INDIA

India – kusagil mujal pole kontrastid nii suured – vaesus nii vaene, rikkus nii hiilgav, vaimuküllus nii pillav, räpasus nii räige. India on miljonite jaoks vastupidamatu tõmbejõuga, väheste joaks, paraku, võrdväärse tõukejõuga. Avage oma meeled! See on maa, mida Mark Twain on nimetanud inimkonna hälliks, inimkõne sünnikohaks, ajaloo emaks, legendide vanaemaks ja traditsioonide vana-vanaemaks. Indiaga ei ole lihtne tutvuda, aga ta väärib iga hetke. Indiat ei ole lihtne armastada, aga tõeline armastus ei peagi lihtne olema.

ILM MEIE KUURORDIS, KERALAS
India päikesekuurordis ja kookospähklimaal Keralas on aastaringselt meeldivalt soe. Keskmine õhutemperatuur on 23-32 kraadi ning seda on täpselt parasjagu – see ei tundu liiga kuum ega ka mitte liiga jahe. Ookeanivesi on samuti paitavalt soe. Veetemperatuur ei lange ka kõige külmemal talvekuul alla 25 kraadi ning veemõnusid nautida ja lainetes hullata võib kasvõi terve päeva.
Aasta Indias jaguneb kaheks: kuivaks talveperioodiks ja märjaks suviseks vihmaperioodiks. Kuivad kuud on oktoober kuni mai, tugevad mussoonvihmad tabavad Indiat aga juunist septembrini.

 

ILM detsember jaanuar veebruar märts aprill
Päevane kõrgeim õhutemperatuur 30 30 31 32 32
Õine madalaim õhutemperatuur 21 21 21 22 22
Merevee temperatuur 26 26 26 27 27

INDIA
India Vabariik on riik Lõuna-Aasias, rahvaarvu poolest Hiina järel teine riik maailmas. Seal elab üle miljardi inimese, kes kõnelevad rohkem kui 100 keelt. Indial on maismaapiir Bangladeshi, Birma, Hiina, Bhutani, Nepali ja Pakistaniga ning India ookeanis India ranniku lähedal asuvad Sri Lanka ja Maldiivid.
Ametlik nimi:  Bharat (hindi keeles)

Pealinn:  New Delhi

Pindala:  3 287 590 km²
India on 1,1 miljardi inimesega rahvaarvult Hiina järel maailma riikidest teisel kohal

Keel:   Hindi keel on peamiselt India kesk- ja põhjaosas räägitav indoeuroopa keelkonna indoiraani harusse kuuluv india keel. Hindi ja urdu keelt räägib emakeelena 500–680 miljonit inimest, millega see on hiina keele järel suuruselt teise kõnelejaskonnaga keel. Teise keelena räägib hindi keelt 120–225 miljoint inimest. 2001. aasta rahvaloenduse andmeil rääkis 41% India elanikest hindi keelt või mõnda sellele väga lähedast keelevarianti. Hindi keel on India riigikeel.

Rahvuslind:  Paabulind

Rahvusloom:  Tiiger

Rahvuslill:  Lootos

Rahvuspuu:  Bengali viigipuu

Rahvuspuuvili: Mango

Kasulik teada

Kasulik teada

AYURVEDA – Ayurveda on iidne India meditsiinisüsteem, mis arvestab inimese kui tervikuga, hõlmab keha, tundeid, hinge ja meelt. See annab juhiseid kogu terviku edukaks ja õnnelikuks eluks. Ayurveda kirjalikud tõendid ulatuvad kuni 5000 aasta tagusesse aega ning suulised traditsioonid jõuavad meieni veelgi kaugemast minevikust.
“Ayur” tähendab “elu” ning “Veda” teadust. Ayurveda on seega “Eluteadus”. Ayurveda näeb tervist vaimse ja füüsilise seisundi kooskõlana ning tema eesmärk on ravida haigusi, säilitada tervist ja pikendada elu. Ayurveda hõlmab endas dieete, ravimtaimi, aroome ja massaaži. Ayurveda aitab tervel inimesel tervist hoida ning haigel inimesel tervist taastada. Ayurveda järgi on iga inimene unikaalne, kelle organism koosneb viie elemendi: eetri, õhu, vee, tule, ja maa poolt moodustatud kolmest erinevast energiast. Oma isikliku kombinatsiooni, mis on isikupärane ja kordumatu, saame kaasa juba sündides. Elu jooksul mõjutab meid nii keskond ja eluviisid, sisi võib see kombinatsioon ka tasakaalust välja minna.
Ayurveda hoolitsuste käigus  kasutatakse ainult ayurvedalikke ja ökoloogiliselt puhtaid looduslikke vahendeid. Meeldiv võimalus ühendada tõeline nauding puhta hoolitseva teraapiaga!

