Üldinfo

Üldinfo

Rahvaarv: 298 968 inimest

Pindala: 298 km²

Pealinn: Male

Geograafia: Maldiivide saarestik asub India ookeanis, u 675 km Sri Lankast edelas, ning koosneb 26-st atollist, mis laiuvad 822 km põhjast lõunasse ja 130 km läänest itta.
Atollides on kokku u 1190 korallsaart, neist u 200 on asustatud ning neist omakorda 88 saart on muudetud kuurortsaarteks, kus asuvad ainult hotellid (enamasti 1 hotell saarel).

Üldinfo: Maldiivid on troopiline paradiis, mis koosneb päikeselistest randadest, kõrgetest palmidest, kristallselge veega riffidest ja India ookeani rikkalikust floorast ning faunast. See teebki Malediivid maailmas üheks soosituimaks puhkusekohaks, kus lisaks päikese nautimisele saab harrastada sukeldumist ning imetleda fantastiliselt kaunist veealust maailma. Maldiivid on paradiis armunutele, noor- – ja vanapaaridele ning kõigile neile, kes otsivad kohta päikese all mõtisklemiseks, mediteerimiseks ja romantilise idülli nautimiseks. Maldiivid on ideaalne paik neile, kes tahavad nautida rahulikku puhkust kõrgetasemelistes hotellides ja idüllilises ümbruses. Siin on hea kliima, soe meri ja palju erinevaid merega seotud meelelahutusi, mille hulgast leiab endale sobiva nii sportlik kui mittesportlik puhkaja: sukeldumine, snorkeldamine, surfimine, laevasõidud naabersaartele koos ujumise ja piknikuga, lõbusõidud klaaspõhjaga paadis, kalapüük.

Pealinn: Male, 75 000 elanikku. Male on suurima elaniku arvuga saar riigis. Pealinn Male on ainuke linn Maldiividel, kus on erinevad arhitektuurilised ja ajaloolised vaatamisväärsused ning mitmekesine valik kauplusi. Siin on 17.sajandist pärit mošeed, rahvusmuuseum, suurejooneline kaasaegne islamikeskus, mille kuldne kuppel on muutunud Male sümboliks. Kindlasti tasub läbi astuda kohalikult kala- ja tavaturult, kus müüakse erinevaid kohalikke kaupu ning käib tingimine hea lõunamaise traditsiooni kohaselt.

 

Riigikord: Riigi ametlik nimi on Maldiivi Vabariik. Riigipea ja valitsusjuht on alates 1978.a president Maumoon Abdul Gayoom.

Usk: Peaaegu 100% sunniidi moslemid. Vastavalt islami reeglitele on ametlik puhkepäev reede ning alkoholi tarbimine (ja ka riiki toomine) keelatud. Turistide jaoks on alkohol vabalt saadaval kuurorthotellides.

Keel: Ametlik keel on divehi, mis kuulub indo-euroopa keelte hulka. Divehi sisaldab palju araabia, hindi ja inglise päritolu sõnu ning kirjutatakse paremalt vasakule nagu araabia keeltki. Inglise keel on enim levinud võõrkeel ning kohalikud oskavad seda päris heal tasemel. Kuurortides räägitakse ka saksa, prantsuse jt keeli.

Viisad

Viisad

Turistiviisa vormistatakse kuni 30 päevaks nii eesti passi, halli passi kui vene passi omanikele piiril tasuta.

Eesti pass
Viisa vajalik ja kuni 30 päevast viisat saab taotleda piiril.
Vajalikud dokumendid:
– pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi
– edasi- tagasi piletid
– piisavate rahaliste vahendite olemasolu umbes 30 USD päevas inimese kohta või kinnitatud hotelli broneering kogu perioodiks
– vajadusel viisa edasisõiduks Maldiividelt.
Viisa on tasuta.

Vastav informatsioon, Malediivide Turismiamet: www.visitmaldives.com/Getting_here/visa.php

Vene pass, olemas elamis-ja tööluba Eestis
Viisa vajalik.
Viisatingimused on samad, mis Eesti passile.

