turiste kogu Euroopast. Sunny Beach on suurim rannikuäärne kuurordikompleks. See on hindamatu leid aktiivset puhkust nautivatele reisijatele, kellele meeldivad eredad eluvärvid ja õrn hellitav päike. Üle 120 eri klassifikatsiooniga hotelli, mis asuvad mererannikul või roheliste parkide ümbruses teevad Sunny Beach’ist imelise oaasi! Te võite külastada erinevaid restorane, maitsta rahvuslikku toitu, nautida kulinaaria meistriteoseid.
Spordisõpradel on siin mille üle rõõmustada- veesuusad, langevarjud, jahid, surfamine, ratsutamine ning teised võimalused suurepärase ja meeldiva vaba aja veetmiseks.
Sunny Beach kuurordi ööelu rõõmustab teid oma dünaamilisusega: ööklubid, kasiinod, peod ja palju muud. Te saate nautida puhaste mineraalsooladega  rikast merd, sooja merebriisi ja kuldset liiva. Siin pakutakse erilisi meelelahutusvõimalusi lastele: veeatraktsioonid, lunapargid ja lasteaiad.
Teil on suurepärane võimalus sõita ekskursioonidele mitte ainult riigisiseselt, vaid ka väljapoole. See tagab teile veelgi mitmekülgsema puhkuse eredate, soojade ja heade mälestustega.
Te olete alati teretulnud! Slaavlased on ju muistsest ajast tuntud oma külalislahkuse poolest. Seda õnneparadiisi tasub tõesti külastada!

Golden Sands

Golden Sands
Golden Sands on Musta mere rannikul, Varnast 18 km põhja pool asuv kuurordikompleks, kus kohalikud elanikud ei ela. Mererand on umbes 4 km pikk, ning kohati kuni 100 m laiune. Luksuslik park, kus puude jahedus koos ilusa rannaliivaga loovad unikaalse puhkuseatmosfääri. See ilus looduslik park on tekkinud ilma inimestepoolse sekkumiseta.

Golden Sands on üks üheksast Bulgaaria kuurordist, mis on saanud „Sinine lipp” märgi ökoloogiliselt puhaste randade eest.
Kuurordis on mineraalvee raviallikad, mis kingivad teile tervist ja ilu kogu aasta vältel. Golden Sands kuurordis on olemas kõik: ilus loodus, kaasaegsd hotellid, ööelu ja lai valikumitmesuguseid meelelahutusi,- kõik selleks, et Teie puhkusoleks meeldiv ja unustamatu! Golden Sands on ka noorte turistide meelispuhkepaik. Kuurordis on laias valikus ööklubisid, diskoteeke ning baare, mis pakuvad  rahvuslikku menüüd ning erinevaid meelelahutusprogramme.
Soe suvi rõõmustab päikesevannidega maikuust kuni oktoobrini. Keskmine õhutemperatuur on 27ºC ning meri jääb soojaks nii päeval kui ka öösel. Veetemperatuur ulatub 24– 25ºC. Kuurordis on umbes 90 hotelli (2-, 3-, 4- ja 5-tärnilised), mis mis asuvad nii rannikul kui ka pargitsoonis.
Ideaalsed tingimused on loodud ka aktiivselepuhkajale ja spordisõpradele – ratsabaas, veesuusatamine, sukeldumisklubid, jalgrattad, tenniseväljakud, võrkpalli- ja korvpalliväljakud, paadid, bowlingusaalid ning palju muud.
Golden Sands kuurordil on ka veepark (42 000 m2) erinevate atraktsioonidega, mis avati 2003. aasta suvel.
Golden Sands on unikaalne loodusenurgake, ideaalne kuurort iga vanuses puhkaja jaoks.

Albena

Albena

Albena on üks kaunimatest kuurordkompleksidest, kus kohalikud elanikud ei ela. See on väikene paradiis, kus meri ühineb liivaga ning selles kõiges peegeldub õnne päikesekiir.
Albena on üks üheksast Bulgaaria kuurortidest, mis on saanud „Sinise lipuga”, ökoloogiliselt puhaste randade eest.
Albena asub Bulgaaria Riviera põhjaosas, umbes 40 km kaugusel Varnast ja 10 km kaugusel Golden Sandsi kuurordist. Albena – see on soe meri, sport, meelelahutused, restoranid, baarid, peod, ilu- ja mineraalveeallikad!
Siin ei ole harjumuslikku linnamüra. Albenas kasutatakse loodussõbralikku ja eksootilist transporti – tõllad, faetonid, nelja rattaga jalgrattad, minirongid.
Albena on Musta mere kuurordikompleksrannikul kõrgkvaliteetsete hotellide ja erinevate meelelahutusvõimalustega. See on ideaalne koht puhkuseks nii täiskasvanutele kui ka lastele. Keskmine õhutemperatuur suvel on 23-28ºC, veetemperatuur – 23-25ºC.
Kuurordis on 43 hotelli (2-, 3-, 4-tärnilised), mis võimaldvad korraga majutada u. 15 000 turisti.
Albena sümboliks on Dobrudža hotell, kus on kõigi puhkajate jaoks avatud meditsiini- ja balneoloogiakeskuse uksed. Seal on võimalik nautida lõdvestavaid massaaže, mudavanne, basseini ning spordisaali. Arstid koostavad igale kliendile individuaalse raviprogrammi. Hotellis on ka Internet-klubi, mitu kauplust, kasiino, mänguautomaadid, juuksurid, maa-alused parklad, autorent, restoranid imehea rahvusliku toiduga, mitu baari, kohvik Panoraam, kus avaneb suurepärane võimalus Albena kauni panoraami imetlemiseks.
Albena on ka spordikuurort. Albena üheks spordisümboliks on ratsabaas koos ratsakooliga. On palju võimalusi, kuidas Albenas  oma vaba aega sportlikult veeta – võimalik on mängida korvpalli, võrkpalli, jalgpalli, tennist, saab aeroobikas käia, sõita jalgrattaga. Surfi, kaatrid, veesuusatamine, „banaanid”, alveeujumine, langevarjud, paraplaanid – kõik see on teie puhkuse jaoks!  Kuurordikeskuses saate poseerida vanaaegsetes riietes (retropildid) või lasta kunstnikul endast pilti joonistada ning osta ka suveniire. Samuti on teil võimalik lõbusalt aega veeta väikestes lõbustusparkides, kartodroomil, mängida minigolfi või bowlingut. Õhtul võite mõnusalt aega veeta diskol või ööklubis.
Albena – see on päikesepaistelised rannad ja kristalne meri. Siin leidub meelelahutust igale maitsele.

Подарочные карты

Идеальный подарок близкому или другу в виде подарочной карты Reisiparadiis, которая даёт возможность забронировать лучший отдыx

Далее

Не нашлось подходящего путешествия?

обслуживание клиентов:

+372 56 62 88 80