INDIA HOTELLID: LIHTSAST LUKSUSLIKUNI
Indias kannab tihti hotelli nime ka paari toaga putkataoline majutuskoht, milles seljakotirändur leiab puhkamiseks neli seina ja madratsi. Meie oleme oma hotellivalikusse valinud siiski klassifitseeritud hotellid. India on äärmuste maa. Lihtne on siin tõesti väga lihtne ja luksuslik on seda kohe küllaga.

ELEKTER – kõikjal Indias võib päeva jooksul olla lühikesi elektrikatkestusi. Ei ole ka haruldane, et elekter läheb ära näiteks poole tunni jooksul 10 korda. Paljudes hotellitubades on selleks puhuks küünlad ning tikud.

HOMMIKUSÖÖGID – 2-3* hotellides pakutakse reeglina hommikuti lisaks indiapärasele ning meie kõhule harjumatuna tunduvale söögile vaid kohvi ja saia moosiga. Toit on India saga odav ja söögikohti palju ning toekama kõhutäie leiate kasvõi lahedates rannahüttides. Maitsvaid puuvilju müüakse aga näiteks turgudel.

KOHV
– söögikohtades pakutav kohv ei pruugi olla päris selline maitsega nagu oleme Euroopas harjunud jooma. Tihti pakutakse lahustuvat kohvi, tavalised on ka Nescafe kohviaparaadid.

LISAVOODID – hotellides, kus ei ole kolmekohalisi tube, on lisavoodiks kas lahtikäiv tugitool, divan või siis välivoodi.

RANNAD – Indias kuulub rand riigile. Seega on ka 5* luksushotellide rand hotelli oma vaid mõtteliselt. Kerala randade kõige iseloomustavamaks ja mujal maailmas sellisel kujul tundmatuks jooneks on hooajal randa püstitavad ajutised söögi- ja joogihütid.

SEIFID –
Seifid on 2-3* hotellides tasulised ning on saadaval tihti vaid vastuvõtus, 4-5* hotellides on seifid reeglina tubades ning lisatasu selle eest ei küsita.

SOE VESI
– India hotellides on küll olemas soe vesi, kuid ööpäevaringselt kraanist voolav soe vesi on ometigi tõeline luksus. Paljudes hotellides tuleb kraanist sooja vett vaid teatud kellaaegadel, tavaliselt hommikuti ning õhtuti.

TUALETT-TARBED
– 2-3* hotellides on üldiselt olemas seep, 4* hotellides ka šampoon ja kreem. 5* hotellides on valik ag alai ja luksuslik.

Vaatamisväärsused

Vaatamisväärsused

 

Looduslikud vaatamisväärsused – Himaalaja, püha jõgi Ganges, Lääne-Ghati troopilised metsad rikkaliku floora ja faunaga. Kui rääkida kuurortkohtadest, neid on kümneid – Indial on kõige pikim maailmas rannaäär, ta on ümbritsetud veega kolmest küljest -Araabia meri, India ookean ja Bengali laht. Reisijaid, reda huvitab Nikolai Roerich, peavad kindlasti minema India põhjaossa Himaalaja mägedesse.