Vastav informatsioon, Vene Föderatsiooni Välisministeerium: www.mid.ru/dks.nsf/mnsdoc/04.04.02

Eesti hall välismaalase pass, olemas elamis – ja tööluba Eestis
Viisa vajalik.
Viisatingimused on samad, mis Eesti passile. Lisaks peab Eesti hallil välismaalase passil olema passis elamis- ja tööluba Eestis või on olemas ID-kaart,kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi.

Vastav informatsioon, Malediivide Turismiamet: www.visitmaldives.com/Getting_here/visa.php

Kasulik teada

Kasulik teada

Aeg: Talveajal oktoobri lõpust märtsi lõpuni on kell Maldiividel Eesti ajast 3 t ees. Suveajal on vahe +2 tundi.

Elekter: 230 v. Pistiku harud on kitsamad. Adaptereid saab laenutada hotellist.

Raha ja hinnad: Maldiivide rahaühik on rufiyaa (tähistatakse MVR, MRf või Rf). Mündid kannavad nime laaree. 1 rufiyaa on 100 laareet. 1 USD = u 13 MVR ja 1 EEK = u 1,04 MVR. USA dollar on enim kasutatav välisvaluuta.
Hotellides saab läbi ka ilma kohaliku rahata, sest kõikjal aktsepteeritakse dollareid, ka hinnad on esitatud dollarites. Samuti saab maksta reisitshekkide, krediitkaartide (American Express, Visa, Euro Master Card, Diners Club, JCB) ning teiste tugevate valuutadega. Kohalikku raha vajate ainult väljaspool kuurorti sisseostude sooritamiseks.
Hinnatase hotellides kõigub vastavalt hotelli tasemele. Mida kallim hotell, seda kallimad on ka teenuste ja toitude hinnad: salat 10-12 USD, supid 7-8 USD, burger 8-12 USD, pastaroad u 13 USD, põhiroad 15-30 USD, magustoidud 7-10 USD, tass kohvi 4-5 USD, klaas õlut 6-8 USD, pudel veini restoranis 18-50 USD. Paljudes hotellides lisandub hindadel ka 10%-ne teenustasu.

 

Vaktsineerimine: Vaktsineerimisi pole vaja.

Toll: Alkoholi sissetoomine riiki ei ole lubatud (alkoholi müüakse hotellides). Riigist ei ole lubatud välja viia koralle ja kilpkonnakilpe, sest nii korallid kui kilpkonnad on looduskaitse all.

Telefon ja Internet: Igas hotellis on olemas telefoniühendus ning enamikus ka Internetipunktid, samuti on paljudes majutuskohtades ka toas võimalik Internetiühendus.

Transport: Rahvusvaheliselt Hulule lennuväljalt Põhja-Male atollis viiakse turistid lähemal asuvatele saartele paatidega, need transfeerid kestavad olenevalt saare asukohast 20 minutist kuni mitme tunnini. Kaugemal paiknevatesse atollidesse viiakse kliendid väikelennukitega. Arvestades vahemaid, ei ole siselend odav lõbu, kuid õhust saartele ja korallidele avanev vaade on äärmiselt lummav.

Kasulikud vihjed:

• Riietus: tänu kliimale on soovitatav kanda kergeid puuvillasest kangast rõivaid. Pealinn Male ja teised asustatud saared on konservatiivsed ning seal on naistele kindel soovitus mitte kanda liiga nappe ja paljastavaid rõivaid, sest see solvab kohalike sündsustunnet. Kuurortides on rannariietus loomulikult aktsepteeritud, nudism ja topless päevitamine aga mitte. Enamik hotelle ei luba ka rannariietes kliente siseruumides asuvatesse restoranidesse.

• Kõrge temparatuuri ja aktiivse päikese tõttu ärge unustage päiksekaitsekreeme ning peakatet.

• Maldiivide veealune korallimaailm on väga õrn ja haruldane ökosüsteem. Kõiki sukeldujaid palutake neid mitte kahjustada. Korallide maalt väljaviimine on keelatud.

