Kõik blogipostitused

“Mamma Mia, here I go again!”

Populaarse Mamma Mia!” filmi võtted toimusid ei kuskil mujal kui Kreeka saartel. Filmi peamiseks võttekohaks oli Kreeka saar Skopelos, kuid osa võtteid tehti ka naabersaarel Skiathosel. Need saared, mis asuvad Põhja-Sporaadide saarte rühmas, pakkusid filmitegijatele kaunist mereäärset tausta ja maalilisi külakesi, mis sobisid suurepäraselt filmi lõbusa ja romantilise õhkkonnaga.

“Mamma Mia!” on muusikaline film, mis põhineb samanimelisel Broadway muusikalil, mille muusika loodi Rootsi popgrupi ABBA laulude põhjal. Filmi peaosades on näitlejad nagu Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth ja teised. Lugu räägib loo noorest naisest, kes kutsub oma isa pulma ja keda mängib Amanda Seyfried. Filmi positiivne ja lõbus atmosfäär ning kaunid saaremaastikud tegid sellest üheks populaarsemaks muusikalfilmiks.

Mõned esiletõstetud kohad, mida on võimalik filmis näha:

“Mamma Mia!” filmi võtted toimusid peamiselt Kreeka saartel Skopelosel ja Skiathosel, ning mõned tuntumad ja kaunid vaatamisväärsused on filmis selgelt nähtavad:

 • Agios Ioannis kabel (Mamma Mia kabel):
  Võib-olla filmi kõige ikoonilisem koht, see on valge kirikuke Skopelosel. See on tuntud kui “Mamma Mia kabel” ja paikneb mäetipus, pakkudes kauneid vaateid merele.
 • Kastani rand:
  See on ilus rand Skopelosel, kus filmi mitmed stseenid on filmitud. Sellel on kuldne liiv ja kristallselge meri.
 • Skiathose sadam:
  Skiathose sadam on filmis mitmetes stseenides taustaks, kui tegelased saarele saabuvad. See on vilgas ja maaliline sadam, kus on palju kohvikuid ja restorane.
 • Koukounariesi rand:
  Skiathose kuulus Koukounariesi rand on üks filmi stseenide asukohti. Seda tuntakse oma peene liiva ja metsaga, mis ulatub mere äärde.
 • Skopelose vanalinn:
  Filmis näidatakse ka Skopelose vanalinna kitsaid tänavaid ja traditsioonilisi valgeid maju.
 • Papadiamanti tänav:
  See on Skiathose kuulus tänav, kus on kaunid poed ja kohvikud. Filmis saab näha mitmeid stseene, kus tegelased sellel tänaval kõnnivad.

Need kohad muudavad “Mamma Mia!” filmi visuaalselt võluvaks ja lisavad sellele Kreeka saarte romantilist hõngu. Vaatamata sellele, et filmi saarte nimed ei mainita, on Kreeka loodus ja arhitektuur filmis silmapaistvalt esindatud.

Kuid “Mamma Mia!” ei ole ainuke film, mis just Kreekas filmitud!

Kreeka maastikud, arhitektuur ja ajaloolised paigad on pakkunud suurepärast tausta mitmetele tuntud filmidele. Siin on mõned tuntumad filmid, mis on osaliselt või täielikult Kreekas filmitud:

 • “Before Midnight” (2013):
  See on Richard Linklateri filmide “Before Sunrise” ja “Before Sunset” järg. “Before Midnight” filmiti osaliselt Peloponnesose poolsaarel.
 • “The Two Faces of January” (2014):
  Patricia Highsmithi romaanil põhinev film, mille peaosades on Viggo Mortensen, Kirsten Dunst ja Oscar Isaac. Filmitud Kreekas, sealhulgas Ateenas ja Kreetal.
 • “Captain Corelli’s Mandolin” (2001):
  Filmitud Kefalonia saarel, see armastusdraama toob ekraanile Nicolas Cage’i ja Penélope Cruz’i.
 • “Sisterhood of the Traveling Pants” (2005):
  See noortefilm põhineb Ann Brasharesi raamatul ja on osaliselt filmitud Santorinil.
 • “For Your Eyes Only” (1981):
  James Bondi film, kus Roger Moore mängib agent 007 rolli. Filmitud mitmetes Kreeka kohtades, sealhulgas Meteora kivide piirkonnas ja Corfu saarel.
 • “Zorba the Greek” (1964):
  Filmitud Kreetal, see on ekraniseering Nikos Kazantzakise samanimelisest romaanist. Anthony Quinn mängib peategelast Zorbat.
 • “Mediterraneo” (1991):
  See Itaalia komöödia võitis parima võõrkeelse filmi Oscari. Filmitud Kreekas, mõned stseenid on Kreekale iseloomulikus saarekeskkonnas.
 • “My Life in Ruins” (2009):
  Komöödiafilm, mis on osaliselt filmitud Ateenas ja Peloponnesosel. Nia Vardalos mängib peaosas.

Need on vaid mõned näited filmidest, mis on Kreekas filmitud. Kreeka maastikud ja ajaloolised paigad on pakkunud mitmetele filmidele ainulaadset atmosfääri ja visuaalset ilu.

Kui on aga soov vaadata kreekakeelseid linateoseid, on üks tuntuimaid ja kõrgeima tunnustuse saanud kreekakeelseid filme  “Z” (1969), mille lavastas Costa-Gavras. Film on saanud palju auhindu ja on ka rahvusvaheliselt laialdaselt tunnustatud. “Z” põhineb Vassilis Vassilikose samanimelisel romaanil ja käsitleb poliitilisi sündmusi Kreekas.

Filmi tegevus toimub kujuteldavas linnas, kus rahutused puhkevad, kui tuntud vasakpoolne poliitik mõrvatakse. Film uurib poliitilist korruptsiooni, valitsuse vastutust ja demokraatia põhimõtteid. “Z” võitis 1970. aastal parima välisfilmi Oscari ning see on Kreeka kinematograafia üks olulisemaid töid.

Lisaks “Z”-le on mõned teised kreeka filmid, mida võiksid kaaluda kui on soov end kurssi viia Kreeka linateostega:

 • “Dogtooth” (2009):
  Lavastaja Yorgos Lanthimos. See surrealistlik film uurib perekonna dünaamikat ja sotsiaalseid norme.
 • “The Travelling Players” (1975):
  Lavastaja Theodoros Angelopoulos. See on ajalooline draama, mille tegevus toimub Kreekas 20. sajandi esimesel poolel.
 • “Eternity and a Day” (1998):
  Lavastaja Theodoros Angelopoulos. See film võitis Kuldse Palmioksa Cannes’is ning räägib lugusid minevikust ja olevikust.
 • “Attenberg” (2010):
  Lavastaja Athina Rachel Tsangari. Film uurib inimsuhete keerukust ja seksuaalsust.

Need filmid pakuvad ülevaadet Kreeka filmikunstist ja kultuurist ning võivad pakkuda huvi nii filmiarmastajatele kui ka neile, kes soovivad rohkem teada saada Kreeka ühiskonnast ja ajaloost.

Καλή ψυχαγωγία! (Kalí psihagogía!) – See tähendab “Head meelelahutust!” või “Nautige oma aega!”

Meie kinkekaardid

Ideaalne võimalus kinkida oma sõbrale või lähedasele Reisiparadiisi kinkekaart, pakkumaks parimat puhkust.

Loe lähemalt

Ei leidunud sobivat reisi?

Klienditeenindus:

+372 56 62 88 80