 

Delhi – linna territooriumil asuvad vähemalt seitsme iidse pealinna ehitised. Soovitame külastada selliseid vaatamisväärsusi, nagu: Agra Fort, Jama Masjid, Raj Ghat, Jantar Mantar, Lakshmi-Narayana Temple, Qutb Minar torn, India Gate, Sekretariaadihoone, Rashtrapati Bhavan (presidendi palee), Parlamendihoone, Rahvuslik Muuseum, Jawaharlal Nehru Muuseum, käsitöö muuseum, loomaaed, Great Mosque, Great Mughal vastuvõtusaal, Rang Mahal, Moti Masjid, torn XII sajandist, maailma kõrgeim tellistest minarett.

 

Mumbai (Bombay) – Linn, mis asub saartel. Ärge unustage külastada: St John Church, Walesi printsi Muuseum, St Thomas Cathedral, Taraporewala Aquarium, Lääne India Muuseum, Victoria Gardnz Park koos loomaaiaga, koopad Kanheri Caves II-IX sajandist kivist nikerdatud mustriga, mitmeid VII saj. kirikuid.

 

Malabar – Mägedel asuvad maalilised Hanging Garden ja Kamala Kaul Nehru (1899–1936) park, Jumalanna Mahalakshmi pühakoja, Haji Ali Dargah haud ja mošee, Nehru Planetaarioon, Elephanta saar, Rahvusvaheline Park Krishnagiri Upavan, Maori Beach, Mon Plaisir’s, Dzhogeshvari koopad ja bassein.

 

Agra linn – Mogul Empire pealinn, siin asub üks maailmaimedest – Taj Mahal, Akbari mausoleum ja suurepärased Agra paleed ja linnused, Moti Masjid (XVII saj.), Marmorist Dzhahangri Mahal mausoleum, Red Fort.

 

Vrindaban või Brindavan või Brundavan – „Viie tuhande templi linn“, Krishna sünnikoht. Imekaunis arhitektuur, Krishna palverännaku koht kogu maailma Krshna järgijatele.

 

Amritsar – Vaimne sikhide keskus ja värav Punjab, ümbritsetud püha Surematuse veekoguga.

 

Kolkata (varem nimetati Calcutta) – India Muuseum, Birla Tehnoloogia Muuseum, Victoria Memorial Iseseisvuse pargis, Raj Bhavan (valitsuse maja), Püha Pauluse katedraal, botaanikaaed.

 

Rahvuspargid – Kaziranga, Dzhaldapara, Manasin, Dachigam. Lindude looduskitsealad Govind Sagar, Keoloadeo Ghana, Kanha, Pulikat, Vedanthangal, Nal Sarovar. Tiigrite reservaadid Sunderbans ja Similipal. Rahvuspark Jawhar (sealhulgas rahvusparkid Bandipora ja Nagarhol ja Mudumalay ja Vayanad reservaadid) ja veel palju erinevaid looduskaitsealasid.

Kerala

Kerala

 

Kerala on koht kus:
-on omapärane tantsu- ja muusikakultuur
-sündis eluteadus Ayurveda
-peetakse värvikirevaid festival ja unikaalseid usspaatide võidusõite
-söögielamused

Kerala maakond asub India lõunatipus. Kerala nimi tuleb sõnadest kera+alam – kookospähklimaa.
Ajakirjas “National Geographic Travel” on Kerala kohta öeldud, et see on üks 50-st sihtkohast maailamas, mida lihtsalt peab nägema ja et see kuulub maailma kümne paradiisi hulka.
Loodust on Keralas palju – kookospalmid kasvavad kui umbrohi, ookeanirannale pakub konkurentsi hiiglaslik, maailmas ainulaadne tagavetela (backwaters). Loodusparkides, mis asuvad500-2700 meetri kõrgusel Lääne-Ghati mägedes elab tiigreid, metsikuid elevante, antiloope, piisoneid ning muidugi lugematuid have. Mäenõlvu katavad tee-, kohvi- ja kummipuu istandused ning vürtsifarmid.

Kerala on tõesti idullüline India osariik, kuurort, Araabia mere ääres. Kerala on oluline turismisihtpunkt ja turism annab olulise osa piirkonna majandusest. Näiteks ajakiri National Geographic Traveller on valinud selle 50 maailmas enim külastamist vääriva paiga loendisse. 2011. aastal ületas turistide arv 10 miljoni piiri. Kerala piirkond pakub oma külalistele rannapuhkust, mille saab ühendada unustamatute Ayurveda hoolitsustega. Kerala pealinn on Trivandrum.