• Enamik saartel puudub üldse igasugune autoliiklus. Pealinn Males on see aga olemas. Ärge unustage, et liiklus on seal vasakpoolne.

• Maldiivid on islamimaa ning alkoholi maaletoomine on keelatud. Kangemaid jooke müüakse kõikides kuurortides turistidele ning sealne valik on piisavalt lai.

• Tuntud idamaiseks tavaks on kindlasti kauplemine ning hinnas tingimine, kuid seda ainult Male kauplustes ning basaaril, kus hinnad ei ole fikseeritud. Turul soovib müüja ostjaga kindlasti suhelda ja kaubelda ning kui te seda ei tee, jääb see müüjale lihtsalt mõistetamatuks.

Vaatamisväärsused

Vaatamisväärsused

Maldiivi saared on laialdaselt tuntud oma kuurortide poolest, millest igaüks on kordumatu maailm, mis ümbritsetud puhaste kuldsete liivadega. See on paik „maailma otsas“, kus pole linnade lärmi, euroopa tsivilisatsiooni – ümber on ainult puutumatu loodus ja piiramatu ookean. Rohkearvulised veealused korallkoopad paiknevad üle kogu Maldiivide arhipelaagi, troopiline taimestik loob algupärase ja kordumatu saarestiku ilu.

Male on maailma väikseim pealinn (pikkus 2,5 km, laius 1 km). Selle peamine vaatamisväärsus on kuldse kupliga kaunistatud „Suure Reede“ mošee. Tema territooriumil asub Islami keskus. Samuti on see Maldiivide suurim kirik, mahutades endasse üle 5000. inimese. Selle kõrval asub vana  Suure Reede mošee, ainulaadse minareti ja rahvuskangelaste ja juhtivate pereliikmete haudadega.

Teiste pealinna vaatamisväärsuste seas, väärivad tähelepanu ka:

– Presidendi loss

– Sultani pargis paiknev Rahvusmuuseum

– Legendaarsete Maldiivi  pühakute hauakohad

Samuti põnev koht külastamiseks on kohalikud värvirikkad turud – puuvilja, juurvilja, käsitöö – need on kohad, kuhu tulevad ja kus kohtuvad kõikide saaarte elanikud.

Maldiivid see on avastus sukeldamise armastajatele. Rohked korallkoopad on ääretult huvitavad ja pakuvad palju huvitavat veealuteks uurimisteks. Korallrifid kaitsevad rannaäärset vett eluohtlike kalade eest, nii et sukeldujatel pole põhjust muretseda oma ohutuse pärast.

Ekskursioonid

Ekskursioonid

Seoses sellega, et Maldiivi saared ei ole oma vaatamisväärsuste ja ajaloomälestiste poolest eriti rikkad, toimuvad ekskursioonid reeglina ookeanil. Olenevalt hotellist, kus te peatute, ja saarest, millel see asub, võivad ekskursioonid ja nende hinnad kergelt varieeruda, mistõttu pakutakse teile hotelli asudes võimalust oma vaba aja ettevõtmisi ise planeerida.
Maldiividel korraldatavatest külluslikest reisidest võite valida just selle, mis hingele kõige lähedasem.

Lõbusõit dhonil

Sellel traditsioonilisel maldiivide paadil tõeliselt muinasjutuliste vaadetega saarte vahel seigeldes saate kindlasti unustamatu elamuse.

Lõbureis vesilennukil
Vesilennukil pakutakse mitmesuguseid lõbureise. Näiteks lühike sõit saarte, neid ümbritsevate laguunide ja korallriffide õhust pildistamiseks ning kui veab, siis saab pildile ka tohutusuuri raisid ja delfiiniparvi.
Teise programmi järgi võib sõita kaugetele saartele ja teistele atollidele põhjas või lõunas, külastada kalurikülasid ja asustamata saari koos väikese grillpeoga puhkepausi ajal ning lähedalasuvaid kuurorte.

Meresafarid, sukeldumine(terve päev)
Allveeujumiskeskused korraldavad mitut tüüpi meresafarisid ja sukeldumissafarisid. Reeglina on programmis sukeldumine kahes erinevas kohas ühes või kahes atollis, puhkus ja barbeque-lõuna ühel asustamata saarel, meenete ostmiseks kaluriküla külastamine või, olenevalt programmist, ekskursioon pealinn Male`sse.

Tutvumine pealinn Male`ga (2-3 tundi)
Male kesklinnas külastatakse ajaloolisi mälestisi, islamikeskust ja rahvusmuuseumi, minnakse suveniiripoodidesse, supermarketisse, juurvilja- ja kalaturule. See ekskursioon on mõeldud lähedalasuvate saarte turistidele.

Suure, mittetööstusliku kala püüdmine(4 tundi)
On võimalik püüda järgmisi kalu: purikala, mõõkkala, sinine ja must marliin, vahu, barrakuuda, kollane tuunikala ja selle erimid, mako-, tiiger- ja sinihai, vasarhai, koryfen.
Kalapüük toimub reeglina väljaspool atolle spetsiaalsetelt suuremõõtmeliste kalade püüdmiseks ja kalaparvede radarseadmetega avastamiseks varustatud kaatritel.

Õhtune ja hommikune kalapüük, 2-2,5 tundi
Kalale minnes saate tõelise naudingu osaliseks. Kaatri teenindav personal aitab teid esialgsete raskustega toime tulla, kuid edaspidi sõltub juba kõik teie vilumusest. Samal või järgmisel õhtul kostitatakse teid teie endi poolt püütud kalast valmistatud grillroaga. Õhtusöök on kalastamise hinna sees.

Piknik asustamata saarel

Dhoni paadil viiakse teid asustamata saarele, kus saate rahus omaette olla.
Hinna sees on lõuna- ja õhtusöök ning mineraalvesi.

Päikeseloojang merel
Romantiline lõbusõit ookeanil sobib ideaalselt armunutele.

Lõbusõit allveelaeval
Unustamatu sukeldumine veealusesse maailma.
Keskmine hind $50-75.

Veelõbud
Igas hotellis pakutakse valikut veelõbustustest – purjelauatamine, katamaraan, kanuu, banaan, veesuusad, „fan tubes” kummirõngad ja veemootorrattad. Instruktorid juhendavad.

Dhaalu

Dhaalu

Dhaalu atollis on 8 asustatud saart, külaliste teenistuses on kolm kuurorti suure hulga hotellidega.
Ribudhoo saar on tuntud oma kuld- ja hõbetoodete poolest. Suurimat huvi pakub turistidele aga Velavaru saar. Selle lokkav taimkate, kõrged palmid, liivarannad ja maalilise laguuni ilu tõmbavad vastupandamatult kõiki puutumatu looduse austajaid.
Siin saab tegelda kõigi Maldiividele omaste veespordialadega – sukeldumisega, snorgeldamisega, purjelaua-, kanuu- ja katamaraanisõiduga, veesuusatamisega.

Faafu

Faafu
Faafu on 32 km pikk ja 24 km lai. Kohalikud elavad viiel saarel. Filitheyo saar atolli idaosas on ainus turistidele puhkamiseks mõeldud piirkond. Pansionaat asub keset metsikut palmimetsa. Kitsad teerajad viivad läbi puhmastike villadeni.

Faafu on 32 km pikk ja 24 km lai. Kohalikud elavad viiel saarel.
Filitheyo saar atolli idaosa on ainus turistidele puhkamiseks mõeldud piirkond. Pansionaat asub keset metsikut palmimetsa.
Kitsad teerajad viivad läbi puhmastike villadeni ja väikesed sillad viivad kaldalt vee kohal olevate majakesteni. Randa piiravad puud ja põõsad, kus kuuma päikese eest alati varju leiab. Hotellitoad on puhtad, kenasti sisustatud, konditsioneeri ja dušiga. Sukeldumiseks sobivad korallrifid asuvad kaldast vaid paarikümne meetri kaugusel.
Ekskursioonide hulka kuulub erinevates kohtades snorgeldamine, öine ja hommikune kalapüük ning lõbusõidud naabruses asuvatele asustamata saartele.