KERALA RANNAD
Kõige populaarsemad Kerala rannad on Varkala ja Kovalam. Varkala asub Trivandrumist 40km kaugusel. Varkala küla iseenesest asub rannast 1,5km kaugusel, seal on mõned poed, apteek ja postkontor. Varkala rannatsoon jaguneb kaheks: lõunaosa ja põhjaosa. Lõuna Varkala on vaikne kaluriküla, kus asuvad mõned hotellid ja Ayurveda salongid. Parema kvaliteediga on Varkala põhja osa, kus asuvad mitmed hotellid, erinevad restoranid, poed ja Ayurveda kliininkud.
Kovalam – asub Trivadrumist 15km kaugusel. Kunagi ammu Kovalam oli väike ja vaikne kaluriküla, tänapäeval see kuurort on muutunud üheks populaarsemateks kuurortiteks kogu osariigis. Kovalam rannajoon koosneb mitmetest hotellidest, restoranidest, poodidest ja Ayurveda salongitest. Suurem hotellid pakuvad oma külalistele heal tasemel teenindust ning teenuste kvaliteeti. Massaaži armastajad leiavad endale siit palju erinevaid SPA salonge.

Ayurveda

Ayurveda

Ayurveda on iidne India meditsiinisüsteem, mille eesmärgiks on tervise taastamine, hoidmine ja uuendamine vastavalt Veda metafüüsika põhimõtetele.

 

Ayurvedavatarana ( nn Ayurveda järeltulija) teooria kohaselt peetakse Ayurveda päritoluks Hindu jumala Brahma jumalikku ilmutust, mida ta nägi siis, kui ärkas universumi taasloomiseks. Selle ilmutuse edastas jumalatele jumalik raviarst Dhanvantari, kes ilmus mäslevast taevalikust ookeanist. Need omandatud teadmised anti otse edasi Daksha Prajapati`le shloka (s.o. kindlaksmääratud pikkusega ja sageli riimuv poeetiline värss või fraas) vormis, mille ettekandjaks oli Brahma ise. Sel viisil levitati teadmisi ka mitmetele järgnevatele jumalikele põlvkondadele, kelle kaudu see omakorda jõudis jumal Indrani (dharma, s.o. usu, kõrgema tõe ja universumi lõpliku tõelisuse, kaitsja). Seletuse kohaselt oli Ayurveda esimeseks inimesindajaks Bharadvaja, kes sai vastavaid teadmisi Indralt. Vastutasuks edastas Bharadvaja oma teadmisi rühmale tarkadele, kes veel omakorda õpitu aspekte oma õpilastele tutvustasid.

 

Väidetavalt olla Ayurveda esimeseks kirjapanijaks Agnivesha (oma raamatus-Agniveshi tantra). Hiljem toimetas raamatu Charaka ja raamat sai tuntuks Charaka Samhitana. Teine varasemast perioodist pärinev Ayurvedat puudutav tekst on Sushruta Samhita, mille koostajaks oli Sushruta (Dhanvantari põhiõpilane u 1000 a. e. Kr). Sushruti peetakse Kirurgia Isaks ja oma raamatus kombineeris ta Dhanvantari õpetused ja kirurgilised tehnikad koos omapoolsete leidude ning tähelepanekutega alates sünnitusabist ja ortopeediast kuni oftalmoloogiani (s.o. silma- ja silmahaiguste õpetus) välja. Üheskoos kasutati Sushruta Samhitat ja Charaka Samhitat põhiliste teemakohaste kirjalike materjalidena antiiksetes Takshashila ja Nalanda ülikoolides. Neid mõlemaid tekste arvatakse pärinevat nüüdisaja (s.t. aeg Kristuse sünnist kui tänapäevani) perioodi algusest. Tekstid põhinevad holistlikul lähenemisel ja teemakäsitlusel, mis on tugevasti juurdunud Vedas ja Vedic kultuuri filosoofiasse. Holism (s.o. terviku primaarsuse rõhutamine) on keskne teema Ayurveda filosoofias, mille elemente leidub meditsiini erinevates aspektides.

 

 

Ayurveda protseduurid

 

AYURVEDIC ABHYANAGA (massaaž)

Ayurveda arst valib massaažiõli vastavalt kehatüübile. Massaaži kasulikeks mõjudeks on see, et väheneb stress, paraneb vere- ning lümfiringe ning pingesolevad lihased lõdvestuvad. Ayurveda õlid noorendavad ning aitavad väljutada jääkaineid. Samuti vähendavad õlid juuste väljalangemist, kõõma teket, parandavad peanaha seisundit, und ning silmanägemist. Massaaž on efektiivsem, kui seda teevad kaks terapisti. Naistele teevad massaaži ainult naised ning meestele mehed.

 

PADHABHYANGA

See on jalgade massaaž allpool põlvi, mis parandab jäsemete verevarustust. Padhabhyanga on kasulik protseduur suhkruhaigetele. Massaaž suurendab ka liigeste liikuvust, võtab maha lihaspinget ning vähendab stressi.

 

SHIRODHARA

“Shiro” tähendab tõlkes pead ning “dhara” on kindla konsistentsiga ayurveda õli, mis on välja valitud ayurveda arsti poolt. “Dhara” võib olla valmistatud ka teistest koostisosadest, nagu hapupiim, aga igal juhul on see valitud lähtuvalt täpselt patsiendi seisundi järgi. Shirodhara on protseduur, mil õli voolab õrnalt laubale, lõdvestades täielikult närvisüsteemi ning rahustades vaimu. Tekib üldine rahulolu seisund, kus inimene tunneb ennast meeldivalt lõdvestunult. Lisaks mõistuse, keha ja psüühika süvalõdvestusele, vabanevad pingetest ka näolihased. See on väga kasulik kõrge vererõhu, unetuse, rahutuse ning psüühiliste probleemide korral. Samuti on Shirodhara tõhus halvatuste, dementsuse ja teiste neoroloogiliste häirete puhul ning see parandab ka mälu.

 

ELLAKIZHI

Peenestatud ürtide lehed ning ürdipulber soojendatakse raviõlis ning seotakse pakikesteks, mida kasutatakse kehapiirkondade masseerimiseks. Selline haige piirkonna töötlemine pakub suurt leevendust reuma ning teiste sarnaste haiguste puhul. Ellakizhi parandab vereringet, vähendab stressi ning ravib osteoartriiti. Samuti on protseduur soovitatav sporditraumade puhul.

 

AYURVEDIC UDVARTANAM

Erilises massaažis kasutatakse ayurveda pulbreid või ravipulbreid. Massaaž annab liikuvust pingul lihastele ja liigestele ning vähendab rasvumust. Protseduuril on salendav ning toniseeriv toime.

 

CHOORNASWEDAM

Linane kotike täidetakse ravipulbriga ning seda kasutatakse massaažiks, mille kestus sõltub haigusest. See leevendab neuroloogilisi vaevusi, reumat ning artriiti.

 

NETHRA THARPANAM

Tegemist on spetsiaalse protseduuriga, mis stabiliseerib silma võrkkesta ning läätse muutusi, tugevdab silmanärve ja laulihaseid.

 

THALAM

Thalam on ravikreemi pähekandmine. Thalame võib olla sõltuvalt tervisehädadest erinevaid.

 

PICHU

Pichu on ravi, mis on mõeldud peapiirkonna terviseprobleemide leevendamiseks.

 

KSHEERA DOOMA

Kerala ayurveda ravi on loodud näonärvide erinevate neuroloogiliste häirete raviks. Näiteks sobib see näohalvatuse raviks.

 

VASTI

Vasti seisneb soojade ayurveda õlide hoidmises haigetel piirkondadel. See protseduur aitab tõhusalt kaasa alaselja ning kaelaprobleemide, samas ka artriitilste põlvede ning kõrgenenud vererõhu ja südamevaevuste puhul. Vasti protseduurid jagunevad vastavalt tervisehäiretele: Kati Vasti, Greva Vasti, Janu Vasti ning Hrud Vasti.