Raa

Raa

Raa atollis on 16 asustatud saart, mis asuvad põhiliselt Maldiivide idaküljel.

Korallrifid asuvad atolli sees. Alifushi saar on tuntud kui dhoni paatide ehitamise koht. Kandolhudoo saarel on arenenud kalatööstus. Meedhupparu saar, on eraldatud turismi arendamiseks. Selle saare pansionaat hõlmab 43 aakrit ja on piiratud tiheda taimestikuga. Lahes on suurepärased võimalused veespordiks ja kalapüügiks. Malelt pääseb siia vesilennukil umbes 40. minutiga.

Haa Alifu

Haa Alifu

Haa Alifu atoll on põhjapoolseim Maldiivide atoll, mille saartest 16 on asustatud.
Atolli suurim saar on Dhidhdhoo. Uligamu saarel on mugav abajas, mis on eriti hinnatud purjelaevnike poolt.
Ihavandhoo ja Huvarafushi saarte ümbruses on traditsioonilised kalapüügikohad. Utheemi sarel asub memoriaalkeskus, Kelaa saarel on säilinud Teisest Maailmasõjast pärit briti sõja-merelaevastiku baasi varemed.

Lhaviyani

Lhaviyani

Lhaviyani atoll on 37 km pikk ja 35 km lai, kokku 63 saart, neist 4 asustatud ja 5 kuurorti.
See on üks parimaid kohti sukeldumiseks ja snorgeldamiseks. Kohe kalda lähedal võib näha värvilisi koralle, mille vahel sõeluvad miljonid klaaskalad ja ingelkalade perekonnad. Aeg-ajalt kohtab siin ka suuri haisid ja mureene.
Veespordialadest võib Maldiividel harrastada purjelauasõitu, purjetamist ja kalapüüki. Maldiivide hotellides on samuti olemas võimalused aktiivseks puhkuseks –võib mängida tennist ja võrkpalli või tegelda teiste spordialadega värskes õhus.

Lhaviyani atoll on ümbritsetud väikeste, kuid väga ilusate saarekestega, kuhu korraldatakse ekskursioone ja piknikke. Väga populaarsed on lõbusõidud asustatud ja asustamata naabersaartele klaaspõhjaga paadil.
Võib reisida ka Malele, istuda väikeses mugavas restoranis ja nautida rahvusköögi roogi, pärast seda aga teha üks väike lõbusõit klaaspõhjaga paadis.

Addu

Addu

Addu atoll, teise nimega Seenu atoll, asub natuke ekvaatorist lõunapool.
Need on Maldiivide kõige lõunapoolsemad saared ja asustuse poolest Male järel teisel kohal. Addu atoll koosneb mitmest, umbes 40 km pikkusel poolkaarel asuvast saarest.

Atolli lõunaosas asuv Gani saar paistab teiste Maldiivi saarestikku kuuluvate saarte hulgast eriti silma. Tänu siin asunud brittide lennuväljale on saarel hästi välja arenenud liiklusvõrgustik – teed, sadamasild, lennuväli ja ka kohalikud elanikud on inglise keele ära õppinud. Neli naabersaart on Ganiga ühendatud tammidega.
18 km pikkusel teel sõites näeb kohalike elanike maalilisi külakesi, kookospalmide istandikke ja järve, kus pesitsevad papagoid ning puhkavad rände ajal kured ja pruunid trapid.

Väikesed abajad, arvukad kalurikülad, Gani purjelauakeskus, traditsioonilised paaditehased, iidse pühamu varemed, Fua-Mulaku mošee ja sukeldumiskool teevad Addu atollist Maldiivi saarestiku kõige põnevama koha.

Väga populaarsed on ekskursioonid mööda atolli saari, hommikune ja öine kalapüük, lõbusõidud klaaspõhjaga paadil, helikopterireisid, meresafarid väikesaarte ümbruses ja palju muid meelelahutusi. Peale kõige muu on Addu atoll üks vähestest kohtadest maailmas, kus võib päris ranna lähedal näha vaalhaisid. Pea-aegu kogu Addu atollil kasvavad banaanid ja õitsevad põõsastaimed.

Siin on suurepärased puhta liivaga ja väga puhta veega rannad. Teie teenistuses on esmaklassilised hotellid ja veelõbud.

Baa

Baa

Baa atoll on 42 km pikk ja 32 km lai, sellesse kuulub 13 asustatud ja 41 täiesti asutamata saart.
120 km kaugusel atollist asub Hulule lennuväli. Transfeer kiirkaatril kestab kaks ja pool tundi.

Ka see atoll on lausa paradiis neile, kes otsivad rahu ja omaette olemist. Kuid, vaatamata neitsilikule loodusele ja paljudele kohtadele, kuhu inimese jalg kunagi astunud ei ole, on siin suurepärane teenindus. Seda atolli asuti alles hiljuti puhketsooniks muutma. Hetkel on siin 5 hotelli.

Atollil on head võimalused sukeldumiseks ja veealuste hoovuste ära kasutamiseks. Selles Maldiivi saarte veealuses osas on suurepäraselt säilinud korallid, siin elavad vaalhaid, meredraakonid (maist juulini), kilpkonnad, raid, kaheksajalad, lõvikalad, fugu-kalad ja mureenid.

Ari

Ari

Ari atoll on 96 km pikk ja 33 km lai. Atoll koosneb suurest omanimelisest Ari atollist ja ühest pisemast, Rasdu atollist.
Atolli kuulub 70 saart, millest ainult 18 saart on põliselanikega asustatud, 26 saart on puhketsoonid.

Angaga saare pindalast moodustab rand 25%. Kudafoludhool ja Nalaguraidhool asuvad kõige mugavamad pansionaadid ja hotellid. Rangalil asub kaasaegne Hiltoni hotellikompleks koos sukeldumiskooliga. Kolmes Kuramathi hotellis on väga head võimalused üksildaseks puhkuseks Maldiivide palmide ja mangroovipuude varjus.
Saare põhjakaldal on suurepärane rand ja liivase põhjaga meri. Selle saare loodus on eriti ilus ja mitmekesine – läbipääsmatud vihmametsad, rohelised palmid ja kõikvõimalikes värvitoonides lõhnavad lilled. Siin puhates naudite tõeliselt mere ja ookeani ilu ning näete kõiki selle imepäraseid elanikke. Atolli elanikkond ei elatu ainult turismist, vaid tegeleb ka kilpkonnapüügi, korallide korjamise ja graveerimisega, kalapüügi ja kookospalmide kasvatamisega. Kalu on siin sedavõrd palju, et kohta kutsutakse koguni „kalasupiks”.
Siin võib nautida looduses eraldatust ja üksindust, aga võib ka aktiivselt puhata – sõita banaanil, veesuuskadel, katamaraanil, paatidega ja teha palju muud.

Halaveli, Machafushi, Viligilivaru ja Batala saar meelitavad siia eriti sukeldujaid, kuna siin on riffidele hea ligipääs otse ilusatelt liivarandadelt.

Sukeldumiseks on väga sobivad ka mere kaitsealad atolli põhjaosas Maja Thila, Orimas Thila, Fish Head, Kudara Thila ja Broken Rock korallrifid atolli lõunaosas.
Madivaru ja Manta-Riffi juures elavad raid ja vasarhaid. Kalahandi Huraa saare korallrifi põhjaosa on kuulus oma ainulaadse veealuse reljeefiga ja hallhaide kogunemispaigana.

Saartele pääseb Malelt kiirkaatril (1h 40min) või vesilennukil. Lennuk on muidugi tunduvalt kallim ja sõit kestab pea sama kaua kui paadiga, kuid see-eest avanevad lennuki pardalt eriti kaunid vaated saartele.