Viisad

Viisad

 

EESTI KODANIKU PASS
Vajalikud dokumendid viisa taotlemiseks:
– Pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast eeldatavat Indiast lahkumise kuupäeva (passis peab olema vähemalt kaks kõrvuti vaba lehekülge)
– 1 värviline passifoto mõõtudes 5 x 5 cm, heledal taustal (ankeedile kleepida, mitte klammerdada!)
– Tervisekindlustuse poliis
– Online ankeet: http://www.indianvisaonline.gov.in/visa/
Ankeet täita inglise keeles, täidetud ankeet tuleb välja printida ja taotleja poolt allkirjastada!
NB! Ankeedil peab olema 2 allkirja- üks ankeedi lõpus ning teine allkiri foto all.

NB! Ankeedil on küsimused:
´´References in India and Finland´´:
References in India puhul märkida – turismireisi korral hotelli info (nimi, aadress, telefon)
References in Finland puhul märkida – taotleja Eestisse jääva lähisugualse või sõbra ees- ja perekonnanimi, aadress ja telefon

– TURISMIVIISA – Eesti passile väljastatakse turismiviisa alates viisadokumentide sisse andmise kuupäevast kuni 6-ks kuuks
NB! Eesti pass ei vaja re- entry permit luba alates 04.12.12. See tähendab, et kui väljutakse Indiast, siis kehtiva 6 kuulise turismiviisaga saab Indiasse tagasi pöörduda ka vähem kui 2 kuu pärast.
– AJAKIRJANIKU VIISA – kui tegemist on ajakirjanikuga, väljastab saatkond olenemata reisi eesmärgist ajakirjaniku viisa.
Viisa on ühekordse sisenemisega, kehtivusega kuni 3 kuud alates viisa passi kleepimise kuupäevast.
Viisa käsitluse aeg on kuni 2 nädalat.

VENE KODANIKU PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS
Viisatingimused on samad, mis Eesti kodanikule, v.a käsitluse aeg, mis on kuni 3 nädalat.
Vajalik elamisluba Eestis, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast eeldatavat Indiast lahkumise kuupäeva.

Lisaks on vajalikud dokumendid:
– elamisluba Eestis (koopia mõlemast poolest), kehtiv vähemalt 6 kuud pärast eeldatavat Indiast lahkumise kuupäeva
– lennupiletid või pakettreisi kinnitus.

– TURISMIVIISA – turismiviisa väljastatakse Vene passile alates viisadokumentide sisse andmise kuupäevast 1-ks kuni 6-ks kuuks, viisa on kas ühekordse või mitmekordse sisenemisega. Otsuse viisa perioodi ja sisenemiste arvu kohta teeb saatkond!

EESTI HALL VÄLISMAALASE PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS
Vajalikud dokumendid ja tähtajad on samad, mis Eesti kodanikule, v.a viisa kehtivuse aeg.

Lisaks on vajalikud dokumendid:
– elamisluba Eestis (koopia mõlemast poolest), kehtiv vähemalt 6 kuud pärast eeldatavat Indiast lahkumise kuupäeva
– lennupiletid või pakettreisi kinnitus.

VIISA KEHTIVUS:
– viisat Indiasse saab vormistada ainult ühekordse sisenemisega. Viisa kehtib alates viisadokumentide sisse andmise kuupäevast kuni 30 päeva ning selle aja jooksul peab olema toimunud Indiasse sisenemine ja väljumine.

VIISA MAKSUMUS:
-Viisa maksumus 80 EUR

KÕIK REISITEENUSED

KÕIK REISITEENUSEDÜHEST KOHAST

HINNAGARANTII

HINNAGARANTIIPARIMAD PAKKUMISED

KIIRUS

KIIRUSKIIRED VASTUSED

TEADLIK VALIK

TEADLIK VALIKPROFID ABIKS

USALDUSVÄÄRSUS

USALDUSVÄÄRSUS