Põhja-Male

Põhja-Male

Põhja-Male atoll on 69 km pikk ja 39 km lai, sellesse kuulub 50 saart. Paljudel neist saartest asuvad kuurordid ja hotellid.
Paljud saared asuvad lennuvälja lähedal, mis lihtsustab tunduvalt paatidel ja kaatritel toimuvat liikumist. Vaatamata sellele, et saared on säilitanud oma eraldatuse muust maailmast, on siin ometi hästi välja arenenud turistidele suunatud infrastruktuur.
Ilma erilise vaevata ja kulutusteta võite sõita pealinna.

Atolli Põhjasaarel asub riigi pealinn Male – saarestiku ainus sadam ja linn, samas ka oma 1,8 km² suuruse pindalaga üks maailma väikseimaid pealinnu ja lisaks veel planeedi tihedamini asustatud linn.
Male on kontrastide linn, kus on koos nii kaasaegne tehnoloogia kui kohaliku kultuuri algupära. See on maailma kõige rahulikum pealinn, kus on ohutu nii päeval kui öösel. Elanikud on rõõmsameelsed ja viisakad ning tunnevad igast külalistest rõõmu . Pealinnas on olemas kõik, mis ühes pealinnas olema peab. Siin ei ole küll pilvelõhkujaid, kuid jalgrattaid on rohkem kui autosid. On hulgaliselt poekesi, turge ja mošeesid ja hotelle – palju hotelle.
Ja igal hotellil on oma paat, millel võib teha lõbureise lähedal asuvatele saartele. Males on, mida vaadata. Siin on Sultani park ja Reede mošee (Friday Mosque), Suur mošee ja Presidendiloss, palju turge ja meenepoekesi. Pealinna ümbritsevatel saarekestel on igaühel oma osa – ühel kasvatatakse linde, teisel on tankla, aga kolmandal Coca cola tehas!

Supelrandu Malel ei ole, saart ümbritseb kaitsetamm ja see on hea üksinduse nautimise koht. Ookeani suunduvad muulid on populaarsed õhtuste jalutuskäikude kohad.
Olmetingimused kipuvad Male hotellides olema halvemad kui kuurortides, seepärast püüdke läbisõidul olles öömaja kohta võimalikult palju infot saada.

Lõuna-Male

Lõuna-Male

Põhja-Male atollist eraldab seda umbes 5 km laiune väin. Atolli administratiivkeskus on Maafushi saar. Lõuna – Male atoll on 36 km pikk, 19 km lai ja koosneb 30 saarest, millest kolm on asustatud.

Kuurordid, pansionaadid ja hotellid asuvad 17. saarel. Sukeldumiseks on selles Maldiivide osas paremad tingimused kui Põhja-Males, kuna siin asuvad väga ligitõmbavad merekaitsealad Embudu Kandu, Guraidhoo Kandu, Embudu Canyon, Kanduma Tilla ja Guraidhoo Corner oma väga huvitava veealuse reljeefi ja koobastega.
Looduskaitseala Guraidhoo lähedal asuv Kanduma saar on kuulus oma heade lainete poolest (märtsist septembrini).

Saarele pääseb kiirkaatritel või kohalikel dhoni paatidel. Saar on ideaalne koht omaette olemiseks vaikses kooskõlas neitsilikult puhta looduse, viietärnibangalo, uhkete randade ja hellitavalt lainetava ookeaniga, mis avab teile oma saladused ja näitab veealuse maailma kihavat elu.
Saate maskiga isu täis sukelduda, toita raisid ja rifihaisid, minna soovi korral öisele kalapüügile ja jalutama kaugetele asustamata saartele.

Kuum päike, soe vesi ja lopsakas loodus vaid lisavad puhkusele mõnu ja meeleolu.

Подарочные карты

Идеальный подарок близкому или другу в виде подарочной карты Reisiparadiis, которая даёт возможность забронировать лучший отдыx

Далее

Не нашлось подходящего путешествия?

обслуживание клиентов:

+372 56 62 